Coco Gauff pokonała rozstawioną z numerem 1 Igę Świątek w półfinale turnieju WTA/ATP Cincinnati Open

Coco Gauff pokonała Igę Świątek po raz pierwszy od ośmiu prób. (Zdjęcie autorstwa Roberta Pranga/Getty Images)

Po ośmiu próbach Amerykanka Coco Gauff ostatecznie pokonała Igę Świątek. W sobotnim półfinale turnieju WTA/ATP Cincinnati Open pokonała Jove Świątek, zawodniczkę nr 1 wśród kobiet.

19-letni Goff potrzebował wszystkich trzech setów, aby pokonać Świątka. Obaj walczyli w pierwszym secie, który doprowadził do tie-breaka. Goff ostatecznie zwyciężył w tie-breaku, 7-2. To był pierwszy raz w jej karierze, kiedy Gauff zdobyła Świątek.

Zanim impet całkowicie przesunął się w stronę Gauffa, Świątek walczył. Wygrała drugiego seta 6:3, a trzeciego i ostatniego seta przeforsowała przeciwko Gauffowi.

Po przepychankach Gauff ostatecznie zakończyła swoją passę porażek ze Świątkiem, wygrywając ostatniego seta 6:4.

Zapytana o swoje wcześniejsze zmagania ze Świątkiem, Gauff zacytowała Cardi B.

Gauff wszedł do turnieju jako gracz numer 7 na świecie. Po sobotnim zwycięstwie może awansować w rankingu. Tymczasem Świątek jest w środku kolejnego gwiezdnego roku. Wygrała Qatar Open w lutym, Stuttgart Open w kwietniu, French Open w maju i Polish Open w lipcu. Mimo porażki Świątek raczej nie straci pierwszego miejsca w rankingu. Będzie chciała wrócić na właściwe tory podczas US Open, który rozpocznie się 28 sierpnia.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Gauff awansuje do finału Cincinnati Open, gdzie zmierzy się z Karoliną Muchovą lub Aryną Sabalenką.

READ  Lewandowski i Polska gotowi na mecz z Meksykiem na mundialu | Premier League