Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

The Morning After: Najnowsza wersja beta iOS obsługuje FaceID z maską

Używanie twarzy do odblokowywania telefonu jest świetne w normalnych czasach, ale mniej niż idealne, gdy jesteś zamaskowany i unikasz zarazków. Apple ma już obejście tego problemu, jeśli posiadasz wystarczająco nowy zegarek Apple Watch, a teraz pracuje nad poprawką dla reszty z nas. Najnowsza wersja beta dewelopera systemu iOS umożliwia użytkownikom otwieranie urządzenia tylko za pomocą położenia geograficznego ich oczu. Funkcja, która jest obecnie testowana, będzie działać z użytkownikami okularów, chociaż jeśli nosisz okulary przeciwsłoneczne, być może będziesz musiał je najpierw zdjąć.

W tym samym czasie Apple podobno również szukało możliwości działania iPhone’ów jako samodzielnych terminali płatniczych. W ten sposób łatwiej byłoby regulować rachunki między znajomymi, a co ważniejsze, umożliwić małym firmom przyjmowanie płatności. Może to stanowić problem dla firm takich jak Square, które wyrobiły sobie markę budując zewnętrzne urządzenia płatnicze dla telefonów. Ale dałoby to również Apple sposób na pokonanie dużej części rynku przetwarzania płatności bez przerywania potu.

– Dan Cooper

Największe wiadomości, które mogłeś przegapić

Niech ktoś zadzwoni do Jeffa Goldbluma.

ICRAR

Ta następna historia działa lepiej, jeśli wyobrazisz sobie, że około 1979 roku William Shatner ci ją czyta. Naukowcy z Curtin University odkryli coś… dziwnego w kosmosie, wirujący obiekt oddalony o 4000 lat świetlnych. Wysyła gigantyczny wybuch spolaryzowanej energii radiowej przez pełną minutę, co 18 minut i… pojawia się i znika co kilka godzin. To ciekawostka, która zdaniem naukowców może być magnetarem, teoretyczną gwiazdą neutronową wirującą tak wolno, że wszystko wygląda… dziwnie. To odkrycie może mieć… implikacje dla tego, jak rozumiemy… wszechświat.

Kontynuuj czytanie.

Samochody!

Teaser Zdjęcie nowego elektrycznego supermini Nissana.

Nissan

Gang w Renault Nissan Mitsubishi ujawnił plan zainwestowania około 26 miliardów dolarów w celu wprowadzenia na rynek 35 nowych pojazdów elektrycznych do 2030 roku. Zbudowanych zostanie pięć nowych platform, a załoga zobowiąże się, że technologia i komponenty będą dzielone w celu zmniejszenia ilości odpadów . Będzie to zarówno superkompaktowe, całkowicie elektryczne samochody miejskie, jak i pojazdy użytkowe z potężnymi akumulatorami. Tymczasem Kalifornia przedstawiła plan zwiększenia wykorzystania pojazdów elektrycznych o wartości 10 miliardów dolarów, w tym gotówkę na budowę sieci ładowania w dzielnicach o niskich dochodach oraz zniżki dla kupujących o niskich dochodach.

READ  Ukraina: Obawy rosną, gdy czarni donoszą o rasizmie, uciekając ze strefy wojennej

Kontynuuj czytanie.

Ale inaczej? Ehhhhh.

Obraz słuchawek Shure Aonic 40 ANC o świetnej żywotności baterii i średnich funkcjach.

Blly Steele

Twój przyjaciel i mój Billy Steele przez jakiś czas testował w drodze nowe puszki Shure Aonic 40 ANC, a teraz jego werdykt został opublikowany. Słuchawki, które kosztują 249 USD, zostały zaprojektowane tak, aby usiąść na tym poziomie tuż przed rozpoczęciem wydawania poważnych pieniędzy na uszy. Niestety, chociaż cena jest odpowiednia, a żywotność baterii jest świetna, wszystko inne jest trochę letnie dla wyszkolonych uszu Billy’ego. Narzekał również na brak komfortu dla większych głów i ogólny brak połysku w pozostałej części listy funkcji.

Kontynuuj czytanie.

Wszystkie produkty polecane przez Engadget są wybierane przez naszą redakcję, niezależną od naszej firmy macierzystej. Niektóre z naszych historii zawierają linki afiliacyjne. Jeśli kupisz coś przez jeden z tych linków, możemy otrzymać prowizję partnerską.