Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Jak Samsung Galaxy S24 Ultra na zawsze zmieni smartfony

Jak Samsung Galaxy S24 Ultra na zawsze zmieni smartfony

Aktualizacja 8 stycznia: Artykuł został pierwotnie opublikowany 7 stycznia

Nadchodzące wydarzenie Galaxy Unpacked wyznaczy standardy dla każdego flagowego telefonu w 2024 roku. Galaxy S24 Ultra to próba Samsunga zdefiniowania przyszłości smartfonów.

Po pierwsze, Galaxy S24 Ultra musi być przysłowiowym „naprawdę dobrym telefonem”. Nie powinno być w nim oczywistych błędów, nie ma nic słabszego od opozycji, a w Galaxy S24 Ultra powinno znaleźć się wszystko, czego konsument oczekuje od flagowego telefonu z Androidem. Iteracyjne podejście Samsunga do telefonów Ultra oznacza, że ​​sukces S23 Ultra powinien z łatwością być kontynuowany dzięki wymaganym ulepszeniom specyfikacji.

Warto też dodać, że S24 Ultra należy do rodziny telefonów. W przypadku marki Galaxy S24 panuje efekt aureoli, co oznacza, że ​​telefony Galaxy S24 i Galaxy S24+ również powinny spełniać standardy – wszelkie problemy z telefonem znajdującym się na dole portfela będą miały wpływ na S24 Ultra.

Jest to jeden z powodów, dla których społeczność jest wyczulona na rozbieżności między chipsetami Exynos i Snapdragon używanymi w modelach niższego poziomu. Na szczęście dla tych, którzy chcą najwyższej mocy, S24 Ultra będzie działał wyłącznie z bardziej szanowanym procesorem Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 firmy Samsung.

Popularność Samsunga, zainteresowanie prasy i wiodąca rola Samsunga w przestrzeni Androida sprawią, że Galaxy S24 Ultra będzie postrzegany jako telefon, który w przyszłości przewyższy flagowce.

Aktualizacja: poniedziałek, 8 stycznia. Podczas konferencji prasowej firmy na targach CES Samsung wyjaśnił swoją szerszą wizję sztucznej inteligencji w technologii. Pod tytulem „Sztuczna inteligencja dla każdego – komunikacja w dobie sztucznej inteligencji”, dyrektor generalny Samsung Device Experience, Jong-He „JH” Han, przedstawił kilku partnerów i urządzenia, które udostępnią konsumentom sztuczną inteligencję.

Tradycyjny mem o lodówce podłączonej do Internetu został zaktualizowany o „Lodówka z AI Family Hub”, który oferuje 32-calowy wyświetlacz wyświetlający raporty na temat produktów rozpoznanych przez sztuczną inteligencję w lodówce, z sugestiami przepisów i śledzeniem dat przydatności do spożycia . Centrum AI jest częścią Laundry Combo, oferując AI w pralce i suszarce.

Jeśli chodzi o elektronikę użytkową, Samsung skorzystał z okazji, aby zaprezentować funkcje sztucznej inteligencji w niedawno wprowadzonym na rynek laptopie Galaxy Book4. Choć nie było konkretnej wzmianki o rodzinie Galaxy S24, to cała prezentacja miała dziurkę w kształcie smartfona.

Luka zostanie usunięta wraz z nadchodzącym wydarzeniem Galaxy Unpacked.

Nadchodzące wydarzenie Galaxy Unpacked będzie w dużym stopniu opierać się na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w smartfonie. Jeśli nie widziałeś znaków, zaproszenie z napisem „Nadchodzi Galaxy AI” zdradza grę. Południowokoreańska firma nie wejdzie na wydarzenie z zimną krwią. System Samsung Gauss AI zostanie oficjalnie uruchomiony pod koniec 2023 roku

Kamera śledziła już kilka konkretnych funkcji sztucznej inteligencji, a Zoom z Galaxy AI został pokazany w zwiastunach przed wydarzeniami Galaxy Unpacked. Co ważniejsze, zarówno Qualcomm, jak i Samsung zadbały o to, aby omawiane chipsety Snapdragon i Exynos zawierały dedykowany sprzęt w celu usprawnienia ich procedur oprogramowania AI i uczenia maszynowego.

Exynos firmy Samsung dołącza do procesorów Snapdragon firmy Qualcomm, Dimensity firmy MediaTek i Tensor firmy Google, oferując sprzętowe wsparcie dla działań związanych ze sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Oznacza to, że Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra – które z łatwością mogły wykorzystać inną wizję sprzętową do osiągnięcia AI – zjednoczą rynek. W ten sposób można wprowadzić sztuczną inteligencję w ekosystemie Androida.

Nie należy przy tym zapominać o komforcie konsumentów przy zakupie urządzenia Samsung. Chociaż wprowadzenie na rynek przez Google Pixela 8 i Pixela 8 Pro opierało się na obietnicach związanych ze sztuczną inteligencją, udział w rynku urządzeń Pixel i Galaxy nie jest taki sam. Samsung może wprowadzić sztuczną inteligencję na jak najszerszy rynek na całym świecie.

Konsumenci, którzy pójdą do sklepu, aby „kupić nowy telefon Samsung”, będą mieli sztuczną inteligencję w swoich rękach, najpierw w rodzinie S24, a następnie przez cały rok w nowych telefonach Galaxy A i Galaxy Tabach. Praktyczny wpływ sztucznej inteligencji na fotografię będzie częścią OneUI, a „Galaxy AI” bez wątpienia będzie wspominana podczas premiery i w każdym punkcie sprzedaży.

Jest jeszcze jeden obszar, w którym Samsung może podnieść poprzeczkę. Firma może spełnić obietnicę Google dotyczącą siedmiu lat aktualizacji oprogramowania i zabezpieczeń dla całej gamy Galaxy S. Google pokazał, jakie to atrakcyjne; Teraz Samsung może zająć czołową pozycję na szerszym rynku konsumenckim.

Koncentracja Samsunga na dostarczaniu sztucznej inteligencji, zaufaniu konsumentów do marki oraz rozszerzonym oknie pomocy technicznej w zakresie oprogramowania i sprzętu to sposób, w jaki Galaxy S24 może ukształtować świat smartfonów w 2024 roku.

Przeczytaj już teraz bezpłatne oferty, które będą dostępne wraz z Galaxy S24, S24+ i S24 Ultra…

READ  Ubisoft prezentuje „narracyjną rozgrywkę” w Skull and Bones w nowym strumieniu deweloperskim