Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Bengaluru jest gospodarzem spotkania liderów gospodarki kosmicznej

Indyjska Organizacja Badań Kosmicznych (ISRO) i Ministerstwo Kosmosu zorganizują Spotkanie Liderów Gospodarki Kosmicznej (SELM) w Bengaluru, które będzie spotkaniem szefów agencji kosmicznych G20 i szefów przemysłu kosmicznego G20.

SELM odbędzie się 6 i 7 czerwca. ISRO, pod przewodnictwem Indii w G20, wraz z Ministerstwem Przestrzeni Kosmicznej organizuje czwartą edycję SELM, aby kontynuować rozważania na temat znaczenia przestrzeni kosmicznej w kształtowaniu światowej gospodarki, podała ISRO.

SELM planowane jest z dwoma wydarzeniami, a wydarzenie SELM Vanguard planowane jest na 17-18 kwietnia w Shillong, Meghalaya.

Celem jest uświadomienie szerszej publiczności znaczenia gospodarki kosmicznej.

Ambasadorowie krajów członkowskich G20 stacjonujący w Indiach wezmą udział w spotkaniu okrągłego stołu w Shillong podczas wydarzenia.

Podczas spotkania okrągłego stołu zostaną omówione poglądy krajów G20 na temat gospodarki kosmicznej. Następnie zaplanowano również sesję dotyczącą politycznych perspektyw gospodarki kosmicznej, podczas której skoordynowane rozmowy na temat konkretnych aspektów gospodarki kosmicznej będą prowadzone przez think tanki i ekspertów.

Na wydarzeniu Bengaluru SELM szefowie Narodowych Agencji Kosmicznych (HOA) krajów G20 ponownie spotkają się i będą kontynuować dyskusje. Oprócz HOA odbędzie się sesja liderów branży kosmicznej oraz inne okazje do nawiązywania kontaktów i spotkań dwustronnych. Tematem tegorocznego SELM będzie „W kierunku nowej ery kosmicznej (ekonomia, odpowiedzialność, sojusz)”

To jest Twój ostatni bezpłatny artykuł.

READ  Niesamowity eksperyment, który pokazuje, że trzmiele „bawią się” rzeczami