Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Archidiecezja Chicago organizuje 11. doroczną zbiórkę pieniędzy podtrzymaj nadzieję na rzecz krajowego duszpasterskiego Ministerstwa Migrantów i Imigracji, która odbędzie się w czwartek, 30 listopada 2023 r. – Komunikaty prasowe

Swoje uwagi wygłosi kardynał Blase Cupich. Liderzy społeczności z Chicago i całego kraju zostaną uhonorowani za swoje zaangażowanie w służbę imigrantom i reformę imigracyjną.

CHICAGO – (27 listopada 2023 r.) – Archidiecezja Chicago MIS będzie gospodarzem 11. corocznego benefisu Keep Hope Alive o godz. 18:45 w czwartek, 30 listopada 2023 r. w kościele św. Marii. Ignatius College Prep, 1076 W. Roosevelt Rd. W Chicago. Keep Hope Alive to coroczna gala zbierania datków organizowana przez diecezję, której celem jest wsparcie pasterstwa imigrantów oraz lokalnych i krajowych duszpasterstw kierowanych przez imigrantów, a także wyróżnienie liderów społeczności, którzy odpowiedzieli na potrzeby społeczności imigrantów. Tematem tegorocznej edycji jest Budowanie przyjaznej społeczności.

„Budowanie przyjaznej wspólnoty odzwierciedla ewangeliczny nakaz kochania bliźniego, przyjmowania obcych i zapewniania schronienia słabym” – powiedział kardynał Cupich. „Pochwalam przywódców, którzy otrzymali nagrody na tym benefisie, za entuzjazm we wzmacnianiu relacji z imigrantami, ich ochronie i integracji z naszymi społecznościami”.

Kardynał Cupich przedstawi uwagi na temat znaczenia migrantów świeckich przywódców we wspólnotach diecezjalnych w całym Chicago i Stanach Zjednoczonych, podkreślając rolę migrantów przywódców duszpasterskich w odpowiadaniu na potrzeby migrantów na poziomie lokalnym i krajowym. Elena Segura, starsza koordynatorka ds. migracji w Ministerstwie Krajowym, przedstawi pracę Krajowego Ministerstwa ds. Migracji Lokalnej i Duszpasterskiej oraz wpływ, jaki wywarło ono w zeszłym roku.

Współprzewodniczącymi zbiórki są wielebny John Hoffman, Jim Kelly, dyrektor zarządzający Wintrust Financial Corporation i Tom Kelly, dyrektor generalny Great Lakes Advisors — A Wintrust Company. Muzyczną rozrywkę zapewni Sones de México Ensemble, meksykańska grupa wykonująca muzykę ludową z siedzibą w Chicago, nominowana do nagród Grammy i Latin Grammy Award.

Liderzy społeczności, którzy zostaną uhonorowani za swoje zaangażowanie w służbę imigrantom i reformę imigracyjną, to:

  • Ks. Pat Murphy, RSM – Nagroda za Całokształt Twórczości
  • Siostra Joan Birch, RSM – Nagroda za Całokształt Twórczości
  • Anna Hibbal, Polska Migrantka do Duszpasterstwa Imigrantów – Nagroda im. Św. Franciszka Ksawerego Cabriniego
  • Parafie katolickie w Oak Park (parafia Wniebowstąpienia i św. Edmunda; parafia św. Katarzyny-św. Łucji i św. Idziego) – nagroda „Wycieczka do Emaus”
  • Migracja duszpasterska Misji San Juan Diego, Arlington Heights, Illinois i Migracja duszpasterska parafii św. Jana Bosko, Port Chester, Nowy Jork – Nagroda św. Toribio Romo
READ  W Filadelfii, niedaleko schodów Muzeum Sztuki, otwiera się „Rocky Shop”.

Emerytowany biskup pomocniczy John Manns, który zmarł 15 lipca 2023 r., zostanie uhonorowany za swoją rolę krajowego lidera w duszpasterstwie imigrantów. Diakon Javier Pineda z parafii św. Oskara Romero odbierze nagrodę w imieniu rodziny Manz, ponieważ nie mogą oni uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Ministerstwo Imigracji Archidiecezji Chicago, Migrant Pastoral, służy jako krajowy model wsparcia dla imigrantów posiadających dokumenty i nieposiadających dokumentów oraz promuje ewangeliczny imperatyw docierania do wszystkich ludzi, w tym społeczności imigrantów i uchodźców. Migranci duszpasterscy ucieleśniają zasady służby, sprawiedliwości i towarzyszenia w katolickich wspólnotach parafialnych, będąc odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka zawarte w Fratelli Tutti, aby promować „kulturę spotkania” i powszechną miłość, w której wszyscy mogą „żyć, rozwijać się i spełniać” poprzez „pracę duszpasterską” migrantów”. Szczery dar z siebie dla innych.”

Od maja 2005 roku Archidiecezja Chicago, jej biskupi, księża i zgromadzenia zakonne dają głos imigrantom w ramach Katolickiej Kampanii na rzecz Reformy Imigracji. Kampania została stworzona przez Konferencję Biskupów Katolickich Stanów Zjednoczonych, aby edukować katolików i społeczeństwo na temat potrzeby kompleksowej reformy imigracyjnej oraz wpływać na ustawodawstwo, aby znaleźć trwałe i sprawiedliwe rozwiązanie problemów imigracyjnych w tym kraju.

Aby kupić bilety i uzyskać więcej informacji na temat Keep Hope Alive, odwiedź stronę internetową https://pvm.archchicago.org/human-dignity-solidarity/immigration-ministry/keep-hope-alive