Djokovic zastanawia się w poniedziałek, gdy zbliża się termin Indian Wells

Novak Djokovic mówi, że dowie się o swoim losie związanym z wjazdem do USA, zanim losowanie zostanie ujawnione w Indian Wells, dodając, że w międzyczasie pozostaje skupiony na swojej kampanii w Dubaju.

A Djokovic, który kontynuował marsz w kierunku trzeciego tytułu w wielu turniejach w tym sezonie, wygrywając 6:3, 7:5 z Polakiem Hubertem Hurkaczem w czwartkowym ćwierćfinale w Dubaju, czeka, czy rząd USA pozwoli mu . Wjazd do kraju bez szczepienia.

Wydarzenie Masters 1000 rozpocznie się w Indian Wells 8 marca, a Djokovic powiedział, że decyzja zostanie podjęta w taki czy inny sposób przed losowaniem turnieju ATP w poniedziałek.

„Jakakolwiek decyzja zostanie podjęta przed losowaniem, jeśli mi nie pozwolono, oczywiście wycofam się przed losowaniem” – podkreślił Djokovic.

Numer jeden na świecie, który walczy o szósty tytuł w karierze w Księstwie Północnym, poprawił swój wynik do 5:0 z Hurkaczem, 15:0 w całym sezonie i przedłużył ogólną passę zwycięstw do 20 meczów z rzędu, począwszy od ostatnich finałów ATP Listopad.

powiedział Djokovic, który zmierzy się z Daniilem Miedwiediewem, który pokonał Bornę Coric 6-3, 6-2.

W obliczu zerowych punktów przełamania, 35-letni Djokovic miał imponujące 12/13 w siatce, potrzebując zaledwie 71 minut, aby przypieczętować zwycięstwo.

„Myślę, że zaserwował najlepszy serwis w meczu” — powiedział Djokovic o Hurkaczu z 11. miejsca.

„W drugim secie, aż do tego jedenastego meczu, nie miałem zbyt wielu okazji przeciwko jego serwisowi.

„Na szczęście znalazłem rytm mojego serwisu w całym drugim secie. Jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki grałem pod presją.”

– „Novak jest moim ulubieńcem” –

Miedwiediew spróbuje pobić swój rekord 4-9 w starciach bezpośrednich z mistrzem Australian Open Djokoviciem.

Miedwiediew zdobył dwa tytuły z rzędu w Rotterdamie i Dosze, aw Dubaju stara się o trzecie miejsce. W tym tygodniu miał passę 12 zwycięstw i nie stracił seta.

READ  Raport NFT Market Intelligence i dynamika przyszłego wzrostu w Polsce w 2022 r.: Oczekuje się, że rynek wzrośnie o 48,3% do 433,1 mln USD do końca 2022 r.

„Teraz gram dobrze” – powiedział Miedwiediew. „Ale kiedy grasz z Novakiem, Novak jest zawsze faworytem”.

Alexander Zverev dotarł do swojego pierwszego półfinału, odkąd zerwał więzadło w prawej kostce podczas meczu z Rafaelem Nadalem na French Open w czerwcu ubiegłego roku.

Rozstawiony z siódmego miejsca Niemiec pokonał kolegę seniora, Włocha Lorenzo Sonego, 7:5, 6:4 w ciągu godziny i 52 minut, broniąc wszystkich sześciu break pointów, z którymi miał do czynienia.

Zajmujący trzecie miejsce na świecie 25-letni Zverev grał rolę przeciwko Nadalowi w półfinale Rolanda Garrosa w zeszłym roku, kiedy doznał strasznej kontuzji kostki.

„W zeszłym roku podczas French Open po raz pierwszy w życiu poszedłem na mecze, poszedłem na mecz Alcaraz, mecz Nadala i pomyślałem:„ Mogę wygrać French Open i wygram ”- powiedział Zverev , który po kontuzji spędził siedem miesięcy na boisku.

„Oczywiście nie wygrałem. Nie tylko wygrałem, ale złamałem wszystko, co mogłem w kostce. Więc to był trudny okres.

„Ale po takiej kontuzji jestem szczęśliwy w tym miejscu, w którym teraz jestem. Wróciłem. W tym tygodniu gram przyzwoity tenis. Mam nadzieję, że tak będzie dalej”.

W piątkowym półfinale w Dubaju Zverev zmierzy się z drugim rozstawionym Andriejem Rublowem, który po raz pierwszy w swojej karierze próbuje skutecznie obronić jeden ze swoich 12 tytułów ATP.

Rublow odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w trzech spotkaniach z Holendrem Botticem van de Zandsholbem z wynikiem 6:3, 7:6 (7/3), dzień po tym, jak obronił pięć punktów meczowych z Alejandro Davidovichem Fokiną.