Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Adalia Hurricane Tracker: Burza uderza w Florydę, ponieważ synoptycy ostrzegają przed „zagrażającą życiu” falą sztormową.

Adalia Hurricane Tracker: Burza uderza w Florydę, ponieważ synoptycy ostrzegają przed „zagrażającą życiu” falą sztormową.

Błyskawica błyska, gdy oczekuje się, że burza tropikalna Idalia dotrze do Florydy

We wtorek huragan Adalia przybrał na sile i oczekuje się, że szybko się nasili, zanim w środę dotrze na ląd wzdłuż zachodniego wybrzeża Florydy.

Narodowa Służba Meteorologiczna (NWS) podała, że ​​od godziny 14:00 czasu lokalnego podczas huraganu wiał wiatr o maksymalnej prędkości 90 mil na godzinę, a duże, intensywne pasmo zewnętrzne wysyłało fale sztormowe nad Southwest i Florida Keys.

Oczekuje się, że Idalia będzie historycznym wydarzeniem dla niektórych obszarów zachodniej Florydy, a od dzisiejszego wieczoru do środy „zagrażająca życiu” burza osiągnie wysokość do 5 stóp.

„Huragan Adalia był prawdopodobnie wydarzeniem bez precedensu w wielu miejscach na Big Bend na Florydzie. Patrząc wstecz na zarejestrowaną historię, przez Zatokę Appalachów nie przeszedł żaden większy huragan. Jeśli próbujesz porównać tę burzę z innymi, nie rób tego. Biuro podało NWS Tallahassee : „Nikt tego nie widział.”

W 21 okręgach wydano nakazy eksmisji, a w ośmiu z nich wydano nakazy eksmisji dla niektórych osób. W sumie w 46 prowincjach obowiązuje stan wyjątkowy.

„Nieruchomość – możemy odbudować czyjś dom. Nie można anulować dzwonka, jeśli komuś stanie się krzywda i wda się w bójkę z Matką Naturą” – powiedział gubernator Ron DeSantis.

1693340404

Amerykański Czerwony Krzyż ogłosił plan o wartości 1 miliarda dolarów mający na celu rozwiązanie kryzysu klimatycznego w ramach działań związanych z pomocą w przypadku klęsk żywiołowych

Gdy huragan Adalia zbliża się do Florydy, Czerwony Krzyż ogłosił dziś bezprecedensowy plan o wartości 1 miliarda dolarów mający na celu zaradzenie kryzysowi klimatycznemu poprzez pomoc w przypadku klęsk żywiołowych.

Jest to pierwsza próba organizacji mająca na celu powiązanie kryzysu klimatycznego z działaniami w przypadku klęsk żywiołowych i obejmie pomoc w przypadku klęsk żywiołowych, nowe międzynarodowe programy dotyczące reakcji i gotowości na zmianę klimatu, a także wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju mające na celu zmniejszenie jej śladu środowiskowego.

„Mogę powiedzieć z pierwszej ręki, że nasz zmieniający się klimat oznacza kryzys humanitarny dla społeczności i ludzi, którym służymy, a im szybciej się dostosowujemy, tym szybciej nasilają się potrzeby. Nie ma czasu na czekanie. „

Luiza Boyle29 sierpnia 2023 o 21:20

1693339264

OBEJRZYJ: Zachodnia Floryda podejmuje ostatnie przygotowania w związku ze zbliżaniem się huraganu Adalia

Zachodnia Floryda przygotowuje się na Idealię

Luiza Boyle29 sierpnia 2023 o 21:01

1693338124

Na zdjęciu: wyważanie bram

Mężczyźni wspinają się po oknach tawerny przed nadejściem huraganu Adalia w Cedar Key na Florydzie we wtorek

(Reuters)

Wolontariusze zamontowali okiennice przed huraganem w remizie strażackiej Cedar Key przed nadejściem huraganu Adalia we wtorek w Cedar Key na Florydzie.

(Reuters)

Luiza Boyle29 sierpnia 2023 o 20:42

1693337028

Powiaty, dla których wydano nakazy ewakuacji

Ponad 20 hrabstw Florydy w zachodniej i środkowej części stanu otrzymało nakaz ewakuacji.

 • Hrabstwo Cytrusowe
 • Hrabstwo Dixi
 • Hrabstwo Franklina
 • Hrabstwo Gilchrist
 • Hrabstwo Bay
 • Hrabstwo Hernando
 • Hrabstwo Hillsboro
 • Hrabstwo Jeffersona
 • Hrabstwo Lafayette
 • Hrabstwo Levy
 • Hrabstwo Madison
 • Hrabstwo Manatee
 • Hrabstwo Marion
 • Hrabstwo Pasco
 • Hrabstwo Pinellas
 • Hrabstwo Sarasoty
 • Hrabstwo Sumter
 • Hrabstwo Suwanee
 • Hrabstwo Unii
 • Powiat Wolusia
 • Hrabstwo Wakulla

Luiza Boyle29 sierpnia 2023 o 20:23

1693336818

Josh Duzor, były zastępca dyrektora FEMA i obecny dyrektor generalny firmy International SOS zajmującej się pomocą medyczną i bezpieczeństwem w zakresie ograniczania ryzyka, podzielił się z nami kluczowymi kwestiami dotyczącymi zachowania bezpieczeństwa podczas huraganu AdaliaNiezależny E-mailem.

Ponieważ huragan Adalia może powodować silne wiatry, powodzie i fale sztormowe, należy koniecznie wysłuchać władz lokalnych i sprawdzić, czy na danym obszarze obowiązują wymogi ewakuacji.

„W nadchodzących godzinach spodziewane są dodatkowe dobrowolne i obowiązkowe nakazy ewakuacji, a lokalna infrastruktura i transport będą nadal zakłócane w kolejnych dniach po wyjściu na ląd.

Aby zapewnić bezpieczeństwo, SOS International zaleca, co następuje:

 • Wszystkie loty do części Florydy spodziewaną drogą burzy zostały przełożone co najmniej na 31 sierpnia. Obszary te obejmują przybrzeżne części zachodniej Florydy, od Sarasoty na południu po Panama City Beach na północy, a także miasta śródlądowe na trasie burzy, takie jak Gainesville. Ze względu na szczególną ostrożność i możliwość zmiany trasy burzy SOS International zaleca, aby osoby przebywające w powyższych lokalizacjach jak najszybciej opuściły teren, jeśli spełniają którekolwiek z poniższych kryteriów:
READ  Witalij Gierasimow: Drugi rosyjski generał zginął, według ukraińskiego Ministerstwa Obrony | Ukraina
  • To goście, a nie mieszkańcy.
  • Nie mają dostępu do solidnych kwater ze skutecznymi środkami łagodzącymi cyklon na miejscu.
  • Należą do grup szczególnie wrażliwych lub zagrożonych, dla których dostęp do energii i podstawowych łańcuchów dostaw ma kluczowe znaczenie.
  • Podlegają obowiązkowym lub dobrowolnym nakazom ewakuacji wydanym przez władze lokalne.
  • Monitoruj rozwój sytuacji i przewidywaj zakłócenia związane z przejściem Idalii. Trasa i intensywność cyklonów tropikalnych może się nagle zmienić.
  • Najnowsze informacje o postępie burzy i wszelkie powiązane ostrzeżenia można znaleźć w Narodowym Centrum Huraganów Stanów Zjednoczonych (NHC).
  • Po długich okresach opadów możliwe są gwałtowne powodzie. Przed odlotem upewnij się, że trasy są wolne i uwzględnij dodatkowy czas podróży. Nie próbuj przechodzić przez zalane drogi. Jeśli dojdziesz do zalanej drogi, zawróć i znajdź alternatywną trasę.
 • Monitoruj rozwój sytuacji i przewidywaj zakłócenia związane z przejściem Idalii. Trasa i intensywność cyklonów tropikalnych może się nagle zmienić.
 • Najnowsze informacje o postępie burzy i wszelkie powiązane ostrzeżenia można znaleźć w amerykańskim Narodowym Centrum ds. Huraganów (NHC).
 • Potwierdź ponownie rezerwacje u dostawców usług turystycznych. W przypadku anulowania rezerwacji Twoje biuro podróży będzie w stanie pomóc w znalezieniu alternatywnych rozwiązań.
 • Po długich okresach opadów możliwe są gwałtowne powodzie. Przed odlotem upewnij się, że trasy są wolne i uwzględnij dodatkowy czas podróży. Nie próbuj przechodzić przez zalane drogi. Jeśli dojdziesz do zalanej drogi, zawróć i znajdź alternatywną trasę.

Luiza Boyle29 sierpnia 2023 o 20:20

1693335618

Obejrzyj: Straż przybrzeżna Florydy przygotowuje helikoptery ratunkowe przed huraganem Adalia

Huragan Adalia: Straż Przybrzeżna Florydy przygotowuje helikoptery ratunkowe

Luiza Boyle29 sierpnia 2023 o godzinie 20:00

1693335310

Luiza Boyle29 sierpnia 2023 o 19:55

1693334538

Huragan Adalia dołącza do marszu katastrof wywołanych klimatem

Huragan Adalia może być pierwszym huraganem, który nawiedzi Florydę w tym sezonie huraganów, ale dołącza do długiej listy katastrof w Stanach Zjednoczonych i na świecie, które zaostrzają się w wyniku kryzysu klimatycznego.

Stan Hawaje znajduje się w fazie odbudowy i nadal poszukuje ofiar po niszczycielskich pożarach na wyspie Maui, na które, jak się uważa, pewną rolę odegrała susza.

Na początku tego miesiąca pierwsza od prawie stulecia burza tropikalna nawiedziła Kalifornię, powodując gwałtowne powodzie i lawiny błotne. W lipcu Vermont nawiedziła poważna powódź. Na początku czerwca jakość powietrza pogorszyła się w dużej części Stanów Zjednoczonych i Kanady, gdy na północ od granicy szalały setki pożarów, które wymknęły się spod kontroli.

Kryzys klimatyczny, spowodowany emisją ze spalania paliw kopalnych, podnosi średnią temperaturę na świecie i powoduje kaskadę skutków na całym świecie.

Tego lata temperatury oceanów osiągnęły historycznie najwyższe poziomy w wielu częściach świata z powodu globalnego ocieplenia i ewoluującego, powtarzającego się układu pogodowego, zjawiska El Niño.

W Zatoce Meksykańskiej występują rosnące temperatury powierzchni, co według naukowców może spowodować, że Idalia wyląduje z silniejszymi wiatrami i większą ilością wilgoci.

Luiza Boyle29 sierpnia 2023 o 19:42

1693333098

Kuba została pokonana przez Adalię

Kubę nawiedziły ulewne deszcze, zwłaszcza w zachodniej części wyspy, podczas gdy produkująca tytoń prowincja Pinar del Rio wciąż odbudowywała się po huraganie Ian.

Ponad 10 000 osób ewakuowano do schronisk lub zatrzymało się u przyjaciół i krewnych, gdy spadło nawet 10 cm deszczu. Ponad połowa województwa była pozbawiona prądu. (ap)

Stary amerykański samochód jedzie zalaną ulicą w Hawanie, 29 sierpnia 2023 r., podczas przejścia burzy tropikalnej Adalia. Burza tropikalna Adalia we wtorek przekształciła się w huragan, a prognostycy spodziewają się, że stanie się „bardzo niebezpieczna”, zanim w środę dotrze na ląd na Florydzie.

(AFP za pośrednictwem Getty Images)

Luiza Boyle29 sierpnia 2023 o 19:18

1693332198

Na zdjęciu: Skutki huraganu Idalia zaczynają się w południowej Florydzie

Odwiedzający ponton South Point stawiali czoła falom, aby we wtorek zrobić zdjęcia, gdy huragan Adalia minął Florida Keys około 275 mil na zachód w Key West.

Prognozy ostrzegają, że oczekuje się, że Idalia wzmocni się, zanim w środę rano dotrze na ląd gdzieś w rejonie Big Bend na zachodniej Florydzie.

Huragan Adalia zaczyna atakować południową Florydę

(AP)

Luiza Boyle29 sierpnia 2023 o 19:03