Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

5 najlepszych thrillerów w serwisie Netflix do obejrzenia w piątek 13-tego

5 najlepszych thrillerów w serwisie Netflix do obejrzenia w piątek 13-tego

Spraw, aby ten piątek 13-tego był straszny dzięki ekscytującym thrillerom w serwisie Netflix

Wraz z październikiem nadchodzi Halloween, które jest idealną porą na przeżycie mrożących krew w żyłach emocji. W tym roku straszny zbieg okoliczności w piątek, 13 października, dodaje tej okazji dodatkowej warstwy dziwności.

Czy jest lepszy sposób na uczczenie tej okazji niż zagłębienie się w świat napięcia i horroru dzięki 5 najlepszym thrillerom na Netflix?

Na tej liście badamy szereg demonicznych opowieści, zaczynając od starożytnego zła Ulica Strachu Do powrotu Leatherface’a w kontynuacji popularnej Class of 1974.

Trylogia Ulicy Strachu:

Reżyser i współscenarzysta Lee Janiak w błyskotliwy sposób ożywiają powiązaną sagę o podziemnym świecie Strach, trylogia uliczna, Obejmuje różne okresy i pokolenia.

Ulica strachu, część pierwsza: 1994

Akcja rozgrywa się w 1994 roku. Fala brutalnych morderstw przetoczyła się przez miasto Shadyside, zmuszając grupę nastolatków do stawienia czoła starożytnej, złowrogiej sile, która rzuciła długi cień na ich społeczność.

Ulica strachu, część druga: 1978

Akcja rozgrywa się w 1978 roku. Grupa obozowiczów staje się celem bezlitosnego szału zabijania, co prowadzi do ekscytującej i trzymającej w napięciu historii o przetrwaniu.

Ulica Strachu, część trzecia: 1666:

Ta część przenosi widza do XVII wieku, odkrywając przerażające polowanie na czarownice i przerażające wydarzenia historyczne w mieście. Stanowi istotne ogniwo łączące dwie poprzednie części, zapewniając odpowiednią kulminację ocalałym z 1994 roku i spajając wątki narracyjne trylogii.

Teksańska masakra piłą mechaniczną (2022)

W tej kontynuacji klasycznego slashera z 1974 roku w reżyserii Davida Blue Garcii historia kręci się wokół grupy przyjaciół, którzy postrzegają upiorne miasteczko Harlow jako obiecujące przedsięwzięcie biznesowe.

Po przybyciu na miejsce nieumyślnie zakłócają spokojną egzystencję Leatherface’a, notorycznego zabójcy z oryginalnego filmu, który żyje w izolacji. To zaburzenie na nowo wznieca jego morderczy szał.

Jednak nie tylko tej grupie grozi niebezpieczeństwo. Sally Hardesty, grana przez Jamiego Lee Curtisa i jedyna ocalała z szału zabójstw w 1973 roku, przygotowuje się do zemsty w imieniu ofiar tego pamiętnego roku.

READ  Widzowie Netflixa byli pod wrażeniem „szalonego” nowego thrillera, nazwanego „obowiązkowym”

Ktoś jest w twoim domu

czołganie się Reżyser Patrick Price przedstawia tę oryginalną historię Netflixowi. Ten thriller, będący adaptacją horroru o tym samym tytule z 2017 roku, rozgrywa się w sercu Nebraski i przedstawia życie studentki Makaniego.

Przybycie Makani do nowego miasta zbiega się z serią złowieszczych wydarzeń. Jej nowi przyjaciele wkrótce znajdą się w strasznych sytuacjach, gdy wokół nich rozgrywa się seria brutalnych morderstw. Stopniowo sama Makani staje się ofiarą polowania, napotykając bezlitosnego zabójcę, który nosi twarze swoich ofiar jako maski.

Wynajem

Dave Franco, znany z roli w filmie komediowym Ulica Skokowa 21 Razem z Channingiem Tatumem i Jonahem Hillem nie tylko napisali ten thriller, ale także go współprodukowali. Dzięki ciekawej historii film przyciągnął uwagę zarówno krytyków, jak i widzów.

Film opowiada o parze, która wybiera weekendowy wynajem. Gdy wakacje dobiegają końca, stopniowo czują czujność właściciela. Jednak staje się przerażająco jasne, że zamiary właściciela wykraczają daleko poza zwykłą inwigilację, narażając jego życie na poważne niebezpieczeństwo.

Dziś w lesie nikt nie będzie spał

W tym polskim thrillerze miłośnicy biwakowania z zamiłowaniem do slasherów mają nie lada gratkę. Fabuła koncentruje się wokół grupy żądnych przygód nastolatków, którzy wyruszają na wyprawę kempingową głęboko w lesie pozbawionym telefonów. Nie wiedzą, że stali się ofiarą przerażającej i bezlitosnej istoty, przygotowując grunt pod wstrząsającą i trzymającą w napięciu historię o przetrwaniu.