Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biden obiecuje, że USA będą współpracować z Rosją w sprawie klimatu | Zmiana klimatu

Stany Zjednoczone będą współpracować z Rosją nad sposobami walki z kryzysem klimatycznym, panie prezydencie Joe Biden Zapowiedział, mówiąc, że nie może się doczekać wspólnych wysiłków i jest „niezwykle zadowolony” z wezwania tego kraju do współpracy w zakresie nowych technologii, takich jak dekarbonizacja.

Ale pomimo szefa Rosji Prezydent Rosji Władimir Putin Podkreślił, że jest „szczerze zainteresowany stymulowaniem międzynarodowej współpracy w celu poszukiwania bardziej skutecznych rozwiązań zmian klimatycznych oprócz wszystkich innych istotnych wyzwań” i nie wspomniał o ograniczaniu dostaw lub zużycia ropy i gazu.

Putin nie zapewnił też, że Rosja przedstawi nowy narodowy plan redukcji emisji dwutlenku węgla, wymagany w tym roku w ramach porozumienia klimatycznego z Paryża z 2015 roku.

Emisja gazów cieplarnianych w Rosji znacznie wzrosła w ostatnich latach, a jej pozycja jako jednego z największych na świecie dostawców paliw kopalnych jest wzmocniona umową na dostawy gazu do Niemiec, która mogłaby ulec dalszemu zwiększeniu, gdyby Putin spróbował odwiercić i poszukać transportu morskiego. . Linie przez kurczącą się pokrywę lodową Arktyki przebiegają pomyślnie.

Jego emisje wymknęły się spod kontroli, rosną szybciej niż jakikolwiek inny znaczący emiter w ciągu ostatnich kilku lat i wydaje się, że Putin chce uczynić z rosyjskiej ropy i gazu swoim osobistym lennem, powiedział Paul Bledsoo z Instytutu Polityki Postępowej. Klimat ”.

Obecność Putina w Wirtualny Szczyt Klimatyczny Białego DomuBledsoe, co wydarzyło się w czwartek i piątek, powiedział, że to „ponieważ wyobraża sobie siebie jako światowego przywódcę, ale wystaje jak bolący kciuk”.

Rosja nie była jedynym krajem uważanym za zły klimat, który wziął udział w szczycie. Król Salman jest królem Królestwa Arabii Saudyjskiej Powiedział innym światowym przywódcom: „Zwiększenie poziomu współpracy międzynarodowej jest najlepszym sposobem stawienia czoła wyzwaniom związanym ze zmianami klimatycznymi”.

Jednak pomimo zobowiązania największego światowego producenta ropy do zaspokojenia połowy swojego zapotrzebowania na energię za pomocą energii słonecznej i innych odnawialnych źródeł do 2030 r., A książę koronny Mohammed bin Salman otrzymał pochwałę za swoje plany zasadzenia 50 miliardów drzew, król Salman nie wskazał zmniejszenie ich rozmiaru. Eksport ropy.

READ  Tajwan z zadowoleniem przyjmuje wsparcie kluczowych sojuszników po tym, jak porozumienie Aukus rozgniewało Chiny | Tajwan

Arabia Saudyjska ma historię blokowania porozumienia na kolejnych konferencjach klimatycznych ONZ w ostatnich trzech dekadach. Świat przygotowuje się do ważnych rozmów klimatycznych ONZ, Nazywa się Cop26Jeszcze w tym roku dyplomaci mają nadzieję, że presja z reszty świata może tym razem przezwyciężyć takie próby.

Bledso ostrzegł: „Arabia Saudyjska wykonywała swoje zwykłe sztuczki [at the White House summit]. Narzekają na przyjemne rzeczy, ale potem starają się podważyć konsensus na każdym większym etapie. Możemy poszukać ich do gry w ten sam rodzaj blokerów w Cop26. „

Producenci ropy nie byli jedynymi krajami, które miały trudne wyniki klimatyczne Bidena do osądzenia. Brazylia zablokowała umowę Na ostatniej konferencji klimatycznej ONZNazwany Cop25 w grudniu 2019 roku, prezydent Jair Bolsonaro nadzorował powrót rozległych i prawie nieodwracalnych szkód w lasach Amazonii.

Na szczycie w Białym Domu Bolsonaro podkreślił, że Brazylia jest zdecydowana chronić Amazonię i powtórzył swój cel osiągnięcia zerowej emisji netto do 2050 r. Zobowiązał się do zaprzestania nielegalnego wylesiania do 2030 r., Podwójnego finansowania na realizację i powiedział, że jego wysiłki doprowadzą do zmniejszenia Do 2030 r. emisja gazów cieplarnianych w kraju zmniejszy się o połowę.

Niewielu ekologów mu uwierzyło. „Bolsonaro ponownie okłamał społeczność międzynarodową. Powiedział, że wzmocnił organy regulacyjne w celu ochrony środowiska, podczas gdy w rzeczywistości je osłabił. Przepisy dotyczące ochrony środowiska były systematycznie wycofywane, a wskaźniki wylesiania wzrosły trzykrotnie” – powiedziała Leila Salazar-Lopez, dyrektor wykonawczy Zegarek Amazon.

„Obietnice złożone przez Brazylię na szczycie są nieuczciwe i wzbudzają wielkie podejrzenia” – powiedziała Sarah Dupont, prezes Amazon Aid. Ochrona ludności tubylczej W tym przypadku właściwe jest sformułowanie „obserwuj, co robią, a nie to, co mówią”.

Bolsonaro prowadzi rozmowy z administracją Biden oraz z Wielką Brytanią jako gospodarzem i szefem Cop26 na temat potencjalnej umowy, która może przynieść pewne środki Ochrona lasów deszczowych za miliardy. Krytycy traktują potencjalną umowę jako kołysankę.

READ  Białoruski minister spraw zagranicznych Władimir Makiej umiera „nagle”, według stanu

Australia również wykorzystała szczyt do przedstawienia referencji klimatycznych swojego przywódcy, ale nie podjęła żadnych nowych zobowiązań. Premier Scott Morrison powiedział, że będą to robić przyszłe pokolenia „Dziękujemy nam nie za to, co obiecaliśmy, ale za to, co oferujemy”. Pochwalił starania państwa o zwiększenie energii odnawialnej i inwestycje w „priorytetowe nowe rozwiązania technologiczne”.

Jednak tak jest Nie udało się przestrzegać zerowej emisji netto Do 2050 r., Co zdaniem naukowców jest konieczne, aby utrzymać globalne ogrzewanie w granicach 1,5 ° C poziomu sprzed epoki przemysłowej, przyjętego obecnie przez kraje odpowiedzialne za dwie trzecie globalnych emisji. Nie podjęła również żadnych nowych zobowiązań do ograniczenia emisji w następnej dekadzie, czyli tak Główny punkt szczytu amerykańskiego Będzie to kluczowe dla sukcesu Cop26 jeszcze w tym roku.

„Fakt, że celem Stanów Zjednoczonych jest dwa razy więcej niż ambicja Australii, a cel Wielkiej Brytanii jest trzykrotnie większy, pokazuje, jak bardzo się izolowaliśmy” – powiedział Kevin Rudd, były premier Australii i prezydent Asia Society.