Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Chłopiec gra na pianinie w holu hotelu Charków, gdy zbliżają się Rosjanie: DONG-A ILBO

Chłopiec gra na pianinie w holu hotelu Charków, gdy zbliżają się Rosjanie: DONG-A ILBO

24 lutego Rosja zaatakowała Ukrainę, a w hotelu w Charkowie, niedaleko granicy z Rosją, zabrzmiały syreny. Reporterka wideo Washington Post Whitney Liming, która przebywała na terenie Ukrainy, opuszczała swój pokój hotelowy.

Leaming usłyszał ponury i cichy dźwięk fortepianu. Wyszedłem do holu i znalazłem młodego chłopca siedzącego przy białym pianinie w pustym lobby hotelowym. Leaming wyjęła kamerę wideo i nakręciła podczas odtwarzania „Walk to School”, zwiastuna, który pojawił się na ścieżce dźwiękowej do serialu science fiction „Tales from the Loop” na Amazon Prime w 2020 roku.

Leaming umieścił na Instagramie Washington Post nagranie chłopca grającego na pianinie podczas chaosu spowodowanego rosyjskim bombardowaniem, które we wtorek miało ponad 9 milionów wyświetleń. Wiele osób pomyślało o Pianista, filmie, który przedstawia polskiego muzyka żydowskiego walczącego o przetrwanie Holokaustu. Teledysk Leaming został zalany ponad 2000 komentarzami, takimi jak „To jak scena z filmu „Titanic”, w której muzycy grają muzykę na tonącym statku”.[.]”I moje serce jest złamane.”

W teledysku widziano również kompozytorów muzycznych, Philipa Glassa i Paula Leonarda Morgana, dwóch najwybitniejszych kompozytorów prostych. Glass wydał oświadczenie we wtorek, mówiąc: „Nigdy nie myślałem o tej muzyce jako o utworze politycznym, ale tak się nim stało. Niewinni ludzie przeżywają trudności, których wszyscy mamy nadzieję, że nigdy nie napotkamy”.

Leonard Morgan udostępnił również wideo na swoim koncie na Twitterze i skomentował je. Powiedział: „Moje serce było poruszone nie do opisania przez fakt, że ktoś znalazł ukojenie w naszej muzyce w najbardziej tragicznym momencie swojego życia”. „Nie wiem, czy chłopiec znalazł pocieszenie i nadzieję w piosence, ale muzyka ma moc przezwyciężania przeciwności losu”.

Tożsamość chłopca nie jest znana. Lemming powiedziała, że ​​wyszła z hotelu kilka minut później, aby przekazać wiadomości, i że nigdy więcej nie widziała chłopca i jego rodziny.

READ  16 rzeczy, na które oszczędni ludzie nie wydają pieniędzy

Bo-Mi Jestem [email protected]