Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brytyjski udziałowiec CD Projekt RED domaga się dymisji całego zarządu polskiej spółki

Brytyjski udziałowiec CD Projekt RED domaga się dymisji całego zarządu polskiej spółki

Abri Advisors – brytyjski udziałowiec CD Projekt RED – domaga się dymisji zarządu całej polskiej spółki. To są reperkusje nieudanej premiery Cyberpunka 2077.

Ostatnie miesiące nie były najlepsze dla CD Projekt RED. Premiera Cyberpunka 2077 okazała się ogromną gafą i gra pozostawiła użytkowników w nie do zaakceptowania stanie. Użytkownicy konsol poprzedniej generacji – PlayStation 4 i Xbox One – musieli zmierzyć się z wieloma błędami i problemami, ale niewiele lepiej wypadli na PS5, PC czy Xboksie Series X.

Ogromne problemy w Cyberpunku 2077

Osiągnął więc punkt, w którym Film Cyberpunk 2077 Został usunięty z PlayStation Store i do tej pory, pomimo kilku aktualizacji, nie powrócił do Store. Wyniki finansowe firmy mogą nie być złe, ale okazały się o 64% niższe niż oczekiwano. To samo dotyczy sprzedaży gry, która – według szacunków – powinna być znacznie lepsza. Mówi się, że w pierwszym kwartale 2021 roku Cyberpunk 2077 kupiło zaledwie 500 tys. graczy z całego świata. W każdym razie spójrz na statystyki Steam, aby się dowiedzieć Liczba osób grających w grę jest 2,5-3 razy mniejsza niż w Wiedźminie 3, który ukazał się 6 lat temu.

Wszystko to przełożyło się na znaczny spadek wyceny polskiej spółki z 440 zł za akcję do 150 zł. Nic dziwnego, że akcjonariusze CD Projekt RED są coraz bardziej zaniepokojeni. Polska firma została nie tylko pozwana przez wielu z nich, ale teraz W liście brytyjscy doradcy Ibri zażądali dymisji całego zarządu polskiej firmy

Nawet gdybyś chciał, nie popełniłbyś tylu błędów, co ci ludzie. To szokujące.

Jeffrey Terman, dyrektor generalny Abri, powiedział agencji Bloomberg.

Nie wiemy dokładnie, ile akcji posiada Abri AdvisorsAle firma gwarantuje, że faktycznie wierzy w powodzenie projektu, ponieważ nie prowadzi tzw. krótkiej sprzedaży akcji. Według ich szefa to właśnie znacząca deprecjacja CD Projekt RED przemawia za niezbędnymi zmianami w polskiej firmie, w tym rezygnacją całego zarządu. Czy ten rodzaj wiadomości coś zdziała? Przeważnie nie. To tylko sztuczka public relations, która ma pokazać niezadowolenie akcjonariuszy. Jest to jednak ukłon w stronę wielkich konsekwencji złej premiery gry. To może podążać za Rouge nie tylko przez kilka miesięcy, ale nawet w kolejnych latach.

READ  Polski film „Hero” wykorzystuje sztuczną inteligencję do stworzenia angielskiej wersji

być widzianym: Zegarek OnePlus zadebiutuje na Cyberpunk 2077 24 maja May

Źródło tekstu: Bloomberg, Business Insider