Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

CMA jest otwarta na „nową fuzję”, jeśli Microsoft zrestrukturyzuje umowę Activision Blizzard

CMA jest otwarta na „nową fuzję”, jeśli Microsoft zrestrukturyzuje umowę Activision Blizzard

Brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) zasugerował, że „nowa fuzja” w proponowanym przez Microsoft przejęciu Activision Blizzard nie jest wykluczona, po wczorajszym zwycięstwie w sprawie sądowej Microsoftu przeciwko amerykańskiej Federalnej Komisji Handlu.

CMA pozostało poza trwającą ofertą Microsoftu dotyczącą zakupu Activision Blizzard od Call of Duty, będąc jednym z niewielu organów sprzeciwiających się transakcji.

W kwietniu CMA jako powód do zablokowania przejęcia podała obawy dotyczące proponowanego wpływu umowy na sektor gier w chmurze, stwierdzając, że własność Activision Blizzard przez Microsoft grozi „duszeniem konkurencji na tym rozwijającym się rynku”.

Biuletyn: Największe nagłówki w tym tygodniu od FTC kontra Microsoft.Obejrzyj na YouTube

Po wczorajszej decyzji amerykańskiego sądu, Microsoft i Activision zgodziły się z CMA, że „zaprzestanie sporów sądowych” leży w „interesie publicznym”. Zainteresowane strony złożyły następnie w tym celu „wspólną sprawę do Sądu Apelacyjnego ds. Konkurencji”.

CMA powiedział, że rozmowy z Microsoftem są wciąż na „wczesnym etapie”, a decyzja przedstawiona w raporcie końcowym na początku tego roku „wciąż obowiązuje”. Jest jednak otwarty na nowe dochodzenie, jeśli umowa zostanie zrestrukturyzowana.

W oświadczeniu udostępnionym Eurogamerowi rzecznik CMA powiedział, że „chociaż łączące się strony nie mają możliwości przedłożenia nowych zabiegów po wydaniu raportu końcowego, mogą zdecydować się na restrukturyzację umowy”. Może to doprowadzić do „nowej fuzji” w trwającej transakcji.

W oświadczeniu kontynuowano: „Microsoft i Activision wskazały, że badają, jak zmienić umowę, a władze są gotowe zająć się nią na tej podstawie”.

„Dyskusje te pozostają na wczesnym etapie, a charakter i harmonogram kolejnych kroków zostaną określone w odpowiednim czasie. Chociaż obie strony poprosiły Microsoft o wstrzymanie apelacji o zezwolenie na te dyskusje, decyzja CMA przedstawiona w raporcie końcowym pozostaje niezmieniona na stojąco.”

Na początku tego roku Microsoft powiedział, że rozpocznie długą i potencjalnie żmudną drogę do odwołania się od decyzji CMA o zablokowaniu przejęcia Activision Blizzard jeszcze w tym miesiącu.

READ  Dlaczego twórcy gier tworzą nowe gry Game Boy w 2021 roku?

Tymczasem w zeszłym miesiącu poinformowano, że Microsoft rozważał „ekstremalne” opcje, takie jak całkowite wycofanie Activision Blizzard z Wielkiej Brytanii w celu obejścia brytyjskiego zakazu zawarcia umowy.

Jedynym innym ważnym organem regulacyjnym, który sprzeciwił się proponowanej umowie Microsoftu, była Komisja Europejska Unii Europejskiej. Jednak ostatecznie dał zgodę na transakcję po tym, jak zdecydował, że jest zadowolony z ustępstw, jakie Microsoft poczynił w związku z trwającym przejęciem.