Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Craig Federighi z Apple wyjaśnia, dlaczego Stage Manager jest przeznaczony tylko dla iPada M1

Po przemówieniu na WWDC w zeszłym tygodniu, szef inżynierii oprogramowania Apple, Craig Federighi, przemówił z Weź CrunchMateusz Panzarino O nowej funkcji Stage Manager dla iPada i Maca. W szczególności wyjaśnił, że Stage Manager jest ograniczony do iPadów M1.


Na iPadzie, Stage Manager pozwala użytkownikom zmieniać rozmiar aplikacji w zagnieżdżonych oknach, aby zwiększyć komfort pracy wielozadaniowej. Stage Manager obsługuje również zewnętrzny wyświetlacz o rozdzielczości do 6K, umożliwiając użytkownikom pracę z maksymalnie czterema aplikacjami na iPadzie i maksymalnie czterema aplikacjami na zewnętrznym wyświetlaczu jednocześnie.

w Wspólne oświadczenie z Rene Ricci W zeszłym tygodniu Apple potwierdził, że Stage Manager „wymaga dużej pamięci wewnętrznej, niezwykle szybkiej pamięci masowej i elastycznego zewnętrznego wyświetlacza I/O, a wszystko to dostarczane przez iPady z chipem M1”. Federighi wyjaśnił to uzasadnienie w rozmowie z Panzarino, mówiąc mu, że moc chipa M1 zapewnia, że ​​wszystkie aplikacje używane w Stage Managerze „reagują natychmiast”.

„Tylko iPady M1 łączą wysoką pojemność DRAM, ultrawysoką pojemność i wydajność NAND, która umożliwia wymianę naszej pamięci wirtualnej z zawrotną prędkością” – powiedział Federighi. „Teraz, gdy pozwalamy Ci mieć do czterech aplikacji na padzie plus cztery więcej — do ośmiu aplikacji do natychmiastowej reakcji i mamy dużo pamięci, nie mamy takiej możliwości w innych systemach”, jak iPad poprzedniej generacji Zawodowiec.

iPad Pro z chipem M1 został wydany w kwietniu 2021 roku i jest dostępny z maksymalnie 16 GB pamięci RAM, w porównaniu do 6 GB w poprzednim iPadzie Pro. Apple ogłasza również, że iPad Pro M1 ma dwa razy szybsze przechowywanie i do 40% wyższą wydajność GPU w porównaniu z poprzednim modelem. Apple wypuściło również iPada Air z tym samym chipem M1 w marcu 2022 roku.

„Naprawdę zaprojektowaliśmy Stage Managera, aby uzyskać z niego jak najwięcej [of the M1 chip]– powiedział Federighi. „Jeśli spojrzysz na sposób, w jaki aplikacje przechylają się i cienie oraz jak są przenoszone i wysuwane. Aby to zrobić z bardzo dużą liczbą klatek na sekundę, na bardzo dużych ekranach i wielu wyświetlaczach, wymagana jest najwyższa wydajność graficzna, której nikt inny nie jest w stanie zapewnić. ”

READ  Sonda: Gry Nintendo Switch na N64 i Sega Genesis są już dostępne online – w którą grę zagrasz jako pierwsza?

Federighi dodał: „Kiedy złożysz to wszystko razem, nie możemy zaoferować pełnego doświadczenia Phase Managera na żadnej niższej platformie”. „To znaczy, chcielibyśmy udostępnić go wszędzie, gdzie tylko możemy. Ale tego właśnie wymaga. To jest doświadczenie, które zamierzamy przenieść w przyszłość. Nie chcieliśmy ograniczać naszego projektu do czegoś mniej, my” ponownie wyznacza standardy na przyszłość”.

Jeśli chodzi o Stage Manager na Macu, Federighi powiedział, że w rzeczywistości istnieje „wiele różnych sposobów” na wielozadaniowość w systemie macOS, takich jak używanie Mission Control lub skrótu klawiaturowego Command-Tab do przełączania się między aplikacjami, a Stage Manager to po prostu kolejne narzędzie w przyborniku .

„Na komputerze Mac istnieje wiele różnych sposobów pracy. Niektórzy używają Spaces, niektórzy wchodzą i wychodzą z Kontroli misji. Niektórzy ludzie są ludźmi na kartach poleceń, niektórzy lubią robić bałagan, niektórzy sprzątają bałaganu, a niektórzy używają Minimalizuj. Mam na myśli. Nie ma tu złej odpowiedzi, jest wiele poprawnych sposobów pracy na Macu.

„Jeśli 20% użytkowników komputerów Mac twierdzi, że jest to kolejne świetne narzędzie w rękawie… to świetnie” – powiedział.