World

Najprawdopodobniej zastąpi Merkel „przepraszam” za żarty w obliczu nowych niemieckich powodzi | Niemcy

Kolejne gwałtowne powodzie zniszczyły miasta w Austrii, Bawarii i wschodnich Niemczech, gdzie była faworytką do zastąpienia kanclerza, Angela MerkelPrzeprosił po tym, jak pojawił się, aby rzucić światło na katastrofalną sytuację, która pochłonęła ponad 150 istnień ludzkich.

Alpejski region Berchtesgadner Land ogłosił stan wyjątkowy w sobotę wieczorem po tym, jak ulewne deszcze zalały ulice i osunęły się, zabijając co najmniej jedną osobę.

przez granicę w Austria, strumień wypełniony wodą deszczową zalał historyczne centrum Hallen na południe od Salzburga, zatrzymując mieszkańców w swoich budynkach, zawalając samochody i zalewając sklepy na parterze. Burmistrz miasta, Alexander Stangäsinger, powiedział ORF, że powodzie spowodowały straty w wysokości milionów euro.

W sobotę woda spływa po placu przed domem w Bischofswiesen w Niemczech. Zdjęcie: Kilian Pfeiffer/The Associated Press

Kilka miast w górzystym regionie Wschodniej Saksonii SzwajcariaNa południowy wschód od Drezna odcięto również połączenia kolejowe do Czech. Władze poinformowały, że opady deszczu w zlewniach dopływów Kernitz i Spenets przekroczyły 100 litrów na metr kwadratowy w ciągu 24 godzin, łamiąc brzegi rzeki.

W środę i czwartek półstały system pogody niskiego ciśnienia nad częściami Zachodu Niemcy Przyniósł ulewne deszcze i powodzie, które zabiły co najmniej 110 osób w Nadrenii-Palatynacie i kolejnych 45 w Nadrenii Północnej-Westfalii (NRW).

Mężczyźni oczyszczają most z błota i gruzu w Hallen w Austrii, po zalaniu zabytkowego centrum.
Mężczyźni oczyszczają most z błota i gruzu w Hallen w Austrii, po zalaniu zabytkowego centrum. Zdjęcie: Barbara Jendel/APA/AFP/Getty Images

Ekstremalne zjawiska pogodowe, które według naukowców zdarzają się częściej z powodu zmian klimatycznych, uderzyły w Niemcy na dwa miesiące przed wyborami federalnymi, które wyłonią następczynię Merkel, która ustąpi po 16 latach urzędowania.

Konserwatywny lider Armin Laschet, przywódca Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej, zbojkotował w czwartek spotkanie partii, aby uczestniczyć w dotkniętych powodzią obszarach NRW, gęsto zaludnionego zachodniego stanu, który reprezentuje jako premier.

Odwiedzając zdewastowane miasto Irwistadt, gdzie kamieniołom żwiru połykał samochody, przecinał drogi i całe budynki, Laschet został przyłapany w sobotę na opowiadaniu dowcipów z przechodniami, podczas gdy prezydent Niemiec Frank-Walter Steinmeier przemawiał do kamer.

Lars Klingbeil, sekretarz generalny centrolewicowych socjaldemokratów (SPD), opisał zachowanie Lascheta jako „nieprzyzwoite i przerażające”. Komentator WDR skomentował, że każda kampania wyborcza oferowała kilka chwil, kiedy „kandydaci pokazują swoje prawdziwe oblicze”, dodając: „Dzisiaj jest taki moment”.

Laschet napisał na Twitterze przeprosiny w sobotnie popołudnie. „Los poszkodowanych, o którym słyszeliśmy w wielu rozmowach, jest dla nas ważny” – napisał. “Więc jeszcze bardziej przepraszam za wrażenie wywołane konwersacją. To było niewłaściwe i przepraszam.”

Kandydatka Partii Zielonych na kanclerza Annalena Barbock, która po mocnym początku swojej kampanii miała problemy z skoncentrowaniem dialogu narodowego na kwestiach ochrony środowiska, skróciła swój urlop, aby odwiedzić dotknięte obszary, ale odmówiła towarzystwa prasy.

To dzięki Merkel Niedzielna podróż do jednego z najbardziej dotkniętych obszarów المناطق W zachodnich Niemczech wieś Schuld w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat.

READ  Angela Merkel News: Największa partia opozycyjna w Niemczech wzywa do wyjścia z Unii Europejskiej | Świat | Aktualności

About the author

Halsey Pearson

"Zapalony komunikator. Specjalista od internetu. Czytelnik przez całe życie. Ekstremalny fanatyk telewizyjny. Muzykolik."

Add Comment

Click here to post a comment