Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Zapomnij o flopach orbitalnych, przemysł kosmiczny w Wielkiej Brytanii kwitnie

Starszy menedżer funduszu ostrzega, że ​​awaria satelity Virgin Orbit odwróciła uwagę inwestorów od „prawdziwego złota” w brytyjskim przemyśle kosmicznym

Według Daily Mail City and Finance Reporter

21:50 05 marca 2023, aktualizacja o 21:50 05 marca 2023

Główny zarządzający funduszem ostrzegł, że awaria satelity Virgin Orbit odwróciła uwagę inwestorów od „prawdziwego złota” w brytyjskim przemyśle kosmicznym.

Mark Pugett, który prowadzi londyńską Seraphim Space, powiedział, że szefowie powinni skupić się na promowaniu rodzimych talentów kosmicznych – zamiast głośnych niepowodzeń w branży.

Pierwsza misja satelity Ziemi w Wielkiej Brytanii nie dotarła na orbitę w styczniu z powodu przesuniętego filtra paliwa rakietowego.

„Ludzie są tak skupieni na Virgin Orbit, że nie mają pojęcia, gdzie jest prawdziwe złoto w stosunku do Wielkiej Brytanii – ale stanie się to jasne” – powiedział Puget. 51-latek powiedział, że Wielka Brytania jest światowym liderem, przyciągającym więcej inwestycji w projekty kosmiczne niż jakikolwiek kraj z wyjątkiem Chin i USA.

Powiązane artykuły

Jak te pieniądze mogą pomóc

Komentarze Pugetta są następstwem ostrzeżeń z całej branży, że „surowe” przepisy brytyjskie zagrażają jej konkurencyjności.

„Zadawane są właściwe pytania, ale tracimy szybkość procesu” – powiedział Joshua Western, który kieruje producentem satelitów Space Forge. Dan Hart, prezes Virgin Orbit, powiedział, że krajobraz regulacyjny jest „trudny”.

Niektóre linki w tym artykule mogą być linkami partnerskimi. Jeśli go klikniesz, możemy zarobić niewielką prowizję. Pomaga nam to finansować program This Is Money i zapewniać jego bezpłatne użytkowanie. Nie piszemy artykułów promujących produkty. Nie pozwalamy, aby jakiekolwiek relacje handlowe wpływały na naszą niezależność redakcyjną.

READ  Latimer Hinks zajmuje miejsce w odnowionym Coniscliffe House w Darlington