Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

31-latek oskarżony o porwanie i zabicie uczennicy we Francji | Francja

31-latek został oskarżony o porwanie i zabójstwo uczennicy Francjamiesiąc po tym, jak zabójstwo dziewczyny w Paryżu wywołało oburzenie.

Ostatnia ofiara, 14-latka o imieniu Vanessa we francuskich mediach, została zabrana w zeszły piątek w drodze do domu ze szkoły w miejscowości Tonnes w wiejskim regionie Lot-et-Garonne.

Miejscowy Francuz, który spędził cały dzień paląc haszysz w swoim samochodzie, przyznał się do zgwałcenia i uduszenia jej przed wrzuceniem jej ciała do opuszczonego budynku, poinformowali lokalni prokuratorzy w niedzielnym oświadczeniu.

W areszcie powiedział, że nie planował zbrodni i nie znał ofiary, dodając, że „jego działania miały podłoże seksualne”.

„Ten człowiek jest przytłoczony powagą swoich działań. Na razie pozostanie w swojej celi i spotka się z ekspertami, którzy są w najlepszej pozycji, aby wyjaśnić to, co wydaje się całkowicie niewytłumaczalne” – powiedział BFM News jego prawnik Alexander Martin kanał.

Zabójca, Romain Chevrill, mieszkał ze swoim wspólnikiem i miał miesięczną córeczkę. Został skazany za wykorzystywanie seksualne dzieci, gdy miał piętnaście lat.

Morderstwa dzieci w wieku szkolnym są niezwykle rzadkie we Francji i W październiku w Paryżu zginęła 12-letnia dziewczynka Wywołało to szok i złość. Ofiara została porwana, wykorzystana seksualnie i zamordowana po szkole w przestępstwie, które prezydent Emmanuel Macron nazwał „złem”.

Sprawa wywołała gwałtowne kontrowersje polityczne, ponieważ domniemanym zabójcą była chora psychicznie Algierka, mieszkająca nielegalnie we Francji i podlegająca nakazowi wydalenia.

READ  Turecka inflacja rośnie o 36% wraz z wybuchem kryzysu lir