Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Dragon Age 4 zmierza na PS5 i Xbox Series X/S bez wspólnych wydań

Dołącz do liderów gier online na GamesBeat Summit w dniach 9-10 listopada. Dowiedz się więcej o tym, co będzie dalej.


Dragon Age 4 Zbliża się do PlayStation 5I Xbox X/Si PC, ale nie dostanie wersji na PlayStation 4 lub Xbox One. Nie jest to zbyt szokujące, ale pokazuje, że deweloperzy tacy jak BioWare są gotowi porzucić konsole ostatniej generacji. Ta wiadomość pochodzi z Profil LinkedIn głównego projektanta graczy Dragon Age BioWare (Porady dla Faizana Sheikh). Ale też osobno potwierdziłem, że EA planuje grę tylko na systemy nowej generacji.

Przejście na nowy sprzęt wydaje się być naturalnym porządkiem rozwoju oprogramowania do gier wideo, ale wiele firm z tego rezygnuje. BioWare niedawno wydało Mass Effect: Legendary Edition w maju. Ale ta grupa nie dostała nawet oryginalnego PlayStation 5 lub Xbox Series X. Zamiast tego EA i BioWare wydały go tylko na PlayStation 4 i Xbox One, a następnie wykorzystały kompatybilność wsteczną na PS5 i Xbox Series X/S.

EA przygotowuje się również do wydania Battlefield 2042 firmy DICE jako gry międzypokoleniowej. Ta nowoczesna strzelanka wojskowa zadebiutowała 19 listopada – rok po wydaniu Xbox Series X i PS5 – ale EA nie jest jeszcze gotowe, aby pozostawić graczy ostatniej generacji w tyle.

Dragon Age 4 nie potrzebuje wielu pokoleń, aby odnieść sukces

Chociaż EA nie jest jeszcze gotowe, aby pozostawić fanów PS4 i Xbox One Battlefield za sobą, przygotowuje się do zrobienia tego w przypadku gier BioWare. Powodem tej rozbieżności jest to, że rynek szybko się zmienia.

seminarium internetowe

Trzech najlepszych specjalistów od inwestycji opowiada o tym, czego potrzeba, aby sfinansować swoją grę wideo.

Oglądaj na żądanie

W miarę upływu czasu deweloperzy i wydawcy widzą, że korzyści z nakładania się pokoleń maleją. Obsługa starszego sprzętu może powodować komplikacje dla programistów, którzy muszą uruchamiać swoje gry na starych i wolnych procesorach i GPU. To jest coś, co powoduje problemy w szczególności w Battlefield 2042. Ale prawda jest taka, że ​​publiczność, która najprawdopodobniej wyda pieniądze na zakup nowych gier, szybko przeniesie się na PS5 i Xbox Series X.

READ  Czy Instagram nie działa? Użytkownicy skarżą się, że aplikacja nie jest aktualizowana i występują problemy techniczne

Zanim Dragon Age 4 będzie gotowy, nowe konsole będą miały dużą publiczność, zdolną zamienić gry z ogromnymi budżetami w gry o ogromnej sprzedaży.

GryBeat

Credo GamesBeat dotyczące branży gier brzmi „Gdzie pasja spotyka biznes”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jak ważna jest dla Ciebie ta wiadomość – nie tylko jako decydent w studiu gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i cieszyć się interakcją z nią.

Jak to zrobisz? Członkostwo obejmuje dostęp do:

  • Newslettery, takie jak DeanBeat
  • Wspaniali, edukacyjni i zabawni mówcy na naszych wydarzeniach
  • możliwości nawiązywania kontaktów
  • Wywiady prywatne tylko dla członków, czaty i wydarzenia „otwartego biura” z personelem GamesBeat
  • Rozmawiaj z członkami społeczności, personelem GamesBeat i innymi gośćmi na naszym Discord
  • A może fajna nagroda lub dwie
  • Wprowadzenia do stron o podobnych poglądach

Zostań członkiem