Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Wiadomości na żywo dotyczące koronawirusa: Hiszpania ponownie otwiera się dla zaszczepionych turystów, ponieważ Tajwan rozszerza ograniczenia epidemiczne | wiadomości ze świata

Tajwan Ograniczenia poziomu 3 zostały przedłużone do końca miesiąca, ponieważ codziennie zgłaszane są setki nowych przypadków, w tym epidemie w opiece nad osobami starszymi i akademikach pracowników migrujących.

Centralne Centrum Dowodzenia Epidemicznego (CECC) ogłosiło właśnie 211 nowych przypadków – spadek w porównaniu z poprzednimi dniami, ale z ostrzeżeniem, że w weekend liczba testów może być niższa. Zgłoszono dodatkowe 26 zgonów.

Mamy dobrą wiadomość, że żadne nowe przypadki nie zostały ujawnione w zaległych wynikach testów, problem, który nękał władze zdrowotne próbujące analizować trendy w ostatnich tygodniach.

Większość nowych przypadków miała miejsce w Nowym Tajpej, gdzie odnotowano 82 przypadki, plus 60 w stolicy Taipei i 45 w Miaoli, gdzie wybuch epidemii wśród pracowników fabryk wywołał zaniepokojenie, wywołując krytykę rządu za brak ochrony społeczności migrantów pracownicy – notorycznie. Będąc wrażliwą grupą ludzi, po wybuchu epidemii w akademikach za granicą w ciągu ostatniego roku.

Minister zdrowia Chen Shizhong ogłosił nowe środki, gdy pracownik migrujący okaże się pozytywny, w tym poddanie kwarantannie wszystkich bliskich kontaktów. Powiedział, że Ministerstwo Pracy rozpoczęło kontrolę ponad tysiąca domów, w których mieszka ponad 50 osób i jest w kontakcie z pracownikami potrzebującymi wsparcia. Zachęcał pracowników do korzystania z wielojęzycznych aplikacji informacyjnych.

Istnieją 64 ośrodki opieki nad osobami starszymi, w których zarejestrowane są przypadki, w tym 48 pracowników i ponad 146 innych, w tym mieszkańcy.

Chen powiedział, że szczepionki Moderny rozpoczną się w środę, priorytetowo traktując grupy wrażliwe na określony czas przed rozszerzeniem uprawnień, zamiast czekać, aż wszyscy w tej grupie zostaną zaszczepieni.

Dzień po tym, jak senatorowie amerykańscy udali się do Tajpej, aby ogłosić darowiznę w postaci 750 000 szczepionek, Chen wydaje się bardzo optymistycznie mówić o kampanii szczepień Tajwanu, która do tej pory dotarła do około 3% populacji. Wyspa otrzymała tylko kilka milionów dawek i ma zamówienia na kolejne dziesiątki milionów, ale to zależy od produkcji lokalnych szczepionek jeszcze w fazie próbnej i wyeliminowania globalnych niedoborów. Zasugerował nawet na konferencji prasowej, że ludzie mogą mieć możliwość wyboru szczepionki, którą chcą, jeśli w przyszłości będą dostępne odpowiednie zapasy, według lokalnych dziennikarzy.

READ  Brexit NA ŻYWO: UE daje zielone światło, aby ratować holenderskich rybaków, aby „zrezygnowali” z pracy | Polityka | Aktualności