Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Liczba studentów z UE zapisanych na brytyjskie uniwersytety spadła o połowę po Brexicie | uniwersytety

Od tego czasu liczba studentów z UE zapisanych na brytyjskie uniwersytety spadła o ponad połowę Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej — z gwałtownym spadkiem liczby badaczy z Włoch, Niemiec i Francji, wynika z danych.

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej jest postrzegane jako główny środek odstraszającyz opłatami za zakwaterowanie i finansowaniem studenckim nie jest już dostępne dla studentów z UE, którzy nie mieszkają jeszcze w Wielkiej Brytanii ze statusem osoby osiedlonej lub wstępnie osiedlonej.

Powiedziała Agencja Statystyki Szkolnictwa Wyższego, która opublikowała Dane za pierwszy pełny rok po Brexicie.

Przed Brexitem studenci płacili opłaty za dom w wysokości nieco ponad 9 000 funtów, a finanse studenckie były dostępne. Opłaty wzrosły do ​​38 000 funtów po Brexicie.

Liczba studentów z Unii Europejskiej rozpoczynających pierwszy rok studiów licencjackich lub podyplomowych spadła z 66 680 w roku przed wejściem w życie Brexitu, czyli w 2020 r., do 31 000 w 2021 r. To był pierwszy rok, w którym studenci byli traktowani Unia Europejska jest jak te pochodzące z Chin czy Indii.

Jednak wpływ Brexitu jest głębszy na poziomie uniwersyteckim, gdzie według oficjalnych danych w 2021 r. tylko 13 155 studentów z UE zapisało się na pierwszy rok studiów podstawowych w porównaniu do 37 530 w roku poprzednim.

Uniwersytety twierdzą, że utrata studentów zmniejsza różnorodność klas i obniża finanse uczelni, które mogą liczyć na studentów z UE na studiach trzy- lub czteroletnich – w przeciwieństwie do wielu nowych studentów z zagranicy, którzy przyjeżdżają na roczne studia podyplomowe. .

Dane Agencji Statystyki Szkolnictwa Wyższego (HESA) pokazują, że w całym systemie nadal jest 120 000 studentów z UE, w porównaniu ze 152 000 studentów w latach 2020-21. Obejmuje to studentów, którzy zapisali się przed Brexitem i którzy kończą swoje kursy.

Utrata studentów na studiach podyplomowych jest ogromnym ciosem, ponieważ jest to rurociąg dla sektora nauki, w którym studenci są istotną częścią horyzont oraz inne najnowocześniejsze osiągnięcia w takich dziedzinach, jak badania medyczne i astronomia.

READ  NSW informuje o „znacznym spadku” nowych przypadków Covid, gdy Melbourne zbliża się do najdłuższej na świecie blokady | Wiadomości z Australii

Dane HESA pokazują, że liczba studentów studiów podyplomowych z Unii Europejskiej spadła do 14 000 z 24 000 w latach 2017-18, a liczba studentów badań naukowych spadła o połowę do 2260 z 4650 w tym samym okresie.

Dane HESA pokazują również, że największa migracja studentów po Brexicie pochodziła z Włoch, Niemiec i Francji.

HESA powiedział, że Irlandia zastąpiła Francję jako główne źródło studentów z UE, z mniej niż 10 000 studentów zapisanych do Wielkiej Brytanii w latach 2021-22, podobnie jak w latach 2017-18. Ponad 2000 z nich studiuje na uniwersytetach w Irlandii Północnej.

Liczba chińskich studentów wzrosła ze 107 tys. w latach 2017-2018 do 151 tys. w ubiegłym roku.

Brytyjskie uniwersytety stwierdziły, że wzrost liczby studentów spoza UE nie zrekompensował exodusu studentów z UE, który osłabił stabilność finansową w szkolnictwie wyższym i zmniejszył różnorodność we wszystkich obszarach przedmiotowych. „Spadek liczby studentów studiów licencjackich i podyplomowych, gdy studenci przechodzą na opłaty międzynarodowe, jest powodem do niepokoju w przypadku brytyjskiego potoku talentów badawczych”.

Liczby wskazują bardzo wyraźnie na wpływ rodzaju utraty swobody przemieszczania się i zmiany sytuacji w zakresie opłat europejskich studentów, ale także, co ma kluczowe znaczenie dla studentów, utraty dostępu do kredytów studenckich – powiedział Charlie Robinson, szef ds. polityka mobilności na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii.

The Universities and Colleges Admissions Service (Ucas), która dysponuje nowszymi danymi opartymi na zgłoszeniach na studia, informuje o ciągłym spadku liczby studentów z UE na podstawie wniosków składanych przez mieszkańców UE na studia licencjackie w latach 2022-23 na poziomie 24 000 w porównaniu do 53 000 w 2016 r.

Zanim studenci z UE zastanowili się i dokonali wyboru, liczba ta dramatycznie spadła, pozostawiając tylko 11 300 miejsc w Wielkiej Brytanii, z których wiele prawdopodobnie pochodziło z Irlandii.

Przed Brexitem studenci z UE w całym bloku płacili tyle samo, co studenci krajowi, co w przypadku Anglii wynosiło ponad 9250 funtów rocznie. Muszą teraz opłacić opłaty wnoszone przez studentów spoza UE, które według Study UK i British Council mogą wynosić od 11 400 do 38 000 funtów rocznie.

Brexit wyklucza również studentów z UE z kredytów studenckich Nowe przepisy imigracyjne Europejscy studenci spoza Irlandii muszą uzyskać wizy i udowodnić, że mogą się utrzymać, zarabiając 1334 GBP miesięcznie na kursach w Londynie i 1024 GBP miesięcznie na kursach poza Londynem.

Rzecznik Departamentu Edukacji powiedział, że spadek liczby studentów w UE był „oczekiwany… z powodu kombinacji czynników”, w tym Brexitu.

Dodali: „Studenci z UE pozostają ważną częścią ambicji naszej międzynarodowej strategii edukacyjnej, polegającej na przyjmowaniu co najmniej 600 000 studentów rocznie i generowaniu 35 miliardów funtów eksportu do gospodarki Wielkiej Brytanii do 2030 roku”.