Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Aplikacje Samsung Letters i Wallet zostały oznaczone przez Google jako złośliwe

Aplikacje Samsung Letters i Wallet zostały oznaczone przez Google jako złośliwe

Ostatnia aktualizacja: 24 października 2023 o 08:34 UTC+02:00

Google zintegrowało kilka środków bezpieczeństwa z Androidem, a jednym z nich jest Play Protect. Ostrzega użytkowników o złośliwych aplikacjach i grach, jeśli uzna, że ​​mogą szpiegować dane osobowe, takie jak dzienniki połączeń, wiadomości lub zdjęcia. Niedawno Google fałszywie oznaczył dwie aplikacje Samsunga jako potencjalnie złośliwe i powiadomił niektórych użytkowników smartfonów Galaxy.

że to Zgłaszane Niektóre osoby zostały powiadomione, że aplikacje Samsung Messenger i Samsung Wallet na ich telefonach mogą być złośliwe podczas próby „Szpieguj dane osobowe, takie jak wiadomości SMS, zdjęcia, nagrania audio lub dzienniki połączeń.Jednak problem został już rozwiązany i nie musisz się martwić tymi aplikacjami. Najwyraźniej ten problem pojawił się z powodu tymczasowej awarii serwerów Google i problem ten został już naprawiony.

A Opublikuj post na forum społeczności Samsunga Powiedział, „Potwierdzono, że zjawisko oznaczania urządzenia jako złośliwej aplikacji poprzez wyskakujące okienko informujące o problemie z bezpieczeństwem urządzenia podczas korzystania z aplikacji Samsung Messages było spowodowane chwilową awarią serwera Google. Został już przywrócony i można go normalnie używać.”

Dziennik: Google Play Protect ma na celu ochronę użytkowników przed złośliwymi aplikacjami pobranymi ze Sklepu Play lub poprzez boczne ładowanie plików APK. Jednak problem z oznaczaniem bezpiecznych aplikacji, takich jak wiadomości Samsung i portfel Samsung, wynikał z problemów z serwerami Google i użytkownicy nie powinni się martwić, że aplikacje Samsung uzyskają dostęp do ich danych osobowych.

READ  Beta Call of Duty: Modern Warfare 2 jest już zapakowana przez oszustów