Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Brawa dla rozrywki na żywo; Po prostu powiedz nie Polsce | Listy

Al Sahya Rozrywka na żywo

Mój mąż i ja od wielu lat bawimy się na żywo na Broadwayu i teatrze społecznym i byliśmy zachwyceni, gdy Federal Way Center for the Performing Arts and Events otworzyło swoje podwoje dla publiczności.

Ten teatr to prawdziwa perełka. Praktycznie nie ma złych miejsc, akustyka jest świetna, a bezpłatny parking nie może być prostszy. Wymagane są maski, a wkrótce dowód szczepienia, abyś mógł czuć się bezpiecznie podczas udziału.

Zbyt długo utknęliśmy w domu, a teraz nadszedł czas, aby wyjść i pokazać nasze wsparcie dla tych żyjących artystów. W zeszłą sobotę uczestniczyliśmy w „The Buddy Holly Story” i było niesamowicie. Śpiew i taniec były na najwyższym poziomie. Śmialiśmy się, płakaliśmy i dosłownie tańczyliśmy na korytarzach. Publiczność kontynuowała owację na stojąco dla reprezentantów.

Byłem rozczarowany, widząc, że miejsce było prawdopodobnie w dwóch trzecich pełne. gdzie byłeś? tęsknimy za Tobą! Proszę “polub” i śledź PAEC na Facebooku. Jeśli nie znasz prędkości na Facebooku, zarejestruj się, aby otrzymywać powiadomienia e-mail i poproś o umieszczenie na liście mailingowej PAEC. Widzieliśmy tam kilka świetnych koncertów: The Army Band i Los Lobos to dwa, które przychodzą mi do głowy.

Pamiętasz komika Jakowa Smirnowa? Od pewnego czasu jest pionierem w Branson w stanie Missouri — i 6 listopada pojawi się na Federal Way. Mam nadzieję, że zajrzysz na ich stronę internetową i być może znajdziesz świetny program (lub więcej) na nadchodzące miesiące. do zobaczenia tam!

Valerie Amato, Droga Federalna

Dlaczego warto wybrać Polskę na naszego przewodnika?

Stało się to w odpowiedzi na artykuł zatytułowany „Gospodarka działa, gdy konsumenci wybierają zwycięzców” autorstwa Dona C. Brunela z 8 października 2021 r. Brunel twierdzi, że gospodarki Stanów Zjednoczonych i Polski idą w przeciwnych kierunkach, a my cierpimy, ponieważ on-ona. Jego odpowiedź wydaje się brzmieć: „Użyj Polski jako naszej mapy drogowej, Trumpa jako prezydenta, aby powrócić do systemu rynkowego i osiągnąć sukces gospodarczy, aby uniknąć ingerencji rządu, podwyżek podatków, mandatów i dotacji od administracji Bidena”.

READ  Nigdy nie nazwałbym tego Narodowym Planem Odbudowy

Rażący problem polega na tym, że Polska wcale nie jest taka, jak przedstawia ją Brunel.

Polska gospodarka wiąże się z silną ingerencją i kontrolą rządu federalnego nad przedsiębiorstwami. Ponad 30 dużych przedsiębiorstw państwowych nastawionych na zysk. Oznacza to, że wszystkie koszty ponoszone przez konsumentów, a także wszystkie zyski, są kontrolowane przez rząd, a nie są własnością prywatną, jak w Stanach Zjednoczonych.

Należą do nich największy w kraju bank, zakłady gazowe i elektryczne, operacje statków towarowych, infrastruktura transportu lotniczego i wiele innych. Ponadto 40% największych prywatnych firm w Polsce jest w większości własnością rządu. Ich rząd posiada również udziały w ponad 417 lokalnych firmach i podmiotach. Dominujący polski rząd wydaje się wybierać zwycięzców i przegranych, a nie konsumentów.

Brunel chciałby, abyś pomyślał, że Polska zniosła w swojej przeszłości „socjalizm łamiący gospodarkę”. Nic bardziej mylnego. Polityczna partia Prawo i Sprawiedliwość doszła do władzy w 2015 roku wraz z przemianami w polskim społeczeństwie. Ta zmiana odzwierciedla przekonanie, że trzy dekady kapitalizmu stworzyły nierówność ekonomiczną, a niewielki procent ludzi staje się niezwykle bogaty, podczas gdy wszyscy inni pozostają w tyle. Zainteresowanie polityką redystrybucji pozostaje wysokie. Zaczęli udzielać bezpośrednich i miesięcznych świadczeń rodzinom i osobom starszym, podnosić płacę minimalną i nie tylko. PiS niedawno ujawnił „Polski Deal”, który skupia się na ciągłej redystrybucji bogactwa, w tym zwiększaniu zakresu i wysokości dotacji bezpośrednich oraz innych polityk socjalnych. Koszty te pokryją po części zwiększone podatki dla korporacji i osób o wysokich dochodach, a nawet kary podatkowe dla samozatrudnionych.

Polska posiada mandaty obejmujące szczepienia dla dzieci na mocy federalnego mandatu. Rząd monitoruje to, a rodzice są karani grzywną, jeśli coś przegapią. PiS konsekwentnie ogranicza mechanizmy demokracji, które stają mu na drodze, w tym m.in. agresywne kompromisy w sprawie niezawisłości sądownictwa oraz znaczne tłumienie wolności prasy i swobód obywatelskich.

READ  Formularz 8.3 - Strongbridge Biopharma plc

W świetle tych faktów, dlaczego mielibyśmy wybrać Polskę jako naszego przewodnika? Wcale nie wydaje się, żeby Brunel naprawdę chciał, aby Stany Zjednoczone podążały za gospodarczym przodem Polski. Jeśli jednak naprawdę pragnie, abyśmy byli bardziej zjednoczeni z Polską, być może stały marsz Polski w stronę autorytaryzmu jest tym, czego naprawdę chce, aby Stany Zjednoczone pod przewodnictwem Trumpa poszły.

Myślę, że to zasady demokracji w Stanach Zjednoczonych doprowadziły do ​​rewolucji wielu krajów, w tym Polski. Czas przypomnieć sobie, jak fundamenty naszej demokracji wzbudziły w nas zazdrość świata.

Kristen Fry, Federal Way

Niestety z powodu śmierci COVID

Ze smutkiem przeczytałem o śmierci sierżanta stanu Waszyngton Erica Gundersona z COVID. Doceniam, że zamieściłeś oświadczenie wdowy opisujące wpływ jego śmierci na jego rodzinę i prosząc nas o uszanowanie ich prywatności.

Podobnie zasmuciła mnie wiadomość o śmierci byłego generała, przewodniczącego Połączonych Szefów Sztabów i sekretarza stanu USA Colina Powella z Covid w tym tygodniu. Był świecącą latarnią bezstronnego przywództwa w trudnych czasach dla naszego kraju i świata.

Gunderson i Powell zarazili się wirusem od kogoś, z kim mieli kontakt. Ponieważ osoby nieszczepione prawie cztery razy częściej zachorują na COVID niż osoby, które zostały zaszczepione, istnieje ponad 95% prawdopodobieństwo, że jedno lub oboje zachorowali od kogoś, kto nie był zaszczepiony, który prawdopodobnie zaraził się nim ktoś inny, kto nie jest zaszczepiony.

Osoby nieszczepione częściej trafiają do szpitala i częściej umierają z powodu COVID niż osoby zaszczepione. Według doniesień prasowych większość przebywających w szpitalu i nieszczepionych pacjentów z COVID twierdzi, że chciałaby zostać wybrana do otrzymania szczepionki.

Prezydent Donald Trump został zaszczepiony, a 20 sierpnia w Alabamie wezwał swoich zwolenników do zaszczepienia się przeciwko COVID. Niestety większość mediów poszła w parze z informacją, że prezydent został wygwizdany przez kilku zwolenników, a nie, że zalecił szczepienie swoim zwolennikom.

READ  TVP atakuje „nienawidzących” i wyjaśnia sytuację finansową الوضع

Wierzę, że w świetle nakazu Jezusa, że ​​kochamy naszych bliźnich, wielu z nas wybrałoby szczepienie i ochronę bliźnich przed tą straszną chorobą.

Niestety, dla innych z nas jest już za późno na szczepienie, ratowanie życia i świetlaną przyszłość naszego sąsiada ze stanu Waszyngton, żołnierza Erica Gundersona, generała i byłego przewodniczącego Połączonych Szefów Sztabów oraz sekretarza stanu USA Colina Powella, oraz ich rodzin .

Pat Montgomery, droga federalna