Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brian Cox ostrzega przed Cop26 | Brian Cox

Ludzie mogą być jedynymi inteligentnymi istotami w naszej galaktyce, więc zniszczenie naszej cywilizacji może być galaktyczną katastrofą, profesorze. Brian Cox Dowódcy ostrzegali przed Cop26.

Mówiąc o premierze swojego nowego urządzenia BBC Fizyk i prezenter z serii Two Universe powiedział, że po rozmowie z naukowcami na całym świecie, aby doradzić programowi, uwierzył, że ludzie i świadome życie na Ziemi „może być cudownym, naturalnie występującym zjawiskiem” i to jest coś, co „światowi liderzy” muszą wiedzieć .

We Wszechświecie Cox bada ideę tzw. teorii „Złotowłosej”, która sugeruje, że położenie naszej planety w stosunku do Słońca i wyjątkowe wydarzenia na przestrzeni miliardów lat, które stworzyły Ziemię sprawiły, że była „w sam raz” dla sensownego życie, aby się rozwijać i ewoluować.

„Odkryliśmy – myślę, że to rozsądne założenie robocze – że w każdej galaktyce jest bardzo niewiele cywilizacji” – powiedział Cox.

Zapytany, jak ważne jest to odkrycie dla polityków zajmujących się kryzysem klimatycznym, Cox powiedział: „Myślę, że czasami taka perspektywa jest potrzebna.

„Powiedziałbym, że jeśli z jakiegoś powodu nasza cywilizacja nie przetrwa, a może to być wydarzenie zewnętrzne lub może to być nasz własny czyn, wojna nuklearna, cokolwiek postanowimy sobie wyrządzić, możliwe jest, że ktokolwiek naciśnie ten przycisk usuwa znaczenie w galaktyce na zawsze.

„I myślę, że jest to coś, o czym myślę, że światowi liderzy mogą potrzebować wiedzieć. To może być bardzo ważny akt. „

„Im więcej dowiedziałem się o biologii… tym bardziej byłem zaskoczony” – kontynuował, dodając, że chociaż astronomowie powiedzieli, że w Drodze Mlecznej jest około 20 miliardów planet podobnych do Ziemi, „więc możemy oczekiwać, że życie będzie wszędzie ”, „Prawie każdy biolog, z którym rozmawiałem, mówi: „Tak, ale wszystko, co będzie, to w najlepszym razie szlam”. Żyjemy w świecie pełnym przemocy i myślimy, że można mieć planety wystarczająco stabilne, aby mieć nieprzerwany łańcuch życia może być dość ograniczające.”

READ  Kryształy czasu są „niemożliwe”, ale podlegają fizyce kwantowej

Cox powiedział, że jest bardzo niewiele miejsc, „gdzie atomy mogą myśleć… znaczenie jest w naszych umysłach”, więc upadek ziemi może wymazać znaczenie.

„Jeśli zaakceptujesz, że znaczenie jest czymś, co emanuje z wystarczająco złożonych maszyn biologicznych, jedynym miejscem, w którym te maszyny mogą istnieć, jest tutaj; wtedy słusznie powiedziano, że gdyby ta planeta nie istniała, żylibyśmy w nic nieznaczącej galaktyce. Różni się od życia Istnieje różnica między życiem a inteligentnym życiem.

Powiedział również, że istnieje idea zwana „Wielkim Filtrem”, która mówi, że „cywilizacje nie mają długiego życia. Wyzwania związane z uprzemysłowieniem cywilizacji mogą być tak wielkie i w rzeczywistości nasza mądrość pozostaje w tyle za naszą wiedzą lub umiejętnościami, a nie możemy poradzić sobie z przejściem do cywilizacji kosmicznej”.

„klimat [also] Wyzwanie… Istnieje wiele wyzwań, przed którymi stają cywilizacje, gdy zdobywają wiedzę i umiejętności, a cywilizacje mogą mieć normalną długość życia”.

In-universe, Cox – członek zespołu D: Ream, który stworzył optymistyczny hymn Może być tylko lepiej Wyjaśnia, że ​​gwiazdy nie są nieśmiertelne i pewnego dnia wszechświat powróci do ciemności.

Powiedział, że niektóre z jego tytułów w całym wszechświecie były bardziej filozoficzne i „bardziej religijne, niż zamierzałem”, niż miałem na myśli w jego poprzedniej serii, ponieważ chciał zbadać, dlaczego zależy nam na gwiazdach i roli, jaką odegrały w tworzeniu życia.

W pierwszym odcinku nazwał gwiazdy „Zabójczymi Bogami”, a po obejrzeniu wschodu słońca powiedział: „Jeśli szukasz bogów, nie musisz szukać dalej, bo to są prawdziwe rzeczy”.

Obejrzany przez około 1 miliard ludzi na całym świecie planetyWszechświat zostanie również pokazany na całym świecie. Większość serialu została nakręcona w Wielkiej Brytanii ze względu na blokadę, która, jak powiedział Cox, nadała mu inny charakter niż jego poprzednie seriale.