Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Divine Diversions: filmy i programy telewizyjne

Usiądź wygodnie na kanapie i zjedz popcorn — te filmy i programy telewizyjne zapewnią dobrą rozrywkę w domu.

W naszym wydaniu ze stycznia 2022 roku podsumowaliśmy niektóre filmy i programy telewizyjne, które ostatnio dostarczyły nam boskich rozrywek w naszym życiu. Poniżej zapoznaj się z naszymi rekomendacjami na westerny, komedie z gwiazdami, seriale dramatyczne i nie tylko.

Stary Henryk

(Dostępne teraz na platformach streamingowych)
Być może pamiętasz go najlepiej jako Delmata O’Donnell, jednego z trzech uciekinierów z gangu, który – wraz z innymi uciekinierami granymi przez George’a Clooneya i Johna Turturro – staje się sensacją radiową Ery Depresji w filmie Joela i Ethana Coenów. O bracie, gdzie jesteś? A może wspomnienie jego imienia bardziej przywołuje wspomnienia o jego aktorstwie – i śpiewie – jako tytułowej postaci w innym filmie Coen Brothers, Ballada o Busterze Scruggsie.

Ale weź to od nas: w miarę jak sezon rozdania nagród nabiera tempa, a szum Oscara osiąga ogłuszający poziom, usłyszysz znacznie więcej o weteranie aktorskim Timie Blake’u Nelsonie za jego imponujący portret innego tytułowego bohatera w jednym z ubiegłorocznych najlepsze filmy, Potsy Ponciroli Stary Henryk.

Nelson — który, nieprzypadkowo, jest nominowany do nagrody dla najlepszego aktora piątego rocznika K&I Movie Awards — przedstawia swoją karierę w wolno płonącym westernie Ponciroli jako starzejący się farmer z mrocznymi sekretami, które desperacko pragnie ukryć przed synem, i brutalną przeszłością, której nie może prześcignąć.

„Moimi ulubionymi westernami – i moją drogą do westernów, gatunku western – były filmy Sergio Leone, które oglądałem w telewizji w Oklahomie, gdy dorastałem” – powiedział Nelson. K&I. Ale nie odwoływał się do tych ani żadnych innych klasyków, przygotowując się do gry w Henry’ego McCardy’ego.

„Byłem przekonany, że Potsy zajmie się gatunkowymi aspektami filmu i że najlepszym sposobem, w jaki mogłem temu służyć, było przekazanie mu trójwymiarowego człowieka w tej bardzo trudnej postaci, która okazuje się mieć podstawa historyczna. Tak więc naprawdę nie chciałem zgubić się w takim ikonograficznym portrecie, który mógł rozpraszać w tym filmie.

READ  Polskie Linie Lotnicze LOT zapewniają bezproblemową łączność w całej Europie i Ameryce Północnej

„Więc naprawdę próbowałem zrobić z niego trójwymiarową istotę ludzką – a przede wszystkim tatę, który chce chronić swojego syna”.

Zgadzamy się z krytykami: udało mu się.

Fotografia: cuprzejmość Paramount+


1883

(Paramount+ — zaplanowany w czasie publikacji do premiery w grudniu 2021 r.)
Najnowszy serial producenta Taylora Sheridana to niecierpliwie oczekiwany prequel jego przeboju Żółty kamień, z udziałem pary muzyków country Tima McGrawa i Faith Hill jako pionierskich przodków tego serialu, Johna Duttona (Kevin Costner), oraz K&I ulubieniec czytelników Sam Elliott jako grubo ciosany kowboj, którego zadaniem jest poprowadzenie Duttons i innych w żmudną podróż z Teksasu do ziemi obiecanej Montany.


Bass Reeves

(Platforma i data premiery TBA)
Bass Reeves, legendarny niewolnik, który stał się prawnikiem, wielu wierzy, że był prawdziwą inspiracją dla fikcyjnego Lone Rangera, wkrótce stanie się głównym bohaterem limitowanej serii, w której główną rolę gra David Oyelowo (Selma. Delroy Lindo solidnie zagrał Reevesa ostatnio w Im mocniej spadają, ale ten projekt – którego producentem wykonawczym jest wszechobecny Taylor Sheridan – po raz pierwszy będzie bohaterem scenariusza serialu telewizyjnego, w którym znany zastępca marszałka USA został bohaterem.


Szlak powrotu

(Cloudburst Entertainment — grudzień 2021)
Gwałtowna komedia reżysera George’a Gallo jest wstępnie zaplanowana na zimową premierę na DVD/Blu-Ray iw serwisach streamingowych. W 1974 roku w Hollywood, niesławny producent (Robert De Niro) nie ma czasu, by spłacić ogromny dług wobec gangstera (Morgan Freeman), któremu kończy się cierpliwość. Zdesperowany, aby uniknąć kar za zły kredyt, wymyśla oszustwo, aby obsadzić starzejącą się gwiazdę kowboja, Duke’a Montanę (Tommy Lee Jones) w fałszywym westernie, a następnie zebrać pieniądze na ubezpieczenie, gdy aktor „przypadkowo” umrze podczas produkcji.


Żona woźnicy: Legenda Molly Johnson

(Samuel Goldwyn Films — wydanie TBA)
Reżyserem, scenarzystą i gwiazdą tego filmu jest australijska wieloznaczna Leah Purcell fascynujący Outback Western, którego premiera miała się odbyć w 2021 roku. Podczas długiej nieobecności męża, Molly (Purcell) musi radzić sobie i swoim dzieciom w odosobnionej slumsach w regionie Snowy Mountains w Nowej Południowej Walii. Ale kiedy u jej drzwi pojawia się zbiegły więzień aborygeński (Rob Collins), nawiązują ostrożną przyjaźń opartą na wspólnych wspomnieniach o wykorzystywaniu i marginalizacji.

READ  Hotel to dzielnica artystyczna Artix uruchomił pierwszą w Indiach hotelową galerię sztuki w Pałacu Taj Mahal w Delhi

Zabójcy kwiatowego księżyca

(Apple Films — wydanie TBA)
Kultowy filmowiec Martin Scorsese ponownie łączy siły z dwiema muzami, Robertem De Niro i Leonardo DiCaprio, w celu sfilmowania bestsellerowego bestsellera Davida Granna Killers of the Flower Moon: Morderstwa Osagów i narodziny FBI. „Uważamy, że to western”, powiedział Scorsese dla magazynu Premiere. „Stało się to w latach 1921-1922 w Oklahomie. Z pewnością są kowboje, ale mają samochody, a także konie”. Dramat przedstawia śledztwo nowo utworzonego FBI w sprawie morderstw zamożnych Osagów w Oklahomie po odkryciu ropy na ich ziemi.


Monarcha

(Fox TV — 30 stycznia 2022)
Jeśli po anulowaniu nadal masz puste miejsce w sercu Nashville, oto kolejna seria o marzeniach i intrygach w świecie muzyki country. Śledź Adkins — tak, że Trace Adkins — gra Albie Romana (aka Texas Truthteller), panującego króla muzyki country i męża Dottie Cantrell Roman (Susan Sarandon), twardą królową muzyki country. Kiedy ich panowanie jako wiejskiej rodziny królewskiej jest zagrożone przez możliwość ujawnienia długo zamkniętych szkieletów, ich córka Nicolette „Nicky” Roman (Anna Friel) nie cofnie się przed niczym, by chronić dziedzictwo swojej rodziny.


Stara Droga

(Zdjęcia Skipstone — wydanie TBA)
Trudno w to uwierzyć, ale po dziesięcioleciach pracy w wielu gatunkach, zdobywca Oscara Nicolas Cage nigdy nie zrobił westernu — aż do teraz. W dramacie reżysera Bretta Donowho gra Coltona Briggsa, rewolwerowca, który stał się sklepikarzem, który ponownie przypina żelazka, gdy wyrusza na polowanie na szkodniki, które zabiły jego żonę. Również na przejażdżkę: 12-letnia córka Briggsa. Cage najwyraźniej lubił spędzać czas w siodle: gra siwego łowcę bawołów w swoim następnym filmie, Przeprawa Rzeźnika, na podstawie powieści Johna Williamsa z 1960 roku.


Zakres zewnętrzny

(Amazon Prime — Premiera TBA)
W nowej serii, która brzmi jak przerażająca wersja Żółty kamieńJosh Brolin występuje w roli Royal Abbott, ranczera walczącego o swoją ziemię i rodzinę, który odkrywa niezgłębioną tajemnicę na skraju pustkowia Wyoming. Lili Taylor gra swoją żonę, Cecilię, opisaną jako „kobietę głębokiej wiary, która jest testowana jak nigdy dotąd”, a Will Patton, manipulujący Garrett Randall z Żółty kamień, pojawia się tutaj jako kolejna Notatka niezgody: Wayne Tillerson, wieloletni przeciwnik Royal.

READ  Sony Pictures Classics otrzymało polskiego Oscara dla Chłopów z rąk reżyserów Kochającego Vincenta

Terror na prerii

(The Daily Wire — wydanie TBA)
Mistrzyni MMA została aktorką Giną Carano (Szybcy i Wściekli 6, Mandalorianin) łączy siły z reżyserem Michałem Polskim (90 minut w niebie, Siła natury) za ten niezależnie wyprodukowany western o rodzinie pionierów w Montanie, nękanej przez okrutny gang banitów. Nick Searcy z telewizorów Usprawiedliwiony gwiazdy.


Również za zakrętem:

Premiery drugiego sezonu Wodospady Rutherford (z udziałem Michaela Grayeyesa) na Peacock i Psy rezerwacyjne na FX on Hulu i trzeci sezon premiera bardzo uzależniającego Space Western ten Mandalorianin na Disney+.

Zdjęcia: dzięki uprzejmości Shane Brown/FX


Z naszego wydania ze stycznia 2022 r.

Zdjęcia: (zdjęcie na okładce) dzięki uprzejmości Shane Brown/FX