Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Djokovic pokonuje Hurkacza w finałach ATP, ale jego nadzieje w półfinale zależą od Sinnera

Djokovic pokonuje Hurkacza w finałach ATP, ale jego nadzieje w półfinale zależą od Sinnera

Turyn (Reuters): Numer jeden na świecie Novak Djoković pokonał w czwartkowym meczu w grupie zielonych swojego rywala Huberta Hurkacza w turnieju finałowym męskiego sezonu tenisowego 7:6, 4:6, 6:1, ale sześciokrotnie Mistrz będzie miał trudności z dotarciem do półfinału. Kwalifikacja końcowa.

Przegrana seta przez Djokovica z Hurkaczem, który zastąpił kontuzjowanego Stefanosa Tsitsipasa w Turynie, potwierdziła miejsce Jannika Sinnera w półfinale, czyniąc go pierwszym Włochem w 54-letniej historii turnieju, który dotarł do tego etapu.

Djokovic będzie musiał poczekać na ostatni mecz grupowy pomiędzy Sinnerem a Danem Holgerem Rohnem, który odbędzie się w czwartek, aby dowiedzieć się, jaki jest jego los. Djokovic potrzebuje Sinnera, aby pokonać Rhone, aby awansować.

Polak nie miał nic do stracenia, a polski Hurkacz był siłą, z którą trzeba się było liczyć w swoim serwisie, trafiając w meczu 24 asy, ale w ostatnim secie stracił siły, więc Djokovic skorzystał na przełamaniu serwisu w pierwszym secie czas w meczu.

Chociaż Djokovic odniósł w tym roku piętnaste zwycięstwo nad zawodnikiem z pierwszej dziesiątki, co równa się jego najlepszy rekord od 2018 roku, Serb był wyraźnie sfrustrowany po zwycięstwie, gdy zapytano go, dlaczego jest zdenerwowany, gdy coś poszło nie tak w drugim secie.

W wywiadzie, który trwał niecałe 20 sekund przed opuszczeniem kortu, powiedział: „Dlaczego byłeś zdenerwowany? Dlaczego? Przegrałem seta, więc to normalne… dobre zwycięstwo, dobre zwycięstwo”.

W ekscytującym pierwszym secie nie było żadnych break pointów, ponieważ Hurkač utrudnił numer jeden na świecie Djokovicowi, gdy ten zdecydował się na serwis jako pierwszy i zaczął od serii serwisów bez odpowiedzi w pierwszych gemach.

READ  Machday: Holendrzy będą chcieli szybko odbić się w eliminacjach do Mistrzostw Europy

Hurkacz jest jedynym graczem w turnieju ATP Tour, który w 2023 roku zgromadził ponad 1000 asów, a 26-latek agresywnie podchodzi do gry na niezwykle szybkich kortach.

Jednak po przewadze 6:5 Djokovic zmienił podejście i zdobył dziesięć punktów z rzędu, co doprowadziło do dogrywki, zdobywając sześć setów w mgnieniu oka.

Choć Hurkač obronił jednego seta, Serb zamknął seta i objął przewagę.

Jednak Polak w drugim secie mocno wrócił do meczu, a publiczność mocno go wsparła, natomiast Djokovic wydawał się rozproszony i pierwszy serwis oddał Hurkaczowi, który popełnił podwójny błąd.

Hurkač prawie stracił prowadzenie w serwisie, prowadząc 4-3, a Djokovic prowadził 40-15, ale jego mocny serwis ponownie go uratował, uniemożliwiając serbskiemu zawodnikowi przerwę przed serwisem w secie i zmuszając do podjęcia decyzji.

To jednak było wszystko, co Hurkacz miał do zaoferowania, gdyż liczba jego niewymuszonych błędów wciąż rosła. Choć Boller miał więcej zwycięstw niż Djokovic, popełnił też 41 niewymuszonych błędów, co zrobiło różnicę.

(Raport: Rohith Nair z Bengaluru – przygotowany przez Mohammeda dla biuletynu arabskiego) Redakcja: Ken Ferris

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę