Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amerykańscy dziennikarze do polskich liderów: Hands of Free Press

Oba kraje popadły w dyktaturę od czasu reprezentacji, która była źródłem nadziei na wolność i demokrację w regionie, kiedy wyłonił się z komunizmu po zimnej wojnie.

Ann 10 lutego, Główne organizacje informacyjne Polska Zamknij wszystkie relacje i programy w ciągu 24 godzin w proteście przeciwko niedawno proponowanemu podatkowi od organizacji informacyjnych. Prawie czterdzieści osób zarządzających czołowymi organizacjami informacyjnymi w liście do premiera Polski w tym tygodniu Matthews Moraviski, Podatek od bezpłatnej prasy nazywa się „wymuszeniem”.

Propozycja podatkowa jest następstwem przejęcia w grudniu kontrolowanej przez państwo Polka Press, która skutecznie skonsolidowała kontrolę rządu nad 20 z 24 regionalnych gazet – wynika z czwartkowego raportu panelu kierowanego przez International Press Institute.

Z raportu wynika, że ​​polski rząd również wykorzystał warunki licencji i nieufności, aby zakłócić kondycję finansową organizacji informacyjnych.

Reporterzy bez granic w światowym indeksie wolności prasy 180 krajów, Polska Od 18. w 2015 roku – roku, w którym do władzy doszło prawicowe Prawo i Sprawiedliwość, czyli Partia Bais – została zepchnięta na 162. miejsce w 2020 roku.

W Węgry89. miejsce na świecie pod względem wolności prasy w 2020 r. – rząd prawie zakończył przejęcie branży informacyjnej. Jedna z ostatnich niezależnych stacji radiowych w kraju straciła proporcje w tym tygodniu, gdy jej licencja nie została odnowiona.

W Waszyngton Czwartek sen. Robert MenendezPrzewodniczący Senackiej Komisji Spraw Zagranicznych powiedział, że jest „głęboko zaniepokojony” trudną sytuacją prasy w Polsce.

Prezes Krajowego Stowarzyszenia Prasowego Lisa Nicole Matthews Prezes National Press Club Journalism Institute Angela Grayling Keane W piątek opublikował następujące oświadczenie:

„Wolność prasy jest atakowana na całym świecie i sytuacja Wschodnia Europa Szczególnie bolesne. Tak jak Węgry Wszyscy wyłączają niezależną prasę, Polska Szybko podąża za tym. Ostatnio próba polskiego rządu uduszenia bezpłatnej gazety pod pretekstem zwiększenia dochodów była w rzeczywistości próbą ograniczenia żywotności niezależnej prasy. Tętniąca życiem branża informacyjna jest istotną częścią każdej demokracji, ponieważ pomaga ludziom rządzić się faktami, a nie kłamstwami. Polski Rząd, podobnie jak rządy na całym świecie, musi czynić dobro swoim obywatelom: przestać ingerować w niezależną prasę. „

READ  Donald Tusk atakuje prasę

Założona w 1908 roku, The National Press Club Wiodąca na świecie organizacja zawodowa dziennikarzy. Klub liczy 3000 członków reprezentujących każdą z głównych organizacji informacyjnych i jest wiodącym głosem na rzecz wolności prasy Organizacja Narodów Zjednoczonych I na całym świecie.

Plik National Press Club Journalism Institute, Organizacja non-profit klubu, promuje globalne zaangażowanie obywateli poprzez niezależną i bezpłatną prasę oraz pomaga dziennikarzom w zdobywaniu umiejętności i standardów informowania opinii publicznej o sposobach promowania zaangażowania obywatelskiego.

Łączność:
John M. Donnelly, Przewodniczący Komisji Wolności Prasy NBC; [email protected], (202) 650-6738
Lindsay Underwood dla National Press Association; [email protected], (202) 662-7561

Źródło: National Press Club

ŹRÓDŁO National Press Association

powiązane linki

http://press.org