Czas e-biznesu

Wszystkie najświeższe informacje o Polsce z Czasu e Biznesu.

Amazon Prime Video poddaje się największemu przeprojektowaniu od lat

W porównaniu do Netflix, Disney Plus i innych głównych usług przesyłania strumieniowego, Prime Video nigdy nie był najbardziej elegancką i intuicyjną aplikacją. Jego wrażenia z użytkowania nie są tak dopracowane, jak konkurenci i są bardziej ze sobą związani. Istnieją dobre strony tego, co tam jest – takie jak długo działająca funkcja X-Ray, która wyświetla informacje o obsadzie i inne trywialne fakty, gdy zawartość jest wstrzymana. Ale Prime Video od wielu lat nie przeszło żadnych poważnych zmian ani przemyśleń.

W końcu ten dzień się zmienia. Począwszy od teraz i przez następne dwa tygodnie, Amazon wprowadzi nowe rozwiązanie Prime Video dla Androida i podłączonych urządzeń w salonie, w tym telewizory Smart TV, urządzenia do strumieniowego przesyłania Fire TV, Roku, Apple TV, Android TV i konsole do gier. Amazon twierdzi, że to doświadczenie ma być „mniej zajęte i stresujące dla naszych klientów”. Rezultatem jest, szczerze mówiąc, coś podobnego do Netflix. Być może to jest najlepsze.

Każda aplikacja do przesyłania strumieniowego wygląda teraz tak samo.
Zdjęcia: Amazon / Netflix, GIF: Chris Welch / The Verge

Główna nawigacja Prime Video została przeniesiona na lewą stronę ekranu i jest teraz pionową kolumną ikon. Te sześć głównych obszarów to „Szukaj”, „Dom”, „Sklep”, „Telewizja na żywo”, „Bezpłatne” i „Moje rzeczy”. Sekcja Strona główna zawiera podsekcje dotyczące filmów, programów telewizyjnych i sportu. Sklep ma podobne podmenu dla kanałów Prime (znanych również jako subskrypcje), wypożyczeń/zakupów i ofert.

Lista 10 najlepszych znajduje się teraz na ekranie głównym, dzięki czemu możesz łatwo wrócić do tego, co popularne, a nowy Prime Video jest jeszcze bardziej przejrzysty, jeśli chodzi o rozrywkę dołączoną do subskrypcji Prime. Te programy i filmy są oznaczone w opisie niebieskim znacznikiem wyboru, a treści, które wymagają wypożyczenia lub zakupu, będą oznaczone ikoną złotej torby na zakupy. Jest to czystsze niż dodawanie plakietki do każdego kawałka programu telewizyjnego lub grafiki filmowej, jaką robił wcześniej Amazon, chociaż oznacza to, że będziesz musiał trochę pogrzebać w aukcjach, aby dowiedzieć się, co to jest.

Nowy Prime Video ma być mniej zagracony.
Obraz: Amazonka

Łatwiej jest zobaczyć, jakie treści są dostarczane z subskrypcją Amazon Prime.
Obraz: Amazonka

Po drodze zauważysz, że wiele wirników ma tę samą grafikę poziomą, co wcześniej. Ale Prime Video wprowadził również to, co nazywa „super rotatorami”, z pionową grafiką w stylu plakatu, która rozwija się do podglądu wideo po najechaniu kursorem na zaznaczenie. Ponownie, zatrzymaj mnie, jeśli zobaczysz tę koncepcję gdzie indziej.

Przeprojektowanie Prime Video było projektem 18-miesięcznym. W miarę zbliżania się do mety nowe doświadczenie nadzorował Ben Smith, który jest obecnie wiceprezesem Amazon ds. produktów w Prime Video i Prime Studios. Smith jest tym samym dyrektorem generalnym, który doprowadził do radykalnego przeprojektowania Hulu w 2017 roku. Z perspektywy czasu Hulu próbował na nowo wymyślić interfejs użytkownika i pchnął za daleko w nowym kierunku. Klienci szybko zgłaszali swoje skargi, a firma spędziła kilka miesięcy na wprowadzaniu pewnych zmian i powrocie do tego, co było.

Dla porównania, przeprojektowanie Prime Video jest celowe i skalkulowane – i jak pokazują podobieństwa do Netflix, HBO Max i Disney Plus – jest znacznie mniej odważne. Amazon przeprowadził szeroko zakrojone testy użyteczności i badań użytkowników i stwierdził, że ludzie na ogół bardzo szybko przyjęli zmiany. Biorąc pod uwagę rosnące podobieństwo między wszystkimi tymi aplikacjami, nie jest to zbyt zaskakujące.

Sport błyszczy jeszcze bardziej w nowym Prime Video.
Obraz: Amazonka

Sekcja Telewizja na żywo przedstawia wydarzenia na żywo z Prime, programy liniowe z Paramount Plus i inne subskrypcje.
Obraz: Amazonka

W niektórych przypadkach celem było lepsze podkreślenie niewykorzystanych przywilejów Prime Video. Nowe, dedykowane centrum telewizji na żywo zapewnia przewodnik, który łączy programy linii z subskrypcji kanałów, takich jak AMC Plus i Paramount Plus, a także ekskluzywne wydarzenia Prime Live Sports i treści z reklamami za darmo dla wszystkich. Ten interfejs już jest Dostępne w sieci Ale prawdopodobnie będzie używany szerzej teraz, gdy zyskał dużą ekspozycję w aplikacji Prime Video. „Podczas testów użyteczności wielokrotnie słyszeliśmy zdanie „Wow, nawet nie wiedziałam, że Prime Video ma telewizję na żywo” – powiedziała podczas niedawnego zapowiedzi prasowej menedżer produktu Helena Serna.

Prime Video ma nową warstwę farby i układu, ale nadal dostępne są popularne funkcje, takie jak profile wielu użytkowników, X-Ray i Alexa. Tak jak poprzednio, zobaczysz wiele promowanych treści, a Amazon wciąż stara się przekazywać klientom subskrypcje treści stron trzecich – podobnie jak krążą plotki o możliwym powrocie HBO do walki.

Pozostały też pewne irytacje: Prime Video nadal dostarcza sezony telewizyjne w dziwny sposób (odcinek 0: zwiastun, ktokolwiek?) I czasami może oddzielić wersje 4K i HD tego samego filmu. Niektóre z tych zdrapek wynikają z faktu, że Amazon nadal Sprzedać Wiele z tych treści, podczas gdy konkurenci po prostu muszą się martwić, że pozwolą Ci je przesyłać strumieniowo.

Główne kanały (subskrypcje) są w centrum nowego doświadczenia.
Obraz: Amazonka

Po tej początkowej fazie wdrażania nowy projekt Prime Video pojawi się w iOS i Internecie w nadchodzących miesiącach. Jednak nie wszystkie urządzenia będą w stanie uruchomić przeprojektowane środowisko. Na przykład PlayStation 3 i Apple TV trzeciej generacji nie będą aktualizowane od 2012 roku. W przypadkach, w których urządzenia nie otrzymają nowej wersji, pozostaną przy tym, co mają obecnie i będą nadal zapewniać dostęp do Prime Video w przyszłości

Najbliższe kilka tygodni okaże się dobrym testem nowego doświadczenia Prime z Władca Pierścieni: Pierścienie Mocy A NFL czwartkowa nocna piłka nożna Obie zadebiutowały we wrześniu. Amazon planuje kontynuować iterację nowego projektu w oparciu o opinie klientów.

READ  Kobieta z Lanarkshire udziela bezpłatnych lekcji języka ukraińskim uchodźcom