Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Barbados broni zaproszenia księcia Walii do usunięcia królowej ze stanowiska głowy państwa

Jako przyszły szef Rzeczypospolitej, oczekuje się od niego, że będzie podkreślał trwałe relacje i przyjaźń między narodami, a także składał życzenia na ich przyszłość z wybraną głową państwa.

„Wysyłamy sygnał światu”

„Są pewne rzeczy, które dotyczą po prostu stosunków dyplomatycznych” – powiedział senator Cummings, odpowiadając na doniesienia lokalnej prasy o protestach.

„Sygnalizujemy światu, w tym Wielkiej Brytanii i krajom Wspólnoty Brytyjskiej, że odchodząc od królowej jako głowy państwa, pozostajemy członkami Wspólnoty Narodów i uznajemy wagę naszych stosunków dyplomatycznych i przywództwa Wielkiej Brytanii.

„W ten sam sposób, w jaki my również historycznie otrzymujemy najwyższy honor, wysyłamy światu sygnał, że ta przemiana, którą dokonujemy, nie jest urazą, bez lęku, bez przenikliwości, iluzji [the monarchy] Tutaj, aby powiedzieć „popieramy to, co robisz i rozumiemy to dyplomatycznie”.

Na tym polega dyplomacja. Najpierw przyjaciele wszystkich – to właśnie robimy.

„Nie powinno być problemu z żadnym członkiem rodziny królewskiej w związku z tą zmianą i przyznaniem jakiejkolwiek nagrody jakiemukolwiek aktorowi, w oparciu o fakt, że musimy zaangażować świat.

„Nadal mamy 166 mil kwadratowych, mamy prawie 100 000 ludzi. Nie istniejemy sami na tym świecie.”

READ  James Cleverley w Japonii dla G7, podczas gdy Wielka Brytania pochyla się w stronę Pacyfiku po Brexicie | Polityka zagraniczna