Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Ateny wygrywają najlepszy city break przy budżecie |  wiadomości podróżnicze

Ateny wygrywają najlepszy city break przy budżecie | wiadomości podróżnicze

Uznane za najlepsze miejsce na budżetowy wypad na miasto na kontynencie, Ateny spadły o 15% od zeszłego roku.

Analiza 20 miast przeprowadzona przez Post Office Travel Money wykazała, że ​​stolica Grecji przewyższała tradycyjne tanie destynacje w Europie Wschodniej pod względem typowych wydatków na turystykę.

Całkowity rachunek za przerwę, w tym posiłki, zakwaterowanie w hotelu, bilety na atrakcje i opłaty za przejazdy lokalnymi środkami transportu, wyniósł 207 funtów, w porównaniu do 218 funtów w Lizbonie w Portugalii, która zajęła drugie miejsce.

Niskie stawki w Atenach to 38,96 GBP za wieczorny posiłek dla dwojga z winem, 89 GBP za dwudniowy pobyt w trzygwiazdkowym hotelu i 7,79 GBP za 48-godzinny bilet komunikacji miejskiej.

Kraków w Polsce zajął kolejne trzy najtańsze lokalizacje za 219 funtów, Ryga na Łotwie za 220 funtów, a Budapeszt na Węgrzech za 221 funtów.

Na drugim końcu spektrum sześć miast kosztowało co najmniej dwa razy więcej niż podróż do Aten, przy czym Amsterdam w Holandii kosztował 593 funtów.

Kolejne miejsca to Wenecja, Włochy za 457 funtów, Kopenhaga, Dania za 456 funtów, Dublin i Irlandia za 436 funtów, Paryż i Francja za 423 funtów, Sztokholm w Szwecji za 421 funtów.

Nick Bowden, szef funduszu podróży w Urzędzie Pocztowym, powiedział, że dwóch na pięciu planujących wyjazdy za granicę w tym roku pojedzie na wakacje do miasta, co czyni je najpopularniejszym rodzajem wakacji, więc poradził podróżnym, aby „odrobili pracę domową”. i sprawdź ceny przed rezerwacją”.

„Ulubione miejsca takie jak Paryż, Amsterdam i Wenecja mogą być najlepszym wyborem wśród ankietowanych przez nas wczasowiczów, ale są to również bardzo drogie miejsca do odwiedzenia, a osoby, które chcą przenieść się do miasta o niższych kosztach utrzymania, mogą również bardzo podnieść swoje funty ”.

READ  Wyzwolony przywódca Katalonii wzywa Hiszpanię do „myślenia o przyszłych pokoleniach” | Hiszpania

„Ateny i Lizbona są o połowę tańsze i oferują słoneczny jesienny klimat oraz niskie ceny”.