Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

ERC Rally Poland 100 – FIA ERC

ERC Rally Poland sponsorem tytułu ORLEN z okazji 100-lecia

Sześć samochodów opuściło Warszawę 23 lipca 1921 r. 576-kilometrową trasą do lasu Biaovina i wyruszyło do stolicy RP.

Za kierownicą Dodge’a siedział Thaddeus Hein, jeden z pionierów zwycięskiej polskiej branży motoryzacyjnej. Tak rozpoczęła się historia Rajdu Polski, który w tym roku obchodzi 100-lecie swojego istnienia. Sponsor tytularny 77Cz PKN ORLEN to edycja drugiego najstarszego rajdu świata.

Klasyczna polska impreza odbędzie się 18-20 czerwca br., Po odwiecznym rajdzie Monte Carlo. ORLEN 77Cz Rajd Polski to druga runda Mistrzostw Europy FIA (ERC) i czwarte spotkanie Best National Series – Rajdowych Mistrzostw Polski ProfiAuto (RSMP).

To nie pierwszy raz, kiedy PKN Arlene wsparło Polską Federację Motocykli i Motocykli, organizatora rajdu, który cieszył się ogromną sympatią kibiców i został doceniony przez zawodników. W latach 2006 i 2007 w Polsce odbył się Polski Rajd ERC Counter Platinum Rally, marka wysokiej jakości smarów produkowanych przez ORLEN. Kolejne dwie edycje (2008 i 2009) zostały nazwane Platynowym Rajdem Polski ORLEN, druga zaś ORLEN-em 74. Rajdem Polski uzyskał w 2017 roku status rund Rajdowych Mistrzostw Świata w oparciu o imprezę w Mkołajkach od 2005 roku.

Michael Sikora, prezes Polskiego Związku Motoryzacji i Motocykli, powiedział: „W tym roku świętujemy wielkie święto w Rajdzie Polski. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaangażowania i wsparcia PKN ORLEN, a jego rola w branży sportów motorowych jest bardzo ważna dla organizatorów wydarzeń. Naszym celem jest uczczenie 100CzRocznica Rajdu Polski jest wyjątkowa, jednak nie wszystkie nasze plany są możliwe do zrealizowania ze względu na epidemię COVID-19. Poziomy specjalne Różna przestrzeń dla aren lub aren wewnętrznych. Oznacza to, że stoimy przed długo oczekiwanym wyzwaniem, jakim jest zapewnienie bezpieczeństwa imprezy pod względem epidemii. Bezpieczeństwo wszystkich zaangażowanych stron jest dla nas ważne. Mamy jednak nadzieję, że sytuacja epidemiologiczna ulegnie znaczącej poprawie w połowie czerwca i pozwoli na ostateczny status specjalny i uroczystość zamknięcia ORLEN 77.CzRajd Polski w Warszawie. Impreza rozpoczyna się w Mikosaji, pięknym mieście, w którym od 2005 roku odbywają się najlepsze światowe i europejskie rajdy. Większość faz odbywa się na szybkich i płynnych szutrowych drogach Mussoorie. W programie zaplanowano również spektakularne starcie na trasie Mikołajki Arena, jedna z niewielu parad na świecie. Siedziba rajdu będzie się mieścić w sprawdzonym i wygodnym hotelu Kosibevsky. Nie mam wątpliwości, że konkurs jest w jubileuszowej wersji ORLEN 77Cz Rajd Polski spotka się z dużym zainteresowaniem, aby potwierdzić pozycję polskiej elity w pierwszej dziesiątce krajów, w których rajdy cieszą się największą popularnością. ”

READ  Kanadyjczyk Acevedo i Polak Stokowski ustanowili rekordy kraju w 50 eliminacjach stylem grzbietowym

Wsparcie Jubileuszowego Rajdu Polski to jeden z wielu przejawów wyjątkowego zaangażowania PKN Arlan w rozwój sportów motorowych. Niepokój od wielu lat kojarzony jest z Robertem Kubicą. W lutym 2021 roku w Teatrze Wielkim Opery Narodowej w Warszawie został oficjalnie odsłonięty samochód Alfa Romeo Racing ORLEN. To wydarzenie bez precedensu, ponieważ po raz pierwszy w historii zespół Formuły 1 zaprezentował swój pojazd światu w Polsce.

Robert Kubica jest członkiem zespołu ORLEN, grona czołowych przedstawicieli polskiego sportu motorowego. Oprócz jedynego skoku o tyczce na F1 w drużynie Orleanu zasiądą dwaj indywidualni mistrzowie świata – szybki kolarz Bardos Smerzlik, Kuba Prasikovsky – dobrze znany z tras Tucker Rally, jeden z rajdowców Mikoja Marxic i Cocker Wróblewsch, czy jeden z najlepszych pilotów na świecie. Warto dodać, że zespół ORLEN wspiera rozwój polskiego sportu motorowego od 1999 roku. Koncern ten wspiera wszystkich pięciu młodych kierowców kart w ramach Akademii ORLEN Team. Dzięki temu utalentowani gracze z Polski – Magiz Kedis, Gustav Vinevsky, Carol Grod, Carol Sebel i Timothy Kuznetsov – mają okazję powtórzyć w przyszłości sukcesy wspomnianych dawnych kolegów.