Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Akcje Nintendo osiągnęły rekordowy poziom w obliczu oczekiwań dotyczących Switcha 2 i kolejnych inwestycji saudyjskich

Akcje Nintendo osiągnęły rekordowy poziom w obliczu oczekiwań dotyczących Switcha 2 i kolejnych inwestycji saudyjskich

Akcje Nintendo osiągnęły rekordową wysokość w związku ze stale rosnącymi oczekiwaniami wobec Switcha 2 oraz spekulacjami, że Arabia Saudyjska jest gotowa inwestować więcej w akcje japońskich gier wideo.

Ten Według Nikkei Asia (Dzięki VGC), w którym odnotowuje się, że akcje Nintendo tymczasowo osiągnęły dzisiaj rekordowy poziom 7902 w ramach japońskiego indeksu giełdowego Nikkei – co oznacza wzrost o 5% w porównaniu z wczoraj – zwiększając jego wartość rynkową powyżej 10 bilionów jenów (69 miliardów dolarów) po raz pierwszy od listopada 2007 roku.

W poście zauważono, że przyczyna niedawnego wzrostu cen akcji Nintendo jest dwojaka. Po pierwsze, perspektywy rozwoju firmy są ogólnie wysokie, dzięki sukcesowi w dziale własności intelektualnej, który niedawno ogłosił, że powstanie film aktorski The Legend of Zelda wraz ze spodziewaną premierą Switcha 2.

Super Mario Bros. Ogromny sukces Nintendo poza swoimi grami.

Ponadto Nikkei Asia twierdzi, że istnieją silne spekulacje, że „pieniądze z ropy” będą kupować więcej akcji japońskich spółek z branży gier wideo, biorąc pod uwagę, że kontrowersyjny państwowy fundusz majątkowy Arabii Saudyjskiej, Public Investment Fund, kupił dodatkowe udziały w Koei Tecmo. tydzień. Warto zauważyć, że w ubiegłym roku Fundusz Inwestycji Publicznych już kilkakrotnie zwiększał swoje udziały w Nintendo, a w lutym 2023 r. pojawiła się informacja, że ​​posiada obecnie 8,26% udziałów w spółce, co czyni go największym inwestorem zewnętrznym Nintendo.

Jeśli chodzi o Switch 2 (czy jakkolwiek ostatecznie będzie się nazywać nowy sprzęt), Nintendo nie potwierdziło publicznie istnienia konsoli — ale jak informowaliśmy we wrześniu, Eurogamer rozumie, że firma organizowała za zamkniętymi drzwiami prezentacje dla deweloperów swojego nowego sprzętu za zamkniętymi drzwiami. Gamescom w zeszłym roku. Od tego czasu Nintendo upierało się przy tych twierdzeniach – w tym m.in Podobna historia z VGC – „Niepoprawne”, ale ciągłe raporty (w tym wiadomości, że Nintendo poinformowało szefa Activision Blizzard Bobby’ego Koticka o Switchu 2 w grudniu 2022 r.) coraz częściej wskazują na premierę nowego sprzętu „koniec 2024 r.”.

READ  Nowe członkostwa PS Plus: Wyjaśnienie wszystkich trzech poziomów