Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Boris Johnson przeprowadzi rozmowy z sojusznikami w celu przywrócenia Rosji z krawędzi | Ukraina

Boris Johnson planuje więcej rozmów ze światowymi przywódcami, którzy pracują nad sprowadzeniem Rosji „z krawędzi” wojny z Ukrainą, gdy kryzys wejdzie w „krytyczny punkt”.

Premier będzie kontynuował działania dyplomatyczne w tym tygodniu, choć numer 10 szacuje, że wszystkie informacje wskazują, że Moskwa może być Planowanie inwazji „w każdej chwili”.

Zrozumiałe jest, że codziennie otrzymuje informacje wywiadowcze od szefów bezpieczeństwa na temat zwiększonego zagęszczenia sił rosyjskich i pod koniec tygodnia pojedzie do Europy.

W nr 10 nie sprecyzowano, z którymi światowymi przywódcami Johnson miał nadzieję porozmawiać ani dokąd planował podróżować, ale zrozumiano, że był zainteresowany współpracą z państwami nordyckimi i bałtyckimi.

Sekretarz obrony Ben Wallace pojedzie w tym tygodniu do Brukseli na spotkanie ministrów obrony NATO, aby omówić ich reakcję na kryzys.

Mówiono również, że Johnson współpracuje z sojusznikami, aby zapewnić Kijowowi większe wsparcie obronne i gospodarcze, a ogłoszenie zabrzmiało w nadchodzących dniach.

Rzecznik Downing Street powiedział: „Kryzys na granicy z Ukrainą osiągnął krytyczny punkt. Wszystkie posiadane przez nas informacje wskazują, że Rosja może planować inwazję. Ukraina w dowolnym momencie. Będzie to miało tragiczne konsekwencje zarówno dla Ukrainy, jak i Rosji.

„Pozostaje okno możliwości deeskalacji i dyplomacji, a premier będzie nadal niestrudzenie współpracował z naszymi sojusznikami, aby sprowadzić Rosję z krawędzi”.

Kluczowy etap w próbie deeskalacji kryzysu na Ukrainie pojawia się w trudnym dla Johnsona momencie w kraju, a krytycy twierdzą, że jest rozproszony przez policyjne śledztwo z siedzibą na Downing Street.

Premier w tym tygodniu Musisz odpowiedzieć na kwestionariusz prawny Został on wysłany do niego przez funkcjonariuszy prowadzących śledztwo w sprawie zarzutów stron naruszających wyłączenie, co może ostatecznie doprowadzić do nałożenia grzywny, jeśli okaże się, że złamał prawo.

Ten wynik nieuchronnie doprowadziłby do bardziej powszechnych wezwań do jego rezygnacji i presji konserwatywnej na wotum nieufności, które mogłoby obalić Johnsona ze stanowiska premiera.

READ  Szczyt Joe Bidena i Władimira Putina: prezydent USA mówi prezydentowi Rosji, że zawsze będzie poruszał „podstawowe kwestie dotyczące praw człowieka”, w tym Nawalnego | wiadomości ze świata