Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Biblioteki UTSA prowadzą nowy federalny grant na zachowanie zbiorów historycznych ITC | UTSA dzisiaj | UTSA

„Projekt wzmocni zaangażowanie uniwersytetu w zapewnienie, że zasoby ITC są zachowywane, utrzymywane i udostępniane wszystkim zainteresowanym bogatymi kulturami Teksasu, zgodnie z wynikami procesu wizji interesariuszy społeczności ITC 2068” – dodał Espy.

Pierwszy wyświetlacz audiowizualny ITC, „Twarze i miejsca Teksasu”, zadebiutował podczas otwarcia Międzynarodowego Centrum Handlu w 1968 roku.

„Produkcja mediów audiowizualnych była kluczowym elementem misji ITC od samego początku” – powiedział. Dziekana Hendricksa, Wiceprezydent UTSA i bibliotekarz uniwersytecki. „Cyfrowe komponenty stworzone podczas projektu zapewnią solidną podstawę dla przyszłego etapu, aby zapewnić otwarty dostęp online do plików cyfrowych. Zapewnienie dostępu online pozwoli studentom, naukowcom, wykładowcom UTSA, pracownikom muzeów i obywatelom w Teksasie i na całym świecie zrozumieć i doceń historię i kulturę różnorodnych społeczności, które zamieszkują i kwitnie w całym Teksasie, co zostało udokumentowane przez International Trade Center.

Projekt będzie prowadzony przez Special Collections, oddział bibliotek UTSA, który przechowuje i udostępnia archiwa UTSA, kolekcje rękopisów, rzadkie książki i archiwa fotograficzne. Kolekcja cennych przedmiotów multimedialnych była starannie gromadzona przez pracowników ITC przez pięć dekad w celu edukacji, oświecenia i radości przyszłych pokoleń Teksańczyków.

„Zawsze celem prywatnych kolekcji było zlokalizowanie wszystkich tych filmów i taśm, skatalogowanie ich i zdigitalizowanie tych, które są najbardziej narażone na utratę na zawsze z powodu przestarzałych i degradacji formatów” – powiedział. Amy w pośpiechuProdziekan Zbiorów Specjalnych UTSA i Dyrektor Projektu.

Oferta audiowizualna firmy ITC obejmuje taśmy audio i wideo 16 mm i 35 mm, U-Matic, Betacam, taśmy wideo i filmy kinowe produkowane przez ITC od 1968 do 2000 roku. Ze względu na wielkość kolekcji, jej przetworzenie, opisanie i utrzymanie będą wymagały znacznych zasobów. Dotacja pozwoli na wyznaczenie specjalisty archiwisty audiowizualnego, który zajmie się badaniem kolekcji i standaryzacją metadanych projektu, a także zewnętrznym zasobem, który zostanie zakontraktowany do digitalizacji priorytetowych elementów zagrożonych ze zbiorów.

READ  Kim jest Janos? Poznaj uczestnika Bake Off 2022 i jego osobistego asystenta

Projekt zapewni również praktyczną salę do zdobywania doświadczenia zawodowego i szkolenia dla studentów. Asystenci absolwentów i studentów studiów licencjackich Programu Inicjatyw Cyfrowych w Wyższej Szkole Sztuk Pięknych i Wyzwolonych kierowanych przez seok kanguprofesor komunikacji, pomoże personelowi w katalogowaniu i uzupełnianiu kolekcji.

Zawartość materiałów multimedialnych, które mają być zachowane, obejmuje szereg znaczących kulturowo projektów:

  • Oryginalny pokaz kopułowy z 1968 roku, składający się z filmów kinowych, otwartej taśmy audio i przezroczystych slajdów
  • Filmy stworzone do użytku w klasie z towarzyszącymi przewodnikami dla nauczycieli i spodniami podróżnymi. Tematyka obejmowała kowbojów afroamerykańskich, współczesne społeczności rdzennych Amerykanów, polską osadę Bana Maria, historię społeczną II wojny światowej w Teksasie, architekturę historyczną oraz różne aspekty historii i kultury Tejano.
  • Filmy stworzone do wyświetlania na wystawie dla zwiedzających muzeum. Obejmują one serię wywiadów z byłymi więźniami w obozie dla internowanych Crystal City oraz serię filmów dokumentalnych przedstawiających życie kulturalne Tejano w przygranicznych społecznościach Teksasu.
  • Film i wideo dokumentujące Texas Folk Festival
  • „Lifetimes: The Texas Experience”, seria historycznych winiet, które były emitowane w kilku stacjach radiowych w Teksasie w latach 1994-2000.

„Projekt jest doskonałym przykładem tego, co można zrobić dzięki współpracy. Studenci Inicjatywy Cyfrowej Dr Kang zdobędą cenne praktyczne umiejętności i doświadczenie, a kuratorzy ITC i stażyści będą mogli wykorzystywać treści w nowy sposób, aby opowiadać historie i odkrywać skrzyżowania kulturowe” – powiedział Rushing.

„Co najważniejsze, zachowamy unikalną i nieocenioną kolekcję audiowizualną i umożliwimy jej odkrycie z korzyścią dla przyszłych pokoleń Teksańczyków. Jest tak duży potencjał, co można zrobić z treścią.”