Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Apple twierdzi, że bateria iPhone'a 15 uległa poprawie, ale nie mówi, w jaki sposób

Apple twierdzi, że bateria iPhone'a 15 uległa poprawie, ale nie mówi, w jaki sposób

Wygląda na to, że właściciele iPhone'a 15 Wczoraj dostałem świetną wiadomość: Długoterminowy stan baterii jest lepszy, niż początkowo twierdził Apple. Właściwie dwa razy lepiej! Firma reklamuje teraz znacznie większą liczbę, która pokazuje, jak długo wytrzymają baterie. Problem w tym, że nie jesteśmy Dokładnie Sprawdź, czy baterie stały się znacznie lepsze – lub czy Apple po prostu zmienił sposób, w jaki się o nich mówi i przetestuj je.

Jak donosi 9 do 5MacFirma Apple ponownie przetestowała baterie w iPhone'ach 15 i 15 Pro i obecnie twierdzi, że mogą utrzymać co najmniej 80 procent ich pierwotnej pojemności przez 1000 cykli ładowania – co stanowi dwukrotnie więcej niż początkowe twierdzenie, że wynosiło 500 cykli. Baterie w naturalny sposób ulegają degradacji z biegiem czasu, więc dodatkowa żywotność jest mile widzianą wiadomością. Szczególnie godne uwagi jest to, że właściciele iPhone'a 14 zaczęli zgłaszać nieoczekiwane spadki stanu baterii po niecałym roku użytkowania.

Istnieje jednak wiele zmiennych wpływających na trwałość baterii i nie jest jasne, czy nowe baterie są lepsze, czy też Apple zaczął je testować w inny sposób.

Zarówno w systemie iOS, jak i na swojej stronie internetowej Apple reklamuje obecnie 1000 cykli jako liczbę, którą można osiągnąć w „idealnych warunkach”. Różni się to od metody zastosowanej przez Apple do reklamowania obietnicy 500 cykli, która byłaby możliwa do osiągnięcia w „normalnych okolicznościach”. Obecnie wydaje się, że termin „normalne warunki” został usunięty ze strony internetowej Apple i zastąpiony terminem „warunki idealne”, także w odniesieniu do starszych telefonów. Nawet w twierdzeniach dotyczących akumulatorów, które wcześniej nie posiadały żadnych kwalifikacji, obecnie stwierdza się, że wymagają one „idealnych warunków”. Jeden przykład języka Jeszcze wczoraj pojawił się na stronie pomocy technicznejale zostało to zaktualizowane później krawędź Wysłano e-mail z prośbą o wyjaśnienie warunków testowania.

READ  Najlepsze wsparcie Overwatch 2 chce prostej zmiany, aby rozwiązać „duży problem DPS sezonu 9”.

Język opisujący „normalne warunki” został usunięty ze strony pomocy technicznej Apple.
Zrzut ekranu: Alison Johnson/The Verge

Normalny i idealny to wyraźnie dwa różne sposoby korzystania z telefonu i nie jest jasne, czy zmiana języka Apple odzwierciedla również zmianę w testach: firma odmówiła komentarza w tej sprawie Kiedy o to zapytaliśmy. 9 do 5Mac Z raportów wynika, że ​​lepszy stan baterii wynika z „ciągłych aktualizacji komponentów baterii i systemów zarządzania energią na przestrzeni lat”, co pozostawia duże pole do interpretacji.

Apple raczej nic tutaj nie zrobi. Nie ma wątpliwości, że bateria iPhone'a 15 pod pewnymi warunkami zachowa obiecaną pojemność aż do 1000 cykli ładowania – ale warto to wiedzieć. Co Te warunki wymagają. Na stronach pomocy Apple wskazano funkcje oprogramowania wbudowane w telefony, które pomagają oszczędzać baterię, a iPhone 15 zawiera opcję ograniczenia ładowania do 80 procent, aby zapewnić długoterminową wydajność. Być może wybranie tej opcji w menu ustawień jest „idealne”, a może idealną opcją jest w rzeczywistości bardziej kontrolowana konfiguracja laboratoryjna.

Kondycja baterii to pojęcie trudne do przekazania ze względu na liczbę czynników, które mają na to wpływ. Apple znajdowało się pod dużą presją, aby zapewnić użytkownikom więcej danych, ponieważ w starszych iPhone'ach ustawiono ograniczenie prędkości ze względu na problemy z baterią. Ale surowe liczby – cykle ładowania lub procent pierwotnej pojemności – mogą być dowolne Trudno to zrozumieć bez kontekstu. A twierdzenie, że stan baterii nagle stał się znacznie lepszy, niż początkowo sądzono? To prawdopodobnie również zasługuje na więcej kontekstu.