Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Morze Południowochińskie: Wzywając sojuszników USA do wkroczenia do regionu, gdy Chiny przygotowują się do rozmieszczenia swojego największego statku Świat | Aktualności

Mówiąc wcześniej, emerytowany kapitan marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, a obecnie doradca ds. Obrony, Carl Schuster, zażądał, aby zachodnie patrole popłynęły na Morze Południowochińskie, aby powstrzymać chińską marynarkę wojenną. W piątek prezydent Xi Jinping zwodował Hainan, desantowy desant desantowy typu 075, który miał zostać rozmieszczony na Morzu Południowochińskim podczas ceremonii w Sanya w prowincji Hainan. Według doniesień nowy okręt, obecnie największy okręt szturmowy w Chinach, jest najbardziej „ambitnym” okrętem desantowym w Pekinie, którego wyporność szacowana jest na około 40 000 ton.

Według South China Morning Post, statek może przewozić około 30 helikopterów i setki żołnierzy.

Hainan 31 jest pierwszym desantowym okrętem desantowym typu 075 w Chinach, który jest w stanie przetransportować prawie każdy chiński korpus piechoty morskiej i wylądować na wrogim terytorium za pomocą desantowców lub helikopterów, a także zapewniać wsparcie z powietrza.

Posiada pełnowymiarową platformę startową przeznaczoną do operacji helikopterów oraz „piękny pokład”, na którym poduszkowce i opancerzone amfibie szturmowe mogą zejść z wnętrza statku w celu wykonania ataku.

Eksperci wojskowi wskazali, że proliferacja wzbudzi niepokój Tajwanu i innych krajów w sporach morskich z Chinami na Morzu Południowochińskim.

Przed chwilą: „Nikt nas nie wpuści!” Jasmine Harman ujawnia wpływ Brexitu na A Place In The Sun

Colin Koh, pracownik naukowy z S Rajaratnam School of International Studies na Nanyang Technological University w Singapurze, powiedział, że nowy statek może zastraszyć sąsiadów Chin w odpowiedzi na „rosnącą asymetrię” siły militarnej Pekinu w regionie.

Jednak publikacja skłoniła emerytowanego kapitana US Navy Carla Schustera do zażądania natychmiastowego wysłania zachodnich patroli na Morze Południowochińskie w celu sprawowania kontroli i zapobieżenia dalszej ekspansji Chin.

W surowym oświadczeniu kapitan Schuster powiedział: „Wspólne patrole wietnamskiej i filipińskiej straży przybrzeżnej na rafie Julian Philippe powstrzymają dalszą agresję.

– Myślę też, że gdybyś zaprosił do siebie wybrzeże Ameryki, byłby to również bardzo mocny sygnał.

READ  Kryzys migracyjny w Europie: 400 osób wciąż utknęło na łodziach

Czytaj więcej: Pekin wyśle ​​na Morze Południowochińskie zaawansowany lotniskowiec w obliczu narastających napięć

Song Chung Ping, komentator spraw wojskowych w Hongkongu i były trener Armii Ludowo-Wyzwoleńczej, powiedział South China Morning Post, że statek szturmowy Hainan będzie działał „pod dowództwem Teatru Południowego”, działającej w Pekinie Grupy Wojskowej. na Morzu Południowochińskim.

„Nie oznacza to, że będzie odpowiedzialna tylko za Morze Południowochińskie” – dodał.

Będzie również używany w misjach wokół Tajwanu i innych misjach dowodzenia w całym teatrze działań.

„Ale powinno to dotyczyć głównie Morza Południowochińskiego”.

nie przegap:

Z drugiej strony, filipiński Departament Spraw Zagranicznych powiedział, że urzędnicy morscy odnotowali „stałą obecność i nielegalną działalność” 160 chińskich statków rybackich i milicji wokół spornych wysp Spratly i płytkich płyt Scarborough od 20 kwietnia.

Powiedzieli: „Ciągła mobilizacja i zagrożenie obecnością chińskich statków stwarza atmosferę niestabilności”.

„To rażące lekceważenie zaangażowania Chin w promowanie pokoju i stabilności w regionie” – kontynuowało ministerstwo.

Prezydent Rodrigo Duterte oświadczył również, że jest gotów wysłać swoje statki wojskowe na Morze Południowochińskie, aby „ubiegać się” o ropę i surowce mineralne w spornej części strategicznej drogi wodnej.