Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

The Conjuring 3: Końcowe napisy Nagrywanie prawdziwej historii

W 1980 roku śledczy zajmujący się zjawiskami paranormalnymi Ed i Lorraine Warren odwiedzają posiadłość rodziny Glatzel w Connecticut po tym, jak ich 11-letni syn David Glatzel twierdzi, że był Został zaatakowany przez ducha gniewnego starca na nowo nabytej nieruchomości dzierżawionej. Mężczyzna miał podobno „duże czarne oczy, smukłą twarz o zwierzęcych rysach i szorstkich zębach, spiczaste uszy, rogi i kopyta” przypominającą demona. Wkrótce po spotkaniu rodzina wprowadziła się do posiadłości i David zaczął wykazywać dziwne zachowanie, w tym warczenie, syczenie i recytowanie fragmentów złowrogimi głosami z Biblii lub raj utracony. Przekonani, że ich syn jest opętany przez demony, Glatzelowie skontaktowali się z Norami, którzy podejrzewali, że są opętani i próbowali pomóc Davidowi, wykonując na nim trzy egzorcyzmy.

Podczas trzeciej odsłony cyklu Conjuring, Szatan mnie do tego zmusił, niepokojące nagranie jednego z egzorcyzmów Davida rozgrywa się podczas napisów końcowych. Jak na przykład Opublikowane przez użytkownika TikTokSłychać głos Szatana podczas napisów końcowych. Podczas nagrania słychać matkę Davida, Judy Glatzel, która mówi demonom, aby zostawili syna w spokoju, a samego Davida można usłyszeć dziko śmiejąc się i odpowiadając głębokim, zdezorientowanym głosem. Niepokojące nagranie rzuca światło na prawdziwe wydarzenia, które doprowadziły do ​​powstania filmu, a mianowicie wskazuje, że rodzice Davida odegrali bardziej aktywną rolę w egzorcyzmach niż widać na ekranie.

Na początku filmu na ekranie odtwarzany jest egzorcyzm Davida, gdy postać rejestruje ten moment, a efekty specjalne są używane, aby pokazać, jak jego ciało zmienia się w dziwne kształty, podczas gdy piana wydostaje się z jego ust. Rzeczywiste relacje z egzorcyzmów z 1980 roku wskazują, że David trzymał wyimaginowane ręce, które go dusiły lub drapały po skórze i miał napady padaczkowe. Podczas gdy film przedstawia wiele z doświadczeń Davida podczas rzekomego opętania, nagranie, które odtwarza się na końcu filmu, jest mrożącym wspomnieniem o początkach tej historii oraz o tym, że nasze ulubione horrory często inspirowane są odrobiną prawdy.

READ  Wielokulturowe festiwale na Fed Square