World

Coco Gauff wycofuje się z Igrzysk Olimpijskich w Tokio po testach na wirusa Corona | wiadomości tenisowe

17-latka ogłosiła swój pozytywny test w mediach społecznościowych; Na tenisowe wydarzenie w Tokio wpłynęły ważne remisy, w tym Roger Federer, Rafael Nadal, Serena Williams, Stan Wawrinka i Simona Halep.

Ostatnia aktualizacja: 18.07.21 20:35

Coco Gauff mówi, że ma nadzieję reprezentować Stany Zjednoczone na przyszłych igrzyskach olimpijskich

Coco Gauff wycofał się z igrzysk olimpijskich po pozytywnym wyniku testu na koronawirusa.

17-letni Amerykanin, który zajmuje 25. miejsce na świecie, ma reprezentować Stany Zjednoczone na nadchodzących Igrzyskach w Japonii.

„Jestem rozczarowany informacją, że test na COVID był pozytywny i nie będę mógł grać na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio” – napisał w niedzielę Goff w mediach społecznościowych.

„Zawsze moim marzeniem było reprezentowanie Stanów Zjednoczonych na igrzyskach olimpijskich i mam nadzieję, że w przyszłości będzie dla mnie wiele okazji”.

Wycofanie się Goffa osłabiło drużynę US Women’s Championship, a wybrane zostały już Serena Williams, Sofia Kenin i Madison Keys. Jennifer Brady, Jessica Pegola i Alison Riske będą reprezentować USA w singlach.

Igrzyska w Tokio, które zostały przełożone na rok z powodu pandemii COVID-19, rozpoczną się w piątek.

W ostatnich dniach turniej tenisowy na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio był przedmiotem serii głośnych wycofań.

Niektóre z największych nazwisk tego sportu, w tym Roger Federer, Rafael Nadal, Williams, Stan Wawrinka i Simona Halep, już ogłosiły swoją decyzję o pominięciu igrzysk, które zostały przełożone na rok z powodu pandemii COVID-19.

Wicemistrz Wimbledonu, Matteo Berrettini, został ostatnim zawodnikiem mężczyzn, który wycofał się na emeryturę po tym, jak w niedzielę wycofał się z powodu kontuzji uda.

READ  Wielka Brytania prawdopodobnie da zielone światło dla podróżowania do mniej niż 10 krajów UE | Podróże i wypoczynek