Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Akcje CI Games spadają po krytycznych recenzjach filmu „Lords of the Fallen”.

Akcje CI Games spadają po krytycznych recenzjach filmu „Lords of the Fallen”.

  • Akcje CI Games powiększają straty, osiągając najniższy poziom od sześciu miesięcy
  • Straty po krytycznych recenzjach „Lords of the Fallen”
  • Krytyczne recenzje mogą mieć wpływ na sprzedaż – analityk

GDAŃSK (Reuters) – Akcje polskiego producenta gier wideo CI Games (CIG.WA) spadły w piątek aż o 18%, osiągając najniższy poziom od sześciu miesięcy, co pogłębiło poważne straty poniesione dzień wcześniej po kilku krytycznych recenzjach spółki najnowsze… Jej produkty. Gra „Władcy Upadłych”.

Wersja gry na PC ma obecnie średnią ocenę 76 w 100-punktowej skali Metacritic na podstawie 47 recenzji, przy czym recenzenci ogólnie twierdzą, że jest dobrze wykonana, ale niektórzy wskazują na problemy techniczne, które należy poprawić.

Wersja na PlayStation 5 uzyskała wynik 73 na podstawie 25 recenzji.

Amerykański portal poświęcony grom wideo i rozrywce IGN stwierdził, że „Lords of the Fallen to fantastyczna gra przypominająca Souls”, odnosząc się do podgatunku gier RPG znanego z wysokiego poziomu trudności i nacisku na opowiadanie historii o środowisku.

„To (…) jest nowy pomysł przełączania się pomiędzy dwiema wersjami świata (…) i jest doskonałym rozwinięciem wyróżniającym go na tle innych. Koncepcja ta jest niestety utrudniona przez kilka bardzo irytujących problemów technicznych ,” powiedziała. .

Analityk Erste Group Piotr Bogusz powiedział, że stosunkowo niska średnia ocen oraz problemy z wydaniem na Xboksa mogą mieć wpływ na sprzedaż gry.

„Lords of the Fallen zajmuje obecnie trzecie miejsce na liście światowych bestsellerów Steam, a oceny użytkowników będą kluczem do utrzymania tej wysokiej pozycji (i tutaj istnieje ryzyko, że graczom będzie zależało na technicznej stronie gry)” – powiedział Bogusz. .

„Całkowity budżet gry (produkcja i marketing) to około 200 milionów złotych, a według naszych szacunków firma powinna sprzedać od 1,4 do 1,5 miliona egzemplarzy, co przy oglądalności na tym poziomie byłoby bardzo ambitne” – dodał. .

READ  Twarde paznokcie żelowe: wszystko, co musisz wiedzieć

O godzinie 08:44 GMT akcje CI Games spadły o 13,6% do 3,89 złotego. Wcześniej osiągnęły one minimum na poziomie 3,68 złotego.

Premiera gry planowana jest na piątek na PC i PlayStation 5. Premiera odbędzie się na Xbox Series

Cena gry wynosi 69,99 dolarów za edycję standardową, 79,99 dolarów za edycję Deluxe i 249,99 dolarów za edycję kolekcjonerską.

Najpopularniejszą serią gier CI Games jest „Sniper Ghost Warrior”, która sprzedała się w ponad 13 milionach egzemplarzy. Pierwsza wersja „Lords of the Fallen”, wydana w 2014 roku, sprzedała się w ponad trzech milionach egzemplarzy.

Relacjonuje Adriana Ebert. Pod redakcją Sharon Singleton i Marka Pottera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Uzyskanie praw licencyjnychotwiera nową kartę