Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Co to jest NXTPAPER 3.0?  Wyjaśnienie technologii wyświetlaczy TCL

Co to jest NXTPAPER 3.0? Wyjaśnienie technologii wyświetlaczy TCL

TCL podjęło się tego Targi Elektroniki Użytkowej 2024 Zaprezentować najnowszą gamę smartfonów i tabletów wyposażonych w wyświetlacze zasilane technologią NXTPAPER 3.0, ale czym jest NXTPAPER 3.0?

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o technologii wyświetlaczy TCL.

Co to jest NXTPAPER 3.0?

NXTPAPER 3.0 to najnowsza generacja opatentowanej technologii wyświetlania TCL zoptymalizowanej pod kątem ludzkiego oka. Technologia wyświetlania będzie dostępna w całej ofercie smartfonów i tabletów TCL na rok 2024.

Technologia ta jest zgodna z technologią NXTPAPER 2.0, która odfiltrowuje niebieskie światło nawet o 61%, zapewniając jednocześnie wyraźny obraz, żywe kolory, głęboki kontrast i naturalny ruch.

NXTPAPER 3.0 ulepsza powyższe dzięki nowemu wyświetlaczowi Circular Polarized Light (CPL), zaprojektowanemu tak, aby naśladować ścieżkę emisji, odbicia i załamania naturalnego światła. Dzięki temu czytanie jest bardziej komfortowe dla oczu i poprawia wygląd ekranu przypominający papier.

Inne nowe funkcje obejmują wyższe częstotliwości odświeżania zapewniające płynniejsze oglądanie oraz technologię DC Dimming redukującą migotanie. Tymczasem funkcja adaptacyjnej temperatury barwowej wykorzystuje czujnik RGB do automatycznego dostosowania ekranu do najlepszej temperatury barwowej w oparciu o czas i oświetlenie otoczenia w pomieszczeniu.

Interfejs użytkownika został zaktualizowany o interfejs użytkownika 3 w 1 zoptymalizowany pod kątem różnych scenariuszy oglądania, w tym trybu normalnego do użytku ogólnego, trybu kolorowego papieru o niskim kontraście do przeglądania komiksów oraz trybu czarno-białego atramentu do czytania książek. .

NXTPAPER 3.0 zawiera także wbudowane przypomnienia o konieczności robienia przerw od ekranu, zachęcając użytkowników do przyjęcia zasady 20-20-20, która zaleca robienie 20-sekundowej przerwy, aby co 20 minut skupić się na czymś oddalonym o 20 stóp. Użytkownicy mogą także wybrać opcję otrzymywania przypomnień, gdy korzystają z ekranu przy słabym oświetleniu lub gdy znajdują się zbyt blisko ekranu.

Jakie urządzenia obsługują NXTPAPER 3.0?

TCL ogłosiła także gamę smartfonów i tabletów wyposażonych w technologię ekranową NXTPAPER 3.0.

READ  Data, godzina rozpoczęcia i miejsce oglądania wydarzenia Xbox Developer Direct

Obejmuje to serię TCL 50, TCL NXTPAPER 14 Pro i TCL TAB 10 NXTPAPER 5G.