Djokovic pozostaje skupiony na czekaniu na wizę do USA dla Indian Wells

Novak Djokovic mówi, że dowie się o swoim losie związanym z wjazdem do USA, zanim losowanie zostanie ujawnione w Indian Wells, dodając, że w międzyczasie pozostaje skupiony na swojej kampanii w Dubaju.

A Djokovic, który kontynuował marsz w kierunku trzeciego tytułu w wielu turniejach w tym sezonie, wygrywając 6:3, 7:5 z Polakiem Hubertem Hurkaczem w czwartkowym ćwierćfinale w Dubaju, czeka, czy rząd USA pozwoli mu . Wjazd do kraju bez szczepienia.

Wydarzenie Masters 1000 rozpocznie się w Indian Wells 8 marca, a Djokovic powiedział, że decyzja zostanie podjęta w taki czy inny sposób, zanim losowanie ATP odbędzie się w poniedziałek o 15:00 czasu lokalnego.

„Jakakolwiek decyzja zostanie podjęta przed losowaniem, jeśli mi nie pozwolono, oczywiście wycofam się przed losowaniem” – podkreślił Djokovic.

Numer jeden na świecie, który walczy o szósty tytuł w karierze w Księstwie Północnym, poprawił swój wynik do 5:0 z Hurkaczem, 15:0 w całym sezonie i przedłużył ogólną passę zwycięstw do 20 meczów z rzędu, począwszy od ostatnich finałów ATP Listopad.

„To był ciężki mecz jak zawsze z Hubertem. Z pewnością jeden z najlepszych graczy na trasie, świetna postać, bardzo sympatyczny facet „, powiedział Djokovic, który teraz czeka na zwycięzcę późnego meczu pomiędzy Daniilem Miedwiediewem a Borną Coric.

35-latek miał zero punktów przełamania, miał imponujące 12/13 w siatce i potrzebował zaledwie 71 minut, aby przypieczętować zwycięstwo.

„Myślę, że zaserwował najlepszy serwis w meczu” — powiedział Djokovic o Hurkaczu z 11. miejsca.

„W drugim secie, aż do tego jedenastego meczu, nie miałem zbyt wielu okazji przeciwko jego serwisowi.

„Na szczęście dla mnie, znalazłem rytm mojego serwisu przez cały drugi set. Jestem bardzo zadowolony ze sposobu, w jaki grałem pod presją.”

– „Przyzwoity tenis” –

Dziś rano Alexander Zverev dotarł do swojego pierwszego półfinału od czasu zerwania trzech więzadeł w prawej kostce podczas starcia z Rafaelem Nadalem na Roland Garros w czerwcu ubiegłego roku.

READ  David T McIlroy 1949-2022 | Wiadomości, sport, praca

Rozstawiony z siódmego miejsca Niemiec pokonał starszego Włocha Lorenzo Sonego 7:5, 6:4 w ciągu godziny i 52 minut, zachowując wszystkie sześć break pointów, z którymi miał do czynienia podczas spotkania.

Zajmujący trzecie miejsce na świecie 25-letni Zverev odegrał ogromną rolę przeciwko Nadalowi w półfinale French Open w zeszłym roku, kiedy doznał strasznej kontuzji kostki.

„W zeszłym roku podczas French Open po raz pierwszy w życiu dostałem się do meczów, poszedłem na mecz Alcaraz, mecz Nadala i pomyślałem:„ Mogę wygrać French Open, idę wygrać French Open’”, powiedział Zverev, który spędził siedem miesięcy na uboczu po kontuzji.

„Oczywiście, że nie. Nie tylko wygrałem, ale złamałem wszystko, co mogłem w kostce. To był ciężki okres.

„Ale po takiej kontuzji cieszę się, gdzie teraz jestem. Wracam. W tym tygodniu gram przyzwoity tenis. Mam nadzieję, że tak będzie dalej.”

W piątkowym półfinale w Dubaju Zverev zmierzy się z drugim rozstawionym Andriejem Rublowem, który w tym tygodniu po raz pierwszy w swojej karierze próbuje skutecznie obronić jeden ze swoich 12 tytułów ATP.

Rublow odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w trzech spotkaniach z Holendrem Botticem van de Zandsholbem z wynikiem 6:3 i 7:6 (3), dzień po tym, jak uratował pięć punktów w meczu z Alejandro Davidovichem Fokiną.

Rublow wcześnie przełamał się i otworzył 3:0, a wystarczyło jedno przełamanie, aby Rosjanin wygrał pierwszego seta w 48 minut.

Van de Zandsholb obronił trzy punkty meczowe, aby utrzymać się w dziewiątym meczu drugiego, przebijając holenderski świat nr 33 Rublow, serwując w meczu do remisu 5-all.

Rublow odkupił się w dogrywce, zamieniając swój czwarty punkt w meczu dziewiątym uderzeniem głową wieczoru, aby objąć prowadzenie.