Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

BT może zaoferować tańsze i szybsze łącze szerokopasmowe, o ile dokonasz zmiany

BT może wkrótce wprowadzić nowy plan szerokopasmowy z ulepszonymi prędkościami i niższymi cenami. Transakcja będzie zasługą popularnej usługi Plusnet, którą firma BT posiada od 2006 roku i która zawsze zapewniała dostęp do internetu w przystępnej cenie. W obecnej formie klienci Plusnet mogą wysyłać Internet do swoich salonów już za 18,99 GBP miesięcznie. Dla porównania najtańszy plan miesięczny BT kosztuje 27,99 £ miesięcznie.

Brzmi to bardzo dobrze, ale Plusnet jeszcze nie przyjął prędkości szerokopasmowej (FTTP lub Full-Fibre To Premises). Zamiast używać starszych, wolniejszych kabli miedzianych do pompowania internetu do Twojej posesji, światłowody z pełnym światłowodem prowadzą do Twoich drzwi, co oznacza, że ​​możesz łączyć się znacznie szybciej, mieć większą przepustowość i mniejszą szansę, że zła pogoda wpłynie na Twój dom. Prędkości (coś, co dzieje się z kablami miedzianymi, wierz lub nie).

Chociaż możesz uzyskać Fast Fibre za pośrednictwem Plusnet, zastrzeżony dostawca BT nie oferuje ultraszybkiej, pełnej łączności światłowodowej, której wielu z nas teraz pragnie.

Światłowód jest zdolny do rozsiewania sieci w domach z prędkością ponad 150 Mb / s dzięki technologii BT, oferując nawet niektórym klientom możliwość pobrania 1 Gb / s za pomocą tej technologii – a przy tak szybkim tempie możesz pobrać film Full HD w mniej niż 40 sekund. Obecna średnia w Wielkiej Brytanii to tylko 60 Mb / s, z czym prawdopodobnie nie będziemy sobie radzić, ponieważ wszyscy przesyłamy strumieniowo więcej treści, pobieramy najnowsze tytuły konsoli PS5 i przyłączamy się do niekończących się rozmów o zbliżaniu.

Przeczytaj więcej: Dlaczego miliony brakuje najbardziej użytecznej aktualizacji iPhone’a do iOS 14.5

W rozmowie z ISPreview.co.uk rzecznik Plusnetu potwierdził: „Zawsze szukamy nowych sposobów, aby zapewnić naszym klientom proste, niezawodne łącza szerokopasmowe z wielokrotnie nagradzanymi usługami – w tym nowe produkty, takie jak światłowód i kolejne nowe huby. rok. Cokolwiek teraz, ale kiedy będziemy gotowi, nasi klienci będą pierwszymi, którzy o tym usłyszą ”.

READ  PS5 UK – NA ŻYWO: Dzisiejsze informacje o uzupełnieniu zapasów z PlayStation Direct, Amazon, gier i nie tylko

Nie ma informacji o dokładnym czasie, w którym klienci Plusnet będą obsługiwani z większą prędkością, ponieważ firma po prostu twierdzi, że można to zrobić jeszcze w tym roku.

Nie mamy również potwierdzenia cen, ale biorąc pod uwagę, że Plusnet zawsze oferował dobry stosunek jakości do ceny, prawdopodobnie osiągnie te większe prędkości przy niższych kosztach. Więc uważaj na tę przestrzeń!