World

Morderstwo Ahmeda Arbery’ego: proces ujawnił błędy Ameryki w rasie | Ahmed Arbery

Gdy wyroki skazujące były odczytywane na głos, jeden po drugim, matka Ahmeda Arbery’ego, Wanda Cooper Jones, była widziana na sali sądowej ze łzami w oczach.

Trzech białych mężczyzn, którzy ponownie zamordowali jej syna w lutym 2020 r., twierdząc, że działali w obronie własnej podczas próby aresztowania obywatela, nie wyrażali emocji.

Ale werdykt, który obarcza każdego z tych mężczyzn odpowiedzialnością za morderstwo, jest aktem oskarżenia nie tylko ich obrony w sądzie, który prokuratorzy opisali jako „całkowicie przygotowany na proces”, ale elementami samego lokalnego wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych. , który może być. W ogóle nie pozwolili żadnemu z nich stawić się w sądzie.

Przemawiając na schodach gmachu sądu hrabstwa Glenn, wielebny Al Sharpton zgrabnie podsumował sprawę. „Pozwól nam bardziej niż cokolwiek innego podziękować matce i ojcu Ahmeda Arbery” – powiedział. „Stracili syna, ale ich syn przejdzie do historii jako syn, który udowodnił, że jeśli się wytrwa, sprawiedliwość może zostać wymierzona.

„Niech po całym świecie rozprzestrzeni się wieść, że ława przysięgłych składająca się z 11 białych i czarnej osoby z dalekiego południa stanęła na sali sądowej i powiedziała, że ​​czarne życie ma znaczenie”.

Środowe orzeczenie przypieczętowało prawie dwa lata cierpienia rodziny Arbery, naznaczone oskarżeniami o korupcję, uprzedzenia i rasizm zarówno na sali sądowej, jak i poza nią. Rodzina najpierw czekała kilka miesięcy, aż wstępne śledztwo w sprawie zastrzelenia ich syna zostało wstrzymane i został skierowany do trzech osobnych lokalnych prawników.

Greg McMichael, były szeryf hrabstwa Glenn, był emerytowanym śledczym w biurze prokuratora okręgowego Brunswick, który jako pierwszy przekazał sprawę. Następnie prokurator generalny, Jackie Johnson (który był Został później oskarżony o ingerowanie w śledztwo i niedopuszczenie do aresztowania Travisa McMichaela), dyskwalifikuje się. Drugi prokurator generalny przydzielony do sprawy, George Barnhill, członek Izby Sądowej Waycross, również został zmuszony do ustąpienia po miesiącach śledztwa. Okazuje się, że syn Barnhilla znał i pracował z Gregiem McMichaelem. Barnhill nie odpowiedział od razu na prośbę o komentarz w sprawie środowego orzeczenia.

Wkrótce po tym, jak trzeci prokurator przejął sprawę, wyszedł szokujący film naocznego świadka nakręcony przez Williama „Roddiego” Bryana, a do sprawy przydzielono stanowych śledczych. Po premierze filmu Marcos Arbery, ojciec Ahmeda Arbery’ego, Powiedział gazecie Guardian: “Zabili go. Nie zasłużył na to.”

Trzej mężczyźni zostali ostatecznie aresztowani, około trzech miesięcy po strzelaninie.

W miarę postępu sprawy w trakcie wstępnych rozpraw sądowych pojawiły się dalsze dowody rasistowskich przekonań trzech mężczyzn.

Wiadomości telefoniczne i posty w mediach społecznościowych Sprawdzone przez śledczych Zdradził użycie języka „etnicznego” przed i po strzelaninie. Brian zeznał przed funkcjonariuszami organów ścigania, że ​​Travis McMichael użył zniewagi rasowej wkrótce po tym, jak Arbery został postrzelony, gdy jego ciało leżało na ziemi w pobliżu. Nagranie z kamery ciała z odpowiadających funkcjonariuszy pokazało ciężarówkę Travisa McMichaela z tablicą rejestracyjną z flagą bitewną Konfederacji.

Warto zauważyć, że prokuratorzy postanowili nie wspominać o tych dowodach podczas procesu, zamiast tego skoncentrowali się na wykrywaniu wydarzeń z 23 lutego 2020 r. przy użyciu nagrań z telefonu komórkowego, nagrań z kamer CCTV, przesłuchań policyjnych i zeznań kryminalistycznych.

Ważne momenty z procesu w sprawie zabójstwa Ahmeda Arbery'ego - relacja wideo
Ważne momenty z procesu w sprawie zabójstwa Ahmeda Arbery’ego – relacja wideo

Po dwóch tygodniach kompleksowej selekcji ławy przysięgłych, obrońcy pokonali 11 potencjalnych czarnych przysięgłych, pozostawiając ostateczne ławy przysięgłych składające się z 11 białych i 1 czarnego, co jest w dużej mierze nieproporcjonalne do rasowej demografii hrabstwa Glenn.

Matka Arbery opisała selekcję jako „destrukcyjnyw tamtym czasie, ale dodała, że ​​nadal jest przekonana, że ​​ława przysięgłych „podejmie właściwą decyzję”. Sędzia Timothy Walmsley przyznał, że prawnicy uznali za „umyślną dyskryminację”, ale doszedł do wniosku, że miał związane ręce z powodu sprawy, ponieważ prawnicy nie zgłoś umyślną dyskryminację podczas Trafiaj ich na każdego czarnego jurora.

Wraz z początkiem procesu obrońcy kontynuowali zuchwałość i rasizm.

Adwokat Briana, Kevin Gough, który podczas wyboru ławy przysięgłych skarżył się, że basen nie ma wystarczającej ilości ”Bubbas lub Joe Sześciopak(Odnosząc się do białych mężczyzn w średnim wieku bez dyplomu ukończenia studiów) skarżyli się również na pokojowych aktywistów, którzy codziennie siedzą przed salą sądową. Ciotka Arbery, Diane, mówi cicho, mając około 60 lat, siedziała na trawie na składanym krześle, wspominając historie swojego siostrzeńca dla dziennikarzy i aktywistów.

Później, w oświadczeniu, które Woolmsley określił jako „naganne”, Gough sprzeciwił się wpuszczeniu czarnych pastorów na salę sądową, aby pocieszali matkę i ojca Arbery podczas procesu, w którym wielokrotnie pokazywano filmy ze śmierci ich syna i zdjęcia z autopsji jego zakrwawionego ciała.

„Jest wielu księży, którzy są sprawiedliwi [Arbery’s family] może posiadać. Jeśli wielebny Al Sharpton jest teraz wielebnym, to w porządku. Ale to jest to. Nie chcemy więcej czarnych pastorów tutaj lub innych ” Guf powiedział, były republikanin z hrabstwa Glynn i Zhańbiony były obrońca publiczny.

Proces Ahmeda Arbery'ego: prośby obrońcy
Proces Ahmeda Arbery’ego: Obrońca prosi o „Nigdy więcej czarnych księży tutaj” – WIDEO

Sam Travis McMichael będzie ostatnim świadkiem obrony. Twierdził, że był zmuszony zastrzelić Arbery’ego, który był nieuzbrojony, trzy razy z karabinu Remington 12, ponieważ obawiał się o życie swoje i ojca. (Gregory McMichael był uzbrojony w 357 Magnum.)

Podczas przesłuchania McMichael był zmuszony przyznać, że nie był świadkiem udziału Arbery w żadnym włamaniu tego dnia i nigdy nie wspomniał o próbie aresztowania obywatela podczas wstępnych przesłuchań na policji. Prokuratorzy będą później argumentować, że to rzuca światło na to, w jaki sposób po morderstwie sfabrykowano wymówki.

Podczas zamknięcia obrona zwróciła uwagę na samego Arbery’ego, a każdy z trzech prawników próbował obwiniać 25-latka za jego śmierć.

Laura Hogg, reprezentująca Grega McMichaela, argumentowała, że ​​Arbery „nie miał pończoch do zakrycia swoich długich, brudnych paznokci” i że był „częstym intruzem w nocy”, a jego obecność była „przerażająca i niepokojąca”. Arbery argumentowała przed ławą przysięgłych i rodzicami Arbery’ego, siedzącymi w publicznej galerii, że życie ich syna „zboczyło” z życia „pięknego nastolatka z szerokim uśmiechem” w osobę, która „dziwnie się zachowuje, gdy się zbliża, i robi okropne, nieoczekiwane , nielogiczne wybory”.

“Zdaję sobie sprawę, być może bardziej niż ktokolwiek z was, co jest niewiarygodnie niepopularne. Ale na sali sądowej, gdzie Greg McMichael stoi w obliczu oskarżenia o morderstwo, ktoś musi to powiedzieć. “I uwierz mi, jestem dumny, że jestem tym, który powiedz to.”

Ostatecznie obrona dogłębna nie wyszła z ławą przysięgłych. Nagranie z morderstwa Arbery’ego opowiada jego obiektywną historię, o czym wspomniała prokurator Linda Donekowski po zakończeniu procesu.

Przemawiając na tym samym podium, co Sharpton, starszy asystent prokuratora generalnego hrabstwa Cobb powiedział: „Dzisiejszy werdykt był oparty na faktach i dowodach. I to był nasz cel. słuszna rzecz, ponieważ system jury działa w tym kraju.

„A kiedy przedstawisz ludziom prawdę, a oni ją zobaczą, zrobią właściwą rzecz” – kontynuowała.

READ  „Większy niż normalnie”: tegoroczna dziura w warstwie ozonowej jest większa niż na Antarktydzie | Warstwa ozonowa