Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Andy Murray mówi, że Djokovic ma pytania, na które trzeba odpowiedzieć, gdy gracze zanurzają się w kontrowersje związane z wizami | Novak Djokovic

Andy Murray powitał Novaka Djokovic zwolnić władze imigracyjne Ale spodziewa się, że Men’s World #1 będzie miał wiele pytań, na które trzeba będzie odpowiedzieć w nadchodzących dniach, jeśli pozostanie w Australii.

Djokovic spędził swój pierwszy pełny dzień wolności, skupiając się na sprawach tenisa, gdy przeniósł się do Rod Laver Arena w Melbourne za zamkniętymi drzwiami, aby odbyć bardzo potrzebny trening po większości pięciu dni spędzonych w pokoju hotelowym, odmawiając mu cofnięcia wizy.

Ale poza sądem jego status został utrzymywany w zawieszeniu, ponieważ minister imigracji Australii, Alex Hawke, nadal zastanawiał się, czy skorzysta z zarezerwowanych uprawnień i spróbuje po raz drugi deportować Serba, podczas gdy pojawiły się nowe pytania dotyczące tej kwestii . Dokładność dokumentów podróży Djokovica.

Nie było odpowiedzi z obozu Djokovica, po zwiększonym zainteresowaniu pozytywnym testem PCR od 16 grudnia, na którym polegał, aby uzyskać zwolnienie lekarskie na podróż i Jego wygląd bez maski publicznie w postach w mediach społecznościowych wkrótce po tej dacie.

Kiedy gracze zaczęli mówić o zatrzymaniu 34-latka, Murray powiedział, że dobrze było zobaczyć, jak Djokovic wygrywa przesłuchanie, ale uważa, że ​​wciąż są problemy do rozwiązania.

„To pozytywne, że nie jest już przetrzymywany” – powiedział Murray. „Oczywiście wygrał w sądzie, co jest dla niego pozytywną rzeczą [he] Teraz będziesz mógł skupić się na tenisie. Wiesz, myślę, że wciąż jest kilka pytań, na które trzeba odpowiedzieć na temat izolacji i innych rzeczy, i jestem pewien, że usłyszymy od niego w ciągu najbliższych kilku dni.

Tymczasem Marton Fucsovics stał się jednym z pierwszych graczy, którzy publicznie sprzeciwili się obecności Djokovica w Australii. 29-letni Węgier określił Djokovica jako najlepszego gracza w sporcie i podkreślił swój szacunek dla gracza nr 1.

„Nie możemy jednak zapomnieć o tym, co dzieje się teraz na świecie” – powiedział Voxowicz w rozmowie z węgierskim kanałem telewizyjnym M1. „Zdrowie ludzi ma ogromne znaczenie, a istnieją zasady, które zostały określone kilka miesięcy temu, że każdy powinien się zaszczepić, a Djokovic tego nie zrobił. Z tego punktu widzenia nie sądzę, żeby miał prawo tu być. „

Novak Djokovic podczas wtorkowego treningu na Rod Laver Arena. Zdjęcie: Kelly Devina/EPA

W poniedziałek Djokovic i jego zespół prawników wygrali rozprawę sądową i pomyślnie odzyskali wizę, gdy sędzia Anthony Kelly stwierdził, że australijskie siły graniczne nie dały graczowi wystarczająco dużo czasu na rozmowę ze swoim prawnikiem i Tenis Australia przed anulowaniem wizy.

I tak pozwolono mu wyjść z aresztu i swobodnie się poruszać, Djokovic wyszedł prosto z biura swoich prawników, aby trenować w Melbourne Park i wrócił na drugą sesję w środku wtorkowego popołudnia, gdzie trenował z młodym Australijczykiem Jamesem McCabe w Rod Laver Arena. Po kilku dniach spędzonych w pokoju hotelowym, ciekaw jego stanu fizycznego, Djokovic postanowił przeprowadzić rozprawę za zamkniętymi drzwiami, a transmisja na żywo z sądu w salach prasowych została tymczasowo odwołana.

Szybka porada

Jak mogę zarejestrować się, aby otrzymywać powiadomienia o wiadomościach sportowych?

pokazać

  • Pobierz aplikację Guardian z iOS App Store na iPhone’y lub Google Play Store na telefony z Androidem, wyszukując „The Guardian”.
  • Jeśli masz już aplikację Guardian, upewnij się, że korzystasz z najnowszej wersji.
  • W aplikacji Guardian dotknij żółtego przycisku w prawym dolnym rogu, a następnie przejdź do Ustawień (ikona koła zębatego), a następnie Powiadomień.
  • Włącz powiadomienia sportowe.

Dziękujemy za twoją opinię.

Najlepsi gracze czasami decydują się na trening bez publiczności, gdy wolą tłum lub gdy przeciwnicy ich nie widzą. Jednak turniej włożył wiele wysiłku w rozproszenie prawie wszystkich drzwi na ringu. Oprócz wewnętrznych filmowców Tennis Australia, jedyne ujęcia Djokovica pochodziły z drona wyreżyserowanego przez 9News, chociaż fotografom Tennis Australia pozwolono na montaż obrazów.

Gdy Djokovic kontynuuje przygotowania, robi to, a chmury wydają się gromadzić nad jego głową. Australijskie siły graniczne badają sugestie, że Djokovic ujawnił nieprawidłowe informacje w swoim manifeście podróży do Australii.

W formularzu, który został wydany po poniedziałkowej rozprawie sądowej, Djokovic – który wskazał w różnych dokumentach sądowych, że jego agent i Tennis Australia wypełniali formularz w różnym czasie – oświadczył, że nie podróżował do żadnego innego kraju w ciągu 14 dni przed nim Rozpoczęty. Jego podróż do Australii z Hiszpanii 4 stycznia.

Novak Djokovic trenuje w Hiszpanii na początku stycznia, ale czas jego wyjazdu do Australii pozostaje pod znakiem zapytania.
Novak Djokovic trenuje w Hiszpanii na początku stycznia, ale czas jego wyjazdu do Australii pozostaje pod znakiem zapytania. Zdjęcie: GTRES/Reuters

Jednak zdjęcia opublikowane w mediach społecznościowych zdają się wskazywać, że niedawno przyjechał z Serbii, gdzie stał obok serbskiego piłkarza ręcznego Petara Djordica w Belgradzie w Boże Narodzenie. Djokovic nie skomentował i nie było jasne, kiedy zdjęcie zostało zrobione.

Jeśli Djokovic zostanie w Australii i weźmie udział w turnieju, Tennis Australia – który oficjalnie potwierdził we wtorek, że będzie głównym rozstawieniem mężczyzn – prawdopodobnie przeniesie się w celu zwiększenia bezpieczeństwa po awanturniczych scenach z poniedziałku, kiedy policja użyła gazu pieprzowego na członków społeczeństwa. Kiedy włamali się do samochodu, myśleli, że zabiera Djokovica z dala od biura jego prawników.

Po pomyślnym przesłuchaniu Djokovica, ATP po raz pierwszy odniosło się do jego aresztowania w długim oświadczeniu, przyznając, że saga była szkodliwa dla wszystkich zaangażowanych.

Męska Rada Tenisowa zwróciła uwagę na szacunek dla uczuć australijskiej opinii publicznej i surowe przepisy graniczne, jednocześnie wyrażając swoje poparcie dla Djokovic.

„Oczywiste jest, że Novak Djokovic uważa, że ​​przyznano mu zwolnienie medyczne niezbędne do przestrzegania zasad wjazdu” – powiedział ATP. „Łańcuch wydarzeń prowadzących do poniedziałkowej rozprawy sądowej zaszkodził na wszystkich frontach, w tym w dobrym samopoczuciu i przygotowaniu Novaka. Australian Open. „

READ  Merkel i Biden zawstydzeni „porozumieniem”, które pozwala Putinowi eksploatować Europę - Wielka Brytania stoi w obliczu racjonowania gazu | nauka | Aktualności