Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Diecezja Youngstown udzieliła 3 święceń kapłańskich |  Wiadomości, sport, praca

Diecezja Youngstown udzieliła 3 święceń kapłańskich | Wiadomości, sport, praca

YOUNGSTOWN – Trzech miejscowych mężczyzn zostaje wyświęconych na kapłanów w diecezji Youngstown po mszy św., która odbyła się 17 czerwca w katedrze św. Kolumby.

Biskup David Bonar wyświęcił księdza Roberta Englanda, księdza Johna Rovnacka i księdza Fredericka „Fritza” Schluetera na kapłanów Jezusa Chrystusa.

Wszyscy trzej służyli jako przejściowi diakoni w diecezji Youngstown.

Po wyświęceniu na kapłanów Anglia, Rovnack i Schlueter zostaną wyznaczeni do posługi wikariusza parafialnego (asystenta pastora) w diecezji Youngstown

• England, syn Roberta i nieżyjącej już Sandry England, z parafii Chrystusa Odkupiciela w Struthers. Uczęszczał do szkół publicznych w Polsce i ukończył Liceum im. Przed pójściem do szkoły przez około 20 lat pracował zawodowo w branży uzdatniania wody. Anglia kształcił się na Youngstown State University, Sacred Heart Seminary i Theological Seminary w Wisconsin i jest absolwentem Cardinal Stretch University, również w Wisconsin. W 2023 roku uzyskał tytuł Master of Divinity w seminarium św. Wincentego w Pensylwanii. Jako diakon przejściowy, Anglia został przydzielony do parafii św. Krystyny ​​i parafii Matki Boskiej Bolesnej w Youngstown, kończąc formację seminaryjną. Pozostanie w obu, a także będzie zastępcą pastora w kościele św. Brendana w Youngstown.

• Rovnack, syn Toma i Janice Rovnak, z parafii Matki Boskiej Bolesnej w Youngstown. Uczęszczał do St. Matthias School i Lowellville High School oraz ukończył studia biznesowe na Youngstown State University. Zanim wstąpił do seminarium, pracował w kilku firmach, aw 2023 roku uzyskał tytuł magistra teologii i magistra teologii w Seminarium Teologicznym św. Marii i Wyższej Szkole Teologii w Wycliffe. Jako diakon przejściowy Rovnak, kończąc swoją formację w seminarium teologicznym, został wyświęcony w parafii św. Michała w Canfield. Będzie współproboszczem Diecezji Świętej Rodziny w Polsce i Diecezji Matki Bożej Różańcowej w Louisville.

• Schlueter, syn Fredericka i Lori Schlueter, z parafii św. Pawła w Salem. Uczęszczał do St. Paul’s School i West Branch High School i rozpoczął studia licencjackie na Uniwersytecie w Dallas, po czym przeniósł się do Papieskiego Kolegium Josephinum w Columbus i ukończył je. W 2023 roku uzyskał tytuł Master of Divinity w St. Mary’s Seminary i Graduate School of Divinity w Wycliffe. Jako przejściowy diakon, Schlueter został wyświęcony podczas formacji w seminarium św. Antoniego/parafii Wszystkich Świętych w Kantonie. Będzie wikariuszem w parafii św. Franciszka z Asyżu w Kantonie oraz parafii Świętej Rodziny w Brewster i Nawarrze,

READ  Wiktor Baer Jr. | Wiadomości, sport, praca

Dzisiejsze najświeższe wiadomości i nie tylko w Twojej skrzynce odbiorczej