Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Donald Trump, Ivanka Trump i Donald Trump Jr. zgadzają się zeznawać w dochodzeniu w sprawie praktyk biznesowych byłego prezydenta |  Wiadomości z USA

Donald Trump, Ivanka Trump i Donald Trump Jr. zgadzają się zeznawać w dochodzeniu w sprawie praktyk biznesowych byłego prezydenta | Wiadomości z USA

Donald Trump i dwaj jego synowie, Ivanka Trump i Donald Trump Jr., zgodzili się zeznawać w dochodzeniu cywilnym stanu Nowy Jork w sprawie praktyk biznesowych byłego prezydenta USA.

Prokurator Generalny Stanu Letitia James bada, czy Trump Organization wprowadziła w błąd pożyczkodawców i organy podatkowe.

Umowa została zawarta ponad sześć miesięcy po tym, jak James po raz pierwszy wydał wezwania w sprawie ich zeznań, z którymi 75-letni Trump i dzieci po czterdziestce walczyli zaciekle w sądzie.

W zeszłym miesiącu rządowy sąd apelacyjny mediatora odrzucił próbę uniknięcia zeznań Trumpa.

Trumpowie argumentowali, że składanie zeznań w dochodzeniu cywilnym naruszałoby ich prawa konstytucyjne, ponieważ ich słowa mogłyby zostać użyte w dochodzeniu karnym związanym z przywództwem prokuratora okręgowego Manhattanu Alvina Bragga.

Ich zeznania, które rozpoczynają się 15 lipca, mogą być kontynuowane w następnym tygodniu, zgodnie z ogłoszonym w środę porozumieniem z panią James.

Allen Weisselberg, wieloletni dyrektor finansowy rodziny Trumpów, został oskarżony o oszustwa podatkowe w śledztwie prowadzonym na Manhattanie w zeszłym roku.

Nie przyznał się do winy i ma stanąć przed sądem jeszcze w tym roku.

Republikanin Trump zaprzeczył jakimkolwiek wykroczeniom, nazywając śledztwo motywowanym politycznie, ponieważ pani James jest demokratką.

W zeszłym miesiącu sędzia federalny w stolicy stanu Albany oddalił osobny pozew wniesiony przez Trumpa, który próbował przerwać śledztwo, twierdząc, że było politycznie stronnicze.

Sędzia nie znalazł dowodów na to, że działała w złej wierze.

Rodzina Trumpów ma czas do 13 czerwca na zwrócenie się do Sądu Apelacyjnego stanu Nowy Jork o odroczenie wszelkich zeznań w śledztwie Jamesa.

READ  Siły ukraińskie zmuszają Rosjan do walki o każdy cal Donbasu