Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Donald Trump obiecał pozostać w wyścigu w 2024 roku, jeśli zostaną mu postawione zarzuty karne

Donald Trump obiecał pozostać w wyścigu w 2024 roku, jeśli zostaną mu postawione zarzuty karne

Donald Trump obiecał pozostać w wyścigu prezydenckim w 2024 roku, nawet jeśli zostanie oskarżony w którymkolwiek z wielu dochodzeń karnych, które go dotyczą.

„Jasne, nawet nie rozważałbym wyjazdu” – powiedział były prezydent dziennikarzom przed swoim przemówieniem na dorocznej Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej, spekulując, że bycie celem aktu oskarżenia mogłoby „podnieść” jego wyniki w sondażach.

Podczas swoich przemówień Trump poprzysiągł zemstę Demokratom, mediom, a nawet Republikanom, którzy mu się sprzeciwiali.

„W 2016 roku zadeklarowałem: jestem waszym głosem” – powiedział Powiedzieć tłum. Dziś dodaję: jestem waszym wojownikiem, jestem waszą sprawiedliwością, a dla tych, którzy skrzywdzili i zdradzili: jestem waszą karą.

Trump ogłosił swoją kandydaturę na prezydenta pod koniec zeszłego roku, tuż po wyborach śródokresowych, w których kilku wybranych przez niego kandydatów do Kongresu stanęło w płomieniach.

Mówi się, że republikańscy darczyńcy mają nadzieję odejść od byłego prezydenta i jego konserwatywnej marki, ale jak dotąd żaden wiarygodny następca nie ogłosił swojej kandydatury.

Sondaże sugerują, że Trump pozostaje liderem w dziedzinie GOP w 2024 r., tuż za nim uplasował się nowicjusz gubernator Florydy Ron DeSantis, były sojusznik.

Oczekuje się, że w dowolnym momencie dochodzenia Gruzji w sprawie kampanii Trumpa mającej na celu wpłynięcie na wyniki wyborów prezydenckich w 2020 r. wniesione zostaną akty oskarżenia, w tym niesławna rozmowa telefoniczna między Trumpem a sekretarzem stanu Gruzji, która miała miejsce na początku 2021 r.

Podczas tej rozmowy Trump poprosił republikanina Brada Raffenspergera, aby „znalazł” około 12 000 głosów, których potrzebowałby, aby ukraść stan Joe Bidenowi.

W styczniu zakończyła pracę wielka ława przysięgłych powołana do zbadania możliwych przestępstw wyborczych w tym stanie. Była zastępczyni ławy przysięgłych, Emily Kohrs, zasugerowała, że ​​była szefowa może mieć kłopoty.

READ  Chiny napadają na wiele biur Capvision International Consulting

„Nie byłbyś zszokowany” — powiedziała ława przysięgłych Emily Kohrs dla L.L.C The New York Times kto zostanie obciążony. – Nie byłbyś zbyt zaskoczony.

Dodała: „Z pewnością zaczęliśmy od pierwszej rozmowy telefonicznej, rozmowy z sekretarzem Raffensburgerem, która została szeroko nagłośniona”.

Departament Sprawiedliwości bada również próby obalenia wyborów w 2020 r. przez zespół pana Trumpa, w szczególności atak na Kongres, który miał miejsce 6 stycznia 2021 r. Specjalna komisja Izby Reprezentantów zajmująca się zbadaniem tego ataku zaleciła postawienie zarzutów Trumpowi. Zapewnienie komfortu za nieposłuszeństwo, między innymi.

Trump od dawna twierdził, że jakakolwiek próba zbadania go przez jakikolwiek organ prawny jest „polowaniem na czarownice” przez jego demokratycznych wrogów, aby uniemożliwić mu zdobycie urzędu.

W zeszłym roku FBI dokonało nalotu na jego posiadłość Mar-a-Lago w ramach trzeciego, całkowicie odrębnego dochodzenia w sprawie postępowania z aktami prezydenckimi, w tym z dokumentami niejawnymi, które od tego czasu rozszerzyło się na prezydenta Joe Bidena i byłego wiceprezydenta Mike’a Pence’a. Żenujące odkrycie tajnych materiałów w ich kwaterze.