Bundesliga: Bochum pokonało liderów Bundesligi Bayern Monachium 4-2

Rosnący klub Bochum oszołomił Bayern Monachium i niemiecką Bundesligę, wygrywając w sobotę 4-2 z Bawariami, co uniemożliwiło liderom ligi prowadzenie o 12 punktów.

Bochum musiał odbić się od tyłu po tym, jak otwierający Robert Lewandowski przypomniał gościom zwycięstwo 7:0, kiedy oba zespoły spotkały się we wrześniu w Monachium.

Jednak podopieczni Thomasa Reisa odpowiedzieli czterema golami w pierwszej połowie, z czego trzy w ciągu sześciu minut, kiedy pozwolił Bayernowi zawładnąć Bochum.

Lewandowski otworzył wynik w 9. minucie, kiedy zdołał opanować piłkę Kingsley Coman i wcisnąć ją obok bramkarza Bochum Michaela Essera.

Bochum odpowiedział pięć minut później przez Christophera Antwi-Adge’a, który uniknął Niklasa Sule’a i pozwolił mu wlecieć do słupka po przygotowaniu przez Gerrita Holtmanna.

Bochum zdobył rzut karny, gdy wyciągnięta ręka Dayota Obekano uratowała dośrodkowanie Elvisa Rexbecaga. Jurgen Lucadia zamienił rzut karny w 38. minucie.

Następnie Christian Gamboa strzelił gola w sezonie dwie minuty później, kiedy zagrał piłkę przez nogi Koemana i raz dwa z Patrickiem Osterhagiem – który odbił piłkę piętą – przed wystrzeleniem pocisku strzałem w siatkę. kąt.

Jakby chcąc pokazać, że to nie był zbieg okoliczności, Holtmann powtórzył wyczyn z drugiej strony cztery minuty później, zagrywając piłkę między nogami Upemakano, po czym oddał kolejny wspaniały strzał w daleki róg.

Przypomniało to niemal sukces Bochum w gwiazdorskiej drużynie Bayernu we wrześniu 1976 r., kiedy goście walczyli cztery gole na zwycięstwo 6:5, a Uli Hoeness strzelił zwycięskiego gola w 89. minucie. To był jego drugi gol. Karl-Heinz Rummenigge i Gerd Muller byli wśród innych strzelców Bayernu Monachium.

Tym razem Bochum utrzymało zwycięstwo.

Dwa gole dla gospodarzy nie zostały uznane na spalonych po przerwie, zanim Armel Bela Kuchap wybił gola, blokując Lewandowskiemu drugą końcówkę. Esser był kolejnym, który zdementował Lewandowskiego w 63. minucie, a polska gwiazda w końcu znalazła swoją drogę w 75. minucie.To był 26. gol Lewandowskiego w 22 meczach w tym sezonie.

READ  Kandydat do Senatu o niezależności energetycznej | Wiadomości, sport, praca

Lewandowski trafił w poprzeczkę rzutem wolnym w 88. minucie i był tak blisko, jak do walki wkroczyli obrońcy tytułu.

Hertha Berlin przegrała z zajmującym ostatnie miejsce Greutherem Fürth 2:1, Borussia Mönchengladbach złagodziła obawy o spadek dzięki zwycięstwu 3:2 nad Augsburgiem, a Wolfsburg pokonał Eintracht Frankfurt 2:0.

Również Freiburg wrócił od tyłu i zremisował 1:1 z Mainz.

Później Bayer Leverkusen gościł Stuttgart.