Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wigan Green Space świętuje nagrodę społeczności

W uroczystości wzięli udział burmistrz Wigan Conn Yvonne Cliff, urzędnicy rady i wolontariusze z grup Friends of the Township.

Grupa Społeczności Bridgers, którzy utrzymują Colliers Corner Park, tuż przy Howe Bridge, świętowali kolejną nagrodę społeczności.

Colliers Corner, wspierany przez Wigan Council Green Space Initiative, był jednym z kilku ogrodów gminnych uhonorowanych nagrodami.

Udział W codziennym biuletynie

wiadomości Przebij się przez hałas

Yvonne Klieve, burmistrz Wigan, gratuluje Bridgers Community Group i wolontariuszom, którzy utrzymują Colliers Corner Park przy Lovers Lane w Howe Bridge, który został nagrodzony zieloną flagą.

Czytaj więcej

Czytaj więcej

Zielone flagi Wigan wznoszą się wysoko, ponieważ zachowują swój znak wyróżnienia

Mesnes Park, również znajdujący się w Wigan, został uhonorowany szósty rok z rzędu po pierwszym zgłoszeniu w 2015 roku.

Po raz pierwszy Wigan Flight znalazł się wśród tegorocznych laureatów nagrody Zielonej Flagi.

Terry Daley, przewodniczący Bridgers Community Group, dodał: „Chciałbym serdecznie podziękować byłym i obecnym wolontariuszom Bridgers Community Group, Atherton Environment Projects, Gardner’s Bowling Club oraz lokalnym i lokalnym członkom zarządu, których wsparcie i pomoc była tak wspaniała.

Znak Colliers Corner, który osiągnął status zielonej flagi

„Ta pomoc i wsparcie pomogły nam ulepszyć i utrzymać Colliers Corner, czyniąc z niego piękną przestrzeń, jaką jest dzisiaj.

„W ciągu ostatnich 18 miesięcy, które bez wątpienia były jednym z najtrudniejszych i najbardziej traumatycznych okresów w naszym życiu, wszyscy nasi wolontariusze byli niesamowici. Ponadto wsparcie, jakie otrzymaliśmy od Rady Wigan, Szkółek Moss Bank, Pszczół i Rzeczy , Atherton Town FC i B&Q Leigh też byli niesamowici. Cieszymy się, że ponownie zostaliśmy rozpoznani w ten sposób.

Program „Green Flag Award”, prowadzony przez brytyjski Departament Mieszkalnictwa, Społeczności i Samorządów Lokalnych, Keep Britain Tidy celebruje oszałamiające tereny zielone i wyznacza punkt odniesienia dla zarządzania przestrzenią zewnętrzną w całej Wielkiej Brytanii.

Hrabina Yvonne Klieve, z prawej Terry Daly, z lewej ze Wspólnoty Bridgers

Wigan ma szczęście, że ma dużo wspaniałej zieleni.

Od Leigh do Haigh Woodland Park, nasz region szczyci się wieloma pięknymi parkami, lasami, mokradłami, kanałami i terenami zielonymi, którymi mogą się cieszyć mieszkańcy.

Aby dowiedzieć się więcej o zieleni Wigan, kliknij Tutaj.

Dziękuje za przeczytanie. Jeśli cenisz to, co robimy i jesteś w stanie nas wesprzeć, subskrypcja cyfrowa to tylko 1 GBP na pierwszy miesiąc. Wypróbuj nas już dziś, klikając Tutaj