Canfield pokonuje byłego rywala Polskę |  Wiadomości, sport, praca

Canfield pokonuje byłego rywala Polskę | Wiadomości, sport, praca

Zdjęcie REPORTER/Kami Dale z Lowell Spencer Canfield bada parkiet i szuka podania podczas piątkowego meczu z Polską.

CANFIELD — polskie drużyny koszykówki Bulldogs i Canfield Cardinals mają wiele podobieństw przed piątkowym pojedynkiem na siłowni Jamesa W. Watkinsa z identycznymi wynikami sportowymi 8-1.

Oprócz swoich rekordów, obaj ponieśli jedyne porażki w sezonie przeciwko Salem z prawie takim samym wynikiem w ciągu ostatnich dwóch tygodni. I obaj mają głębokie miejsce z niektórymi z najbardziej utalentowanych graczy w regionie. Coś więc trzeba było zapewnić.

Rezultatem był znakomity występ starszego strażnika Carly Harmon, który zdobył 24 punkty i poprowadził Cardinals do dominującego zwycięstwa 54-39. Cardinals mają teraz bilans 9-1, podczas gdy Bulldogs 8-2.

„Oczywiście Polska i Canfield od dawna świetnie ze sobą rywalizują, więc to było naprawdę dobre zwycięstwo i zdecydowanie dodało nam pewności siebie” – powiedział Harmon. „Dzisiaj po prostu graliśmy, jak wiedzieliśmy, jak. Musieliśmy przyjść ze 100-procentową pewnością siebie i grać tak, jak wiedzieliśmy, jak i to właśnie zrobiliśmy. „

„Kiedy jesteś w stanie pokonać dobry zespół, taki jak Polska, a Salem wciąż nas przegrywa dwa tygodnie temu, wiedzieliśmy, że mamy do czynienia z innym dobrym zespołem” – powiedział trener Cardinals Matt Riel.

Sześć trójek Harmona było częściowo różnicą w grze, ponieważ Cardinals wyczerpali swoje 10 trójek w konkursie. Byli również solidni na linii rzutów wolnych, trafiając 6 z 7 strzałów.

„To było ogromne” Powiedział, że jutro. „Kiedy oddasz kilka strzałów, powinny się one rozproszyć, a my mamy kilka wolnych pasów ruchu i mamy kilka podań. Mamy wiele dziewczyn na czas, by zostać takimi strzelcami. Carlie strzela po raz pierwszy jest tak dobra i mamy nadzieję, że rozegra więcej takich meczów”. To jest w niej. Jest jedną z naszych niedocenianych zawodniczek, która grała naprawdę dobrze w obronie i przez lata stawała się coraz lepsza. Zawsze wiedzieliśmy, że potrafi strzelać w ten sposób, po prostu musiała mieć tę pewność siebie, aby zrobić to na końcu”.

READ  Karolina A. Orsini 1940-2021 | Wiadomości, sport, praca

Harmon nadał ton otwierającą trójką, dzięki czemu Cardinals jako pierwsi wpisali się na tablicę wyników, gdy rozpoczęli rywalizację od wyniku 11-4. Pod koniec pierwszej tercji mieli przewagę 15:10.

„Nie mam przed sobą statystyk, ale musieli trafić dziesięć trójek” – powiedział. – powiedział trener Bulldogs Nick Blanche. „Uderzali z głębi. To właśnie robisz na własnym boisku, to się nazywa przewaga własnego boiska. Żyjesz i umierasz przez trzy. Kiedy oni trafiają trójkami, a my dwójkami, nie wróży to dobrze drużynie to daje dwójkę”.

Kiedy Harmon wykorzystał lay-up na mniej niż sześć minut przed końcem drugiej kwarty, Cardinals zbudowali dziewięciopunktową przewagę nad Bulldogs. Ale Bulldogs ruszyli do ataku, a Brooke Rowe wykonała dwa rzuty wolne przy 2:21, aby zmniejszyć deficyt do zaledwie trzech przy stanie 22-19. W pierwszej połowie oba zespoły schodziły do ​​szatni, a Cardinals osiągnęli przewagę 27:23.

Wyglądało na to, że Bulldogs mogą w pełni odrobić stratę, kiedy Mary Brant ukradła podanie Cardinal i zamieniła je w lay-up, dzięki czemu było 27-25 mniej niż minuta w drugiej połowie. Ale Harmon po raz kolejny wyczerpał całą trójkę, aby odpowiedzieć i zmienił rozpęd na korzyść Canfielda. Kiedy Kate Sahley podbiegła do kosza i strzeliła gola na 1:28 do końca tercji, Cardinals zbudowali solidne 18-punktowe prowadzenie.

„Dużo rozmawialiśmy o ustawieniu się w pierwszej połowie i dotarciu we właściwe miejsce” – powiedział. Powiedział, że jutro. – W pierwszej połowie nie byliśmy tak obecni, jak bym tego chciał, ale w drugiej wykonaliśmy znacznie lepszą pracę.

Brant trafił trzy dla Bulldogs po brzęczyku trzeciej kwarty, co dało wynik 46-33 po zamknięciu klipu, ale to było najbliżej Bulldogs w ostatnich chwilach walki. Cardinals pokonaliby Bulldogs 8-6 w ostatniej klatce, aby zdobyć 15-punktowy margines zwycięstwa.

READ  Polska staje się faworytem pomimo upadku w Maladze 7s - FBC News

„Jestem bardzo dumny z tego, co zrobiły nasze dzieci, szczerze mówiąc” — powiedziała Blanka. „Po meczu powiedziałem naszym dzieciom, że jestem bardzo dumny z ich wysiłków. Trochę wygrywasz, trochę przegrywasz, ale nie przestaliśmy grać. To był dobry mecz koszykówki.”

Bulldogs wrócą na boisko w czwartek, kiedy będą gościć Hubbard Eagles w meczu NE-8. Cardinals zagrają ponownie w środę, kiedy udadzą się do Boardman w kolejnym trudnym meczu rywalizacyjnym.