Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Damen Shipyards dostarcza holowniki ASD do polskiego portu WUZ i usług offshore

Damen Shipyards dostarcza holowniki ASD do polskiego portu WUZ i usług offshore

[By: Damen]

19 października w Gdańsku odbyła się uroczystość podniesienia bandery na trzy nowe holowniki AST. W obecności licznego grona polskich i międzynarodowych partnerów i firm
załogi, do floty powitano nowe holowniki. Następuje to po chrzcie drugiej kaczki ASD 2811 w Rotterdamie we wrześniu. Nazwane pudełko (łac
„Peace”), polskiego operatora na początku 2023 roku i jest to ostatni statek ze znanej trójholowej linii. Damona Klientem jest WUZ Usługi Portowe i Morskie, największa w Polsce firma holownicza.

Pierwsze dwa statki, Ares, AST Tug 2813 i Mars, AST Tug 2811, zostały dostarczone do WUZ Port and Maritime Services przez firmę Damen w lipcu tego roku. Zostały zbudowane w stoczni Damen Song Cam w Wietnamie i weszły do ​​służby w sierpniu w macierzystym porcie klienta w Gdańsku, po chrzcie w Rotterdamie.

Pax został zbudowany przez Albwardy Damen w Sharjah w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i jako ASD Tug 2811 jest statkiem nowej generacji o zoptymalizowanej wydajności i wydajności oraz zaawansowanej łączności. Został zaprojektowany, aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na większą liczbę uciągów na palach w kompaktowych holownikach, w miarę jak statki handlowe stają się coraz większe, a porty pozostają takie same. Ma zaledwie 28 metrów długości i zapewnia dobrą przyczepność na słupku oraz doskonałą zwrotność.

Dzięki dostawie Baxa WUZ Port and Maritime Services jest obecnie właścicielem siedmiu holowników Damen i łącznie 17 statków. Ich rola jest kluczowa dla Portu Gdańsk, obsługującego tankowce, kontenerowce, masowce i platformy wiertnicze korzystające z portu, a także holowniki głębokowodne i morskie oraz inne działania pomocnicze.

Ostatnie przejęcia są odzwierciedleniem rozbudowy przez Zarząd Portu Gdańsk swojego nabrzeża, obejmującego tereny przemysłowe i nowy terminal kontenerowy. Nowe instalacje do importu i regazyfikacji LNG mają powstać także w Zatoce Gdańskiej. Wszystkie nowe statki Damen spełniają wymogi FIFI 1 i są dobrze wyposażone do obsługi terminalu LNG.

READ  Najwyższy urzędnik mówi, że Polska wprowadza blokadę na granicy kaliningradzkiej

Marek Wengrzyn, Prezes Zarządu WUZ Usługi Portowe i Morskie, powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy powitać w naszej flocie ostatni holownik tego zamówienia. Holowniki Damena sprawdziły się jako niezawodne i te małe holowniki będą cennym nabytkiem na port i jeszcze bardziej ulepszymy usługi, które świadczymy naszym klientom.”

„Jesteśmy dumni, że możemy świętować ten ważny moment wspólnie z przedstawicielami WUZ w Rotterdamie” – mówi Justin Rietveld, kierownik sprzedaży na wschód i południowy wschód w Damon Shipyards. „Stało się to tradycją dla naszych firm i nie możemy się doczekać kontynuacji naszych silnych relacji”.

Produkty i usługi opisane w tej informacji prasowej nie są zatwierdzone przez Administrację Morską.