Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Harrison Floyd: Osiągnięto porozumienie w sprawie Bonda w sprawie oskarżonego uwięzionego w Gruzji

Harrison Floyd: Osiągnięto porozumienie w sprawie Bonda w sprawie oskarżonego uwięzionego w Gruzji

  • Napisane przez Brandona Drinona
  • BBC News, Waszyngton

Źródło obrazu, Reuters/Biuro szeryfa hrabstwa Fulton

Oczekuje się, że jedyny oskarżony w sprawie ingerencji w wybory w Gruzji, przetrzymywany w więzieniu hrabstwa Fulton, zostanie zwolniony pięć dni po aresztowaniu.

Stało się to po tym, jak sędzia zdecydował się na zwolnienie za kaucją w jego sprawie.

Prawnik Harrisona Floyda powiedział BBC, że jego klient podczas pobytu w więzieniu nie mógł wziąć prysznica i „obawiał się” o swoje bezpieczeństwo osobiste.

BBC zwróciło się do więzienia hrabstwa Fulton z prośbą o komentarz.

Floyd poddał się w czwartek bez adwokata, decydując się wówczas na rezygnację z pomocy prawnej ze względu na koszty.

Prokuratorzy z Gruzji twierdzą, że 39-letni były żołnierz piechoty morskiej Stanów Zjednoczonych brał udział w spisku mającym na celu wywarcie nacisku na pracownika wyborczego, aby składał fałszywe twierdzenia dotyczące fałszerstw przy głosowaniu i oszustw wyborczych w tym stanie.

Zgłosił się pod koniec zeszłego tygodnia bez wcześniej wynegocjowanej kaucji.

Na piątkowej rozprawie, na której się reprezentował, sędzia odrzucił jego wniosek o zwolnienie za kaucją, częściowo z powodu postawionych mu zarzutów o napaść na agentów federalnych w Maryland na początku tego roku.

Zgodnie z dokumentami sądowymi w tej sprawie, agenci FBI zwrócili się do Floyda w jego domu w Maryland w ramach federalnego śledztwa dotyczącego Donalda Trumpa i jego rzekomej roli w zamieszkach na Kapitolu.

„Washington Post” podał, że w oświadczeniu oskarżono Floyda o napaść fizyczną i krzyczenie na klienta.

Sędzia z Atlanty, Emily Richardson, również uznała, że ​​Floyd stwarza ryzyko ucieczki.

Później zatrudnił prawnika, który pomógł wynegocjować kaucję w wysokości 100 000 dolarów (79 000 funtów). Nie jest jasne, kiedy zostanie zwolniony.

Pozostałych 18 oskarżonych w tej sprawie – w tym były prezydent Trump i jego były prawnik Rudy Giuliani – poddało się w zeszłym tygodniu na podstawie wynegocjowanych kaucji, które zostały rozpatrzone i szybko zwolnione.

Prawnik Floyda powiedział BBC, że jego klient „gnił w więzieniu hrabstwa Fulton” i stwierdził, że prokurator generalna stanu Georgia, Fannie Willis, powinna była pomóc w zapewnieniu jego uwolnienia.

Jeff DeSantis, rzecznik pani Willis, nie zgodził się z tym.

„Pan Floyd miał możliwość uzyskania poręczenia majątkowego w taki sam sposób, jak pozostali oskarżeni wymienieni w akcie oskarżenia, ale zdecydował się tego dokonać dopiero dzisiaj” – powiedział DeSantis dziennikowi Atlanta Journal-Constitution.

Więzienie hrabstwa Fulton jest notorycznie niebezpieczne. W tym roku zginęło tam sześć osób. W zeszłym roku pewien więzień zmarł po tym, jak znaleziono go nieprzytomnego w celi i pokrytego pluskwami.

Floyd jest jednym z dwóch czarnoskórych oskarżonych spośród 19 oskarżonych w akcie oskarżenia w sprawie Gruzji i byłym przywódcą konserwatywnej, oddolnej organizacji Black Voices for Trump.

„Nie mogę przejść obojętnie obok widoku jedynego czarnego mężczyzny, który tam został” – powiedział jego prawnik, pan Kachorow.

Floyd nie jest jedynym oskarżonym w Gruzji, który wyraził obawy dotyczące kosztów prawnych, jakie poniosą w związku z aktem oskarżenia – podczas piątkowej rozprawy powiedział sędziemu, że nie może wciągnąć swojej „rodziny w takie długi”.

Według CBS, partnera medialnego BBC, w kwietniu Giuliani odwiedził Trumpa w jego rezydencji w Mar-a-Lago, aby „desperacko” prosić byłego prezydenta o pomoc w opłaceniu rachunków prawnych.