Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Barbados broni zaproszenia księcia Walii do usunięcia królowej ze stanowiska głowy państwa

Barbados broni zaproszenia księcia Walii do usunięcia królowej ze stanowiska głowy państwa

Jako przyszły szef Rzeczypospolitej, oczekuje się od niego, że będzie podkreślał trwałe relacje i przyjaźń między narodami, a także składał życzenia na ich przyszłość z wybraną głową państwa.

„Wysyłamy sygnał światu”

„Są pewne rzeczy, które dotyczą po prostu stosunków dyplomatycznych” – powiedział senator Cummings, odpowiadając na doniesienia lokalnej prasy o protestach.

„Sygnalizujemy światu, w tym Wielkiej Brytanii i krajom Wspólnoty Brytyjskiej, że odchodząc od królowej jako głowy państwa, pozostajemy członkami Wspólnoty Narodów i uznajemy wagę naszych stosunków dyplomatycznych i przywództwa Wielkiej Brytanii.

„W ten sam sposób, w jaki my również historycznie otrzymujemy najwyższy honor, wysyłamy światu sygnał, że ta przemiana, którą dokonujemy, nie jest urazą, bez lęku, bez przenikliwości, iluzji [the monarchy] Tutaj, aby powiedzieć „popieramy to, co robisz i rozumiemy to dyplomatycznie”.

Na tym polega dyplomacja. Najpierw przyjaciele wszystkich – to właśnie robimy.

„Nie powinno być problemu z żadnym członkiem rodziny królewskiej w związku z tą zmianą i przyznaniem jakiejkolwiek nagrody jakiemukolwiek aktorowi, w oparciu o fakt, że musimy zaangażować świat.

„Nadal mamy 166 mil kwadratowych, mamy prawie 100 000 ludzi. Nie istniejemy sami na tym świecie.”

READ  Wojna na Ukrainie: Zełenski „nie jest zainteresowany” spotkaniem „z nikim” z Putinem na rozmowy pokojowe | wiadomości ze świata